Ročník 21
Číslo 10
10. 03. 2011Foto LÁNY (slv). „Chceme z oslav udělat tradici. Lidé budou vědět, že nejbližší neděli k 7. březnu se na Lánech vždycky něco děje,“ komentoval třídenní akci na počest výročí narození zakladatele našeho státu ředitel Muzea TGM František Povolný. Akce navázala na loňské slavnostní odhalení jezdecké sochy a podílela se na ní obec Lány. Letos proudily davy lidí k muzeu již od pátku, kdy byla otevřena stálá expozice o životě za první republiky. V sobotu diváky přilákala dražba večerních šatů Miss ČR Lucie Smatanové (s korunkou), které byly vydraženy ve prospěch nadace Taťány Kuchařové (na snímku vpravo) za 27 tisíc korun. Po nedělním pietním aktu u hrobu a jezdecké sochy TGM patřilo odpoledne cimbálovce a rakovnickému Brass Bandu.

 • Knihovna s obřím zrcadlem

  RAKOVNÍK. Jiří Ludačka (ČSSD) otevřel na zastupitelstvu otázku přestavby bývalé školní jídelny na knihovnu. Zajímal se, kolik je v letošním roce vyčleněno na přípravu projektu a kdy se má stavba realizovat. Zastupitelé i veřejnost vyjádřili obavy i nad údajně příliš moderním pojetím stavby, který by mohla narušit historický ráz Zákostelí.

 • Kubínek posoudí hřiště

  RAKOVNÍK. Až napodruhé schválili zastupitelé města Rakovníka rozpočet na rok 2011. Sešli se kvůli němu mimořádně ve středu 2. března a po dvou hodinách materiál odsouhlasili. Největší diskusi vyvolala již jednou propíraná rekonstrukce zánovního hřiště na hokejbal, ale též refundace mezd členů rady. Schválena byla i nová vyhláška o místních poplatcích.

 • Herec měl 2,43 promile

  ŽĎÁR (peg). Známý seriálový herec Roman Z., (Redakce, Ordinace v růžové zahradě), který vlastní nemovitost v Podbořánkách, řídil v sobotu večer pod vlivem alkoholu a způsobil dopravní nehodu. V dechu měl 2,43 promile alkoholu.

 • Opilý strojvedoucí přišel o práci

  RAKOVNÍK/KRALUPY NAD VLTAVOU. Strojvedoucí z Rakovníka přišel kvůli alkoholu, který vypil 23. února během pracovní doby, o zaměstnání. V dechu měl 2,54 promile. Policejní hlídku přivolal na kralupské nádraží pracovník drah, který měl podezření, že je sedmačtyřicetiletý strojvedoucí pod vlivem alkoholu. Dechová zkouška to potvrdila.

 • Šest „bolestí“ za službu

  RAKOVNÍK (bed). Už dva měsíce zkušeností má za sebou zubní pohotovost v Rakovníku, která byla slavnostně zahájena v sobotu 8. ledna. Prostory pro její provoz poskytla Masarykova nemocnice Rakovník v objektu bývalé krajské hygienické stanice, náklady hradí Středočeský kraj.

 • „Perníkářům“ hrozí 10 let

  RAKOVNÍK (peg). Další prodejci a výrobci drog skončili za mřížemi. Policisté minulý týden zadrželi tři pachatele. Šestadvacetiletý muž z Rakovníka distribuoval pervitin na území města od počátku loňského října. Na prodeji drogy se podíleli i další dva Rakovničané ve věku 35 a 24 let. Nejmladší z nich navíc pervitin v místě svého bydliště vyráběl.

 • Komunální politici a alkohol

  RAKOVNICKO. Po dvou starostech (novostrašeckém Jakubu Kleindienstovi a rakovnickém Zdeňku Nejdlovi), kteří byli přistiženi hlídkou policie s alkoholem za volantem, se třetím komunálním politikem s podobným prohřeškem stal koncem února i strašecký zastupitel Miloslav Kinkal.

 • Lidem dochází uhlí, kupují i po kárách

  RAKOVNICKO. Zimní mrazy loni udeřily dříve, než bývá zvykem. Už koncem listopadu napadl první sníh a držel se až do ledna. Delší a chladnější zima pochopitelně znamená větší spotřebu paliva. Zásoby, které lidem běžně vystačily na celou zimu, se nyní povážlivě tenčí a mnozí musejí objednávat další várku.

 • Přejít náves je adrenalinový sport

  RAKOVNICKO. Rušná silnice 1. třídy, která je hlavním tahem na Plzeň, protíná náves ve Žďáru tak, že vesnici dělí na dvě poloviny. Kdyby měli místní obyvatelé přecházet jen v místech, kde je přechod, nikdy by se do druhé části vsi nedostali. Ve Žďáru totiž žádný přechod pro chodce není. A jak se zdá, ještě dlouho nebude. Stejné problémy mají i další obce na Rakovnicku, jimiž prochází silnice 1. třídy.

 • Knihovna oslavila 170 let

  RAKOVNÍK. „Dnes 28. února před sto sedmdesáti lety (v roce 1841) byla otevřena Městská knihovna v Rakovníku,“ uvedla její současná ředitelka Milena Křikavová v úvodu pondělních oslav. Ty se uskutečnily v oddělení pro dospělé a jejich součástí bylo i předání daru – busty Karla Čapka od rakovnického sochaře Miroslava Pangráce.

 • Svět se nezhroutí, ani se tu neuškvaříme

  Tiskový mluvčí meteorologů bydlí v Roztokách

  Str. 4

  S věkem se láska stěhuje k žaludku

  Rozhovor s Josefem Náhlovským

  Str. 4

  Sumec měl o 18 kilo víc než rybář

  Rostislav Slavík zápasil se svojí životní rybou celou hodinu

  Str.9

 • Hledají řidičku

  RAKOVNÍK (peg). Policisté pátrají po neznámé řidičce, která v úterý 1. března při vyjíždění z parkoviště v Trávnické ulici v Rakovníku poškodila dvě auta a ujela. Žena za volantem světle modré Škody Felicie vyjížděla v 15.15 hodin z parkovacího místa. Nevěnovala se řízení, a tak narazila přední částí svého vozidla do levé zadní části Škody Forman. Formana náraz odstrčil tak, že narazil do Škody 105, která stála vedle. „Škoda byla vyčíslena na 23 tisíce korun. Vyzýváme svědky, kteří by nám mohli pomoci při pátrání po viníkovi, aby kontaktovali skupinu dopravních nehod na čísle 974 880 251,“ žádá mluvčí René Černý.

  Konkurs na 1. ZŠ

  RAKOVNÍK (ps). Jindra Plamitzerová požádala o dočasné pozastavení členství v městské komisi pro výchovu a vzdělávání. „Důvodem je možný střet zájmů, hlásí se totiž do výběrového řízení na místo ředitele 1. základní školy,“ informoval předseda komise Marek Pavlík.

  Cyklostezka na Olešnou

  RAKOVNÍK (slv). Město Rakovník před časem uspělo s projektem realizace cyklostezky Rakovník – Olešná s propojením Olešná – Kněževes při žádostech z Regionálního operačního programu Střední Čechy. Na realizaci tohoto projektu byla přislíbena maximální dotace 7,1 mil. Kč. Předpoklad realizace je do konce dubna 2012.

  Vladislavova na podzim

  RAKOVNÍK (slv). Rada města vyhodnotila zadávací řízení na zpracování projektové dokumentace na rekonstrukci Vladislavovy ulice. Celkem město obdrželo 23 nabídek v rozmezí od 87 do 923 tisíc korun. Nejnižší cenu ve výši 87 600 Kč zaslala společnost NOVADUS z Příbrami. Projektovou dokumentaci má zpracovat do konce léta. Realizaci tak lze předpokládat nejdříve na podzim 2011 nebo s ohledem na rozsah rekonstrukce na jaře 2012.

« Zpět