Opilý strojvedoucí přišel o práci

RAKOVNÍK/KRALUPY NAD VLTAVOU. Strojvedoucí z Rakovníka přišel kvůli alkoholu, který vypil 23. února během pracovní doby, o zaměstnání. V dechu měl 2,54 promile. Policejní hlídku přivolal na kralupské nádraží pracovník drah, který měl podezření, že je sedmačtyřicetiletý strojvedoucí pod vlivem alkoholu. Dechová zkouška to potvrdila.

Kolega muže, který byl po incidentu postaven mimo službu a poté pro velmi hrubé porušení pracovní kázně propuštěn, si nemyslí, že by s tak vysokou hladinou alkoholu řídil vlak. „S alkoholem nikdy žádné problémy neměl a v práci už vůbec ne. Určitě nebyl tak hloupý, aby v takovém stavu vezl lidi. Co o případu vím, tak zřejmě pil až na nádraží, kde měl chvíli pauzu. Měl pak s vlakem pokračovat dál, ale odmítal to. Vlakvedoucí si proto myslela, že má zdravotní potíže, tak zavolala záchranku. Až poté se ukázalo, že je opilý. Vysvětluji si to jako nějaký momentální zkrat,“ popisuje jeden z jeho kolegů.

Podle něj už 47letého strojvedoucího po mnohých změnách u Českých drah přestala práce, kterou kdysi opravdu žil, bavit. Alkohol byl možná důsledkem jeho velkého profesního zklamání.

Mluvčí Českých drah Radka Pistoriusová uvedla, že muž byl zkušený a bezproblémový strojvedoucí, který u firmy pracoval více než dvacet let. Navíc byl v letošním roce preventivně kontrolován na alkohol dvakrát a pokaždé s negativním výsledkem. Dechové zkoušky probíhají u strojvedoucích pravidelně a vždy namátkově, takže nikdy předem neví, kdy na ně přijde řada. Mašinfírům dává dýchat strojmistr či drážní inspektor.

Markéta Hartlová

« Zpět