Ročník 22
Číslo 51
20. 12. 2012

Foto RAKOVNÍK. Adéla Hauptmannová, která je společně s Olgou Truhlářovou hlavní pořadatelkou Adventního bazárku, v závěrečné fázi akce. Každý, kdo si vybere z nabídky bazárku, musí povinně na medovinu, kde se licituje o ceně. Letos byli nakupující obzvláště štědří. Vybralo se přes 107 tisíc korun, které podpoří domov Ráček a Kojenecký ústav v Praze Krči. Více na str. 2

 • Kronich: O pochybení nevím!

  RAKOVNÍK. Minulé pondělí zemřel ve Fakultní nemocnici v Praze – Motole čtyřletý Josef Mendel ze Všetat. Podle jeho rodičů vinou zanedbání péče Masarykovy nemocnice v Rakovníku. „Lékaři v Motole nám řekli, že Pepíček k nim byl převezen už v kritickém stavu. Celý den bojovali o jeho život, ale marně,“ řekla chlapcova matka Petra Tamchinová. Co se tedy stalo?

 • Rekonstrukce Vladislavovy a bazénu

  RAKOVNÍK. Rok 2012 se blíží ke konci a vedení města Rakovník už má jasno, jaké investiční akce by rádo zrealizovalo v roce 2013. Vše závisí na výši prostředků uvolněných z rozpočtu města a možnostech dotačních programů.

 • Z auta vyteklo 300 litrů nafty

  RAKOVNICKO. Ač se dalo očekávat, že budou mít při sobotní ledovce hasiči a dopravní policisté napilno, nakonec nebyla situace na silnicích tak tragická. „Za sobotu jsme měli jen tři nehody. Havárií sice bylo více, ale většinou šlo jen o drobné škody, takže nás řidiči ani nevolali a vyřešili nehodu sami vyplněním euroformulářů,“ říká vedoucí dopravního inspektorátu Ladislav Heller.

 • Nová ulice

  NOVÉ STRAŠECÍ (lep). Vzhledem k tomu, že po předchozí výstavbě dopravní a technické infrastruktury se již začínají stavět rodinné domy mezi Rudskou cestou a Nádražní ulicí, bylo nutné určit a projednat název nové ulice.

 • Slunce, seno, vlaky…

  RAKOVNÍK. Až do pondělí 10. prosince jsem si myslel, že známá scéna z Troškovy komedie Slunce, seno, jahody, kdy motoráček ve stanici Hoštice jen přibrzdí a lidé vystupují a naskakují za jízdy, je režisérovou uměleckou fikcí. Jak jsme se ale v pondělí přesvědčili, něco podobného se stalo i na trati Beroun – Rakovník, konkrétně ve stanici Křivoklát.

 • Jízdenky k stání levnější?

  S platností nového jízdního řádu (9. 12.) přichystaly České dráhy pro cestující několik novinek. Hned ta první se jich dotkla poměrně citelně. Jízdné bylo plošně zdraženo o 2,5%. Ubylo několik spojů, pár jich naopak přibylo. Další novinkou je zařazení souprav Středočeské Regionovy na „berounskou“ trať. Na to, že vlak zastavuje jen na znamení, si cestující už pomalu začínají zvykat. Problém ovšem je, že např. v zadní části soupravy není hlášení téměř vůbec slyšet a vizuální informace tam není k dispozici.

 • V Brance se opět pohodovalo

  RAKOVNÍK. Některá města pořádají předvánoční trhy, které mají díky nabízenému zboží ruční výroby styl. Na Husově náměstí se před Vánocemi podoba trhů neliší od celoročního standardu. Bohužel. Ale naště­stí i v Rakovníku najdete kout, kde trh vypadá tak, jak by před Vánocemi vypadat měl. Kde ve stáncích nepotkáte pouhé obchodníky, ale přímo samy výrobce. Kde svým nákupem potěšíte sebe, ale zároveň pomůžete jiným. Trh v Brance, který pořádá rakovnická knihovna.

 • Věžičku sundali jeřábem

  KOSTELÍK. Do kaple sv. Máří Magdaleny v Kostelíku už nepoteče. Na stropě nad oltářem sice stále zůstává „vodní freska“ a průhled do krovu, ale i ty časem zmizí. S opravou kaple chce občanské sdružení Kostelík pokračovat. Letos se mu podařilo provést to nejdůležitější – opravu sanktusníku a krovu, na což získalo grant 50 tisíc korun z Purkyňovy nadace. V sobotu 8. prosince se konala slavnostní kolaudace.

 • ZUŠ vánočně naladila Tylák

  RAKOVNÍK. Možná patříte k těm, kterým nic neříkají názvy kapel The Smallpeople, KoBra či Grippeds, i když mám pocit, že takových lidí už v Rakovníku příliš mnoho nebude. Tyto sestavy fungují při rakovnické ZUŠ různě dlouhou dobu, ale když se spojí a připraví společný koncert – a není jich málo – vězte, že je skutečně co poslouchat. Podobně tomu bylo i v případě vánočního koncertu, který se uskutečnil začátkem prosince v Tylově divadle.

 • Setkání s Davidem Copperfieldem

  Jan Vaidiš si splnil dětský sen Str. 11

  Konec světa už v pátek!

  Co na to studenti?

  Str. 8 a 10

  Klidné Vánoce Vám přeje redakce Raportu

  Dnes dvojčíslo plus TV program na dva týdny

  Příští Raport vyjde 31. prosince 2012

 • Chodníky od ÚMK

  RAKOVNÍK (ps). Pracovníky městské firmy ÚMK můžeme stále častěji vídat při pokládce nové zámkové dlažby. Úsek chodníku v Ottově ulici od nábřeží T. G. M. podél pneuservisu až ke křižovatce s Kuštovou ulicí zhotovili za 140 tisíc korun. Chodník v ulici Pod nemocnicí od Falca směrem k Lidlu opravili za 322 tisíc korun.

  Rozhodlo devět korun

  RAKOVNÍK (ps). Městský byt v Nádražní ulici čp. 4 opraví Roman Topinka za 432 981 Kč. Městský úřad posuzoval dvě nabídky, které se lišily o 9 Kč. Dražší firma navíc nabízela o rok delší záruku. Rada města nakonec preferovala nižší cenu s tím, že vítězná firma přistoupí na prodloužení záruky.

« Zpět