Ročník 22
Číslo 10
08. 03. 2012

Foto Roztoky. Třináctý regionální masopust obcí Křivoklátska proběhl v sobotu 3. března v Roztokách. Jak už se stalo tradicí, připravila si každá z obcí nějaký komický výstup. Křivoklátští a roztočtí hasiči scénicky ztvárnili známou písničku Ivana Mládka „Jožin z bažin“. Na snímku je zachycen hasič Milan Tryner v roli „práškovacího letadla“. Více příště.

 • Bombový anonym odhalen

  RAKOVNÍK. Jak jsme na stránkách Raportu informovali, ve čtvrtek 16. února nahlásil neznámý hlas telefonicky umístění bomby v Komerční bance v Rakovníku. Řekl, že bomba vybuchne v dopoledních hodinách. Policie už ví, kdo volal. Pachateli hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

 • Ruina bude strašit dál

  RAKOVNÍK. Ruina čp. 180 z Trávnické ulice jen tak nezmizí. Přestože zastupitelstvo delegovalo své zástupce napříč politickým spektrem, aby domluvili podmínky odkoupení objektu s představiteli Jednoty a z jednání vznikl kompromisní návrh, sami členové pracovní skupiny ho na zastupitelstvu zpochybnili. Překážkou se stala omezení, kterými chtěla Jednota ošetřit budoucí využití pozemku.

 • Proč fungují trhy ve Strašecí?

  NOVÉ STRAŠECÍ. Vloni začaly s velkou slávou farmářské trhy v Rakovníku, bohužel koncem roku skončily. O něco později lákalo na tuto novinku i Nové Strašecí. Na rozdíl od Rakovníka však tamní farmářské trhy pokračují i v novém roce. Jak je možné, že se jim daří v menším městě?

 • Mach se vrací před soud

  PRAHA. Případ vedoucího oddělení dopravně správních agend odboru dopravy městského úřadu se vrací do jednací síně Okresního soudu v Rakovníku.

 • Zloděje vystopoval pes

  RAČICE. K pachatelům vloupání dovedl policisty služební pes. Do akce ho nasadili poté, co zjistili, že se poslední únorové pondělí v podvečer vloupali do bývalého rekreačního objektu na katastru Račic zloději. Zaměřili se na kabely, kvůli nimž poškodili stropní podhledy ze sádrokartonu.

 • Kdo je prolhaný?

  RAKOVNÍK. V minulém vydání jsme informovali, že senát krajského soudu uložil bývalému advokátovi Janu Olšiakovi nepodmíněný trest odnětí svobody v trvání 7,5 roku. Zároveň má vrátit většinu zpronevěřených peněz s výjimkou poškozeného Zdeňka Nejdla. Toho krajský soud odkázal s náhradou škody na občansko právní soud. Obžalovaný Olšiak k rozsudku uvedl, že je rád, že ho soud ve vztahu k prolhanému Nejdlovi zprostil obžaloby. Starosta se proti takové formulaci ohradil a informoval nás, že občansko právní soud o náhradu škody již proběhl a nárok uznal.

 • Kolaps s odpadními vodami?

  RAKOVNÍK. Poslední únorové pondělí se do Rakovníka sjeli starostové obcí, provozovatelé ČOV i vývozci odpadních vod. Jednání, jehož se zúčastnili i zástupci ministerstva zemědělství, životního prostředí a kraje, svolal odbor životního prostředí, aby informoval přítomné o vážnosti situace. Na pořadu dne byla dvě závažná témata – klimatické změny na Rakovnicku a s nimi související sucho a problematika odpadních vod.

 • Pod Příčinou zavřeno

  RAKOVNICKO (ps). Od pondělí 5. března byly pod obcí Příčina zahájeny práce na rekonstrukci silnice II. třídy z Příčiny do Petrovic. Společnost Froněk tak po zimní přestávce pokračuje v rekonstrukci silnice z Rakovníka do Zavidova. Investorem díla v ceně 158 milionů korun je Středočeský kraj s využitím dotace z Evropské unie.

 • Na holuby se sítí

  RAKOVNÍK (slv). Holubi patří mezi velké znečišťovatele a Rakovník chce na jejich odchytu ušetřit. Za poslední dva roky se jich v Rakovníku podařilo chytit 654. Ročně stojí odchyt pomocí klecí 50 tisíc Kč.

 • Nebezpečný mor včelího plodu

  RAKOVNÍK. Předjaří je dobou, kdy je již většina včelařů připravena na novou sezonu a včely začínají plodovat. Je to i ten nejlepší čas na uspořádání besedy. Ta letošní, která se konala 25. února v restauraci Pod Václavem, byla na téma nemoci včel. O tom, že si včelaři velmi dobře uvědomují jejich nebezpečí, svědčí i to, že se jich sjelo osmdesát tři. Dané téma velmi fundovaně přiblížil mikrobiolog Jaroslav Hrabák.

 • Senomaty mají dva starosty

  SENOMATY. V Senomatech sice nedošlo k žádnému puči, ale přesto má městys od konce ledna nové zastupitelstvo. Starosta se jmenuje Štěpán Klaban a místostarostka Veronika Holá. Do kanceláře městyse ale nechodí, úřadují v budově, která se nachází na protější straně náměstí. Oba noví zástupci obce jsou totiž žáky místní základní školy a zastupitelstvo, do něhož byli zvoleni, tvoří jen samé děti.

 • Pivo, tanec & rokenrol

  RAKOVNÍK. To napadne každého, že na plesu pivovaru poteče pivo proudem. Teď jde o to, jaké pivo. Tradiční pivovar v Rakovníku již delší dobu sází především na kvalitu svého moku a poznali to i návštěvníci firemního plesu.

 • Kdo bude patnáctým králem sportovců?

  Nominace čtyřiceti nejlepších

  Str. 4

  Marihuana jede už na základkách

  Policisté řešili i třináctiletého dealera

  Str. 9

  Senomaty mají dva starosty

  Dětské zastupitelstvo hlasovalo o hřišti

  Str. 3

« Zpět