Ročník 23
Číslo 12
21. 03. 2013

Foto Kalendář s barevnými fotografiemi? Proč by ho nemohly mít krávy. Natož krávy-fešandy z rakovnického školního statku Bulovna. Právě zde se točil staronový TV pořad Šance a po dojnicích se chtělo, aby něco řekly na mikrofon. To se však moderátorovi Martinu Dejdarovi nepodařilo.To by spíš vymámil z jalové krávy tele.

 • Stav lesů ministra vyděsil

  RAKOVNICKO. Hned dva ministři zavítali v pondělí 11. března na Rakovnicko. Ministr zemědělství ČR Petr Bendl navštívil společnost Rakochmel Kolešovice, která je třetím největším pěstitelem chmele v republice, a Kozí farmu ve Skryjích. Odpoledne dorazil i ministr životního prostředí a společně jednali na Křivoklátě mimo jiné i o národním parku. Návrh na jeho zřízení by měl jít do vlády během léta.

 • Dejdar zpovídal krávy na Bulovně

  RAKOVNÍK/BULOVNA. Uplynulý čtvrtek bylo na statku Bulovna malé pozdvižení. Do útrob kravína se nastěhoval štáb České televize, aby zde natočil scénku do pořadu Šance. Zábavná show byla populární na počátku devadesátých let a příležitost v ní dostávali lidé, kteří v něčem vynikají. Artisté, kouzelníci, lidé s neuvěřitelnou pamětí, břichomluvci. Poprvé se zde objevilo i duo komiků Izer-Dobrodinský nebo pěvecký imitátor Vladimír Hron.

 • Napadl policistu

  KŘIVOKLÁT (peg). Neměl doklady, očividně byl opilý, způsobil nehodu a ještě napadl policistu. Tak dopadla večerní jízda 59letého řidiče Škody Felicia. Muž jel první březnové pondělí ve Felicii ve směru od Děčů do centra Křivoklátu.

 • Chodník v „Texasu“? Snad letos

  NOVÉ STRAŠECÍ. Díky novému rozpočtovému určení daní (RUD) by se mohli obyvatelé Křivoklátského sídliště dočkat určitého zlepšení nové přístupové cesty do centra. Stávající je totiž zcela nevyhovující.

 • Město „zaplaví“ studenti

  RAKOVNÍK. Čtyři dny, od 21. do 24. března, bude hostit Rakovník více než 140 studentů ze 17 českých a dvou německých škol při 15. Národro celoevropská zasedání EPM pro nadcházející rok.

 • Vandal na hřbitově

  BRANOV (peg). Policie pátrá po vandalovi, který nedávno řádil na branovském hřbitově. Poničil jeden z hrobů, zeď a vývěsku. „Roztockým policistům to nahlásila osmapadesátiletá žena. Uvedla, že se to muselo stát v noci z 8. na 9. března. U hrobu její rodiny pachatel strhl horní desku z černé leštěné žuly s nápisem a pohodil ji nedaleko hrobu. Dále vyrazil a poškodil černou žulovou desku ze zadní strany hrobu. Celkem způsobil škodu ve výši 5 500 korun,“ popisuje mluvčí policie Jana Žáčková.

 • Útulek praská ve švech

  RAKOVNÍK. Možná za to může fakt, že v rodinných rozpočtech ubývají peníze, nebo možná jen rodiny nechtějí mít o další starost navíc. Každopádně je ale v rakovnickém útulku znát, že mají lidé menší chuť adoptovat opuštěného psa.

 • Opravdu zbohatnou o miliony?

  RAKOVNICKO. Obecní rozpočet Mutějovic bohatší o 2,3 milionu korun, Řevničova o 3,4 miliony korun, Jesenice o 4 miliony, Chrášťan o 1,1 milionu, Pavlíkova o 2 miliony... Takový nárůst příjmů by podle nejoptimističtějších odhadů mělo přinést nové rozpočtové určení daní. Přesto starostové příliš nejásají. Málokdo z nich věří, že se odhady skutečně naplní. Proto byla zastupitelstva při sestavování rozpočtu pro letošní rok opatrnější a většinou počítala s nižšími příjmy, než jaké jsou jim slibovány.

 • Šéfredaktorem české verze Rakovničák

  RAKOVNÍK. Víte, že časopis National Geographic má již téměř čtyřicet cizojazyčných mutací, že do Česka přišel v roce 2002, že letos to je 125 let, co ve Washingtonu vznikla společnost National Geographic a že šéfredaktorem české verze je žurnalista Tomáš Tureček, rakovnický rodák, který vystudoval zdejší gymnázium? Pokud jste navštívili středeční přednášku v Muzeu T. G. M. v Rakovníku, nejsou tyto informace pro vás již žádnou novinkou.

 • Otázka pro

  Ing. Viléma Žáka, náměstka ministra zemědělství ČR

 • Komise chtěla víc peněz pro Tatran, radní řekli ne

   

  Žádné žabomyší války nevedeme

  Str. 4

  Obrázek proměnil mámu v operní divu

  Matěj Svoboda vyhrál v soutěži a zkrášlili mu maminku

  Str. 9

  Rakovník má nejlepší pečovatelskou službu v ČR

  Starají se o 265 seniorů

  Str. 9

 • Hlasování na webu

  RAKOVNÍK (ps). „Na dubnovém zasedání bude městské zastupitelstvo rozhodovat o případné změně parkovacího systému na Husově náměstí. Co byste preferovali?“ Tak zní anketní téma na webu týdeníku Raport. Zatím vedou parkovací automaty, které preferuje 97 hlasujících (43 %). Stávající systém závor hájí 80 respondentů (35 %). Vybírání poplatků za parkování prostřednictvím k tomu určených osob preferuje 22 hlasujících (10%) a pro volný vjezd a parkování zdarma, což by mohla být forma podpory podnikání ze strany města, se vyjádřilo 28 lidí (12 %).

  Testy retrieverů

  CHRÁŠŤANY (ps). V sobotu 23. 3. a v neděli 24. 3. 2013 se v prostorách honitby Městských lesů Rakovník v Chrášťanech u Rakovníka uskuteční soutěž nazvaná Working testy retrieverů O pohár starosty města Rakovníka, kterou pořádá občanské sdružení Retriever Sport CZ. Výcvikem plemen retrieverů, organizací tréninků a soutěží formou working testů se zabývá od roku 2004 a každoročně pořádá pět až šest soutěží, pro jejichž konání se snaží vyhledávat nové lokality. Vůbec poprvé se soutěž uskuteční na Rakovnicku. Soutěžit se bude po oba dny vždy od 8.30 hodin.

« Zpět