Z auta vyteklo 300 litrů nafty

RAKOVNICKO. Ač se dalo očekávat, že budou mít při sobotní ledovce hasiči a dopravní policisté napilno, nakonec nebyla situace na silnicích tak tragická. „Za sobotu jsme měli jen tři nehody. Havárií sice bylo více, ale většinou šlo jen o drobné škody, takže nás řidiči ani nevolali a vyřešili nehodu sami vyplněním euroformulářů,“ říká vedoucí dopravního inspektorátu Ladislav Heller.

Hasiči měli za sobotu jen jeden výjezd, a to k ranní nehodě na karlovarce na katastru Nového Strašecí. „Jednalo se o nehodu na náledí, při níž skončilo nákladní auto mimo komunikaci. Z prasklé nádrže vytékala nafta. Nakonec jí uniklo kolem 300 litrů, proto jsme museli informovat i pracovníky odboru životního prostředí a přivolat odbornou firmu Dekonta, která se postarala o likvidaci znečistění,“ říká mluvčí hasičů Lenka Kostková. Na místě zasahovali hasiči ze Stochova a Kladna. Nákladní automobil vyprostila soukromá firma, která zajistila i jeho odtah. Nehoda se obešla bez zranění.

Dramatická byla nehoda, která se stala v neděli krátce před devátou dopoledne. Osobní automobil při ní skončil na boku v kolejišti. „Provoz na trati se naště­stí podařilo včas zastavit. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Rakovničtí hasiči auto z kolejiště vytáhli a v 9.25 hodin už byla trať opět zprůjezdněna,“ přibližuje Lenka Kostková.

Další nedělní výjezdy hasičů byly v 9.30 hodin do Nového Strašecí, kde odstraňovali ze střechy prodejny sníh, který ohrožoval chodce a dopravu na komunikaci, a pět minut před půlnocí v Křivoklátu. „Jednalo se o požár osobního automobilu Škoda Felicia, který vznikl uvnitř vozidla a způsobila ho závada na elektrických rozvodech. Plameny uhasili křivoklátští hasiči. Způsobená škoda je 3000 korun,“ uzavírá mluvčí.

Markéta Hartlová

« Zpět