Ročník 20
Číslo 26
01. 07. 2010

Foto LÁNY. Že jsou Lány obcí, kde se daří kulturnímu a společenskému životu, není pochyb. Přesvědčili se o tom i návštěvníci sobotních letních slavností. V areálu hotelu Classic se konaly již posedmé. Velký aplaus sklidila i sestava lánského aerobiku Vojandy pod vedením Barbory Ladrové. Více příště.

 • Jirátko na 1. ZŠ nenastoupí

  RAKOVNÍK. Přestože městská rada jmenovala svého člena Jana Jirátka ředitelem 1. základní školy, do funkce nakonec nenastoupí. Z osobních důvodů pozici odmítl a rada vypíše výběrové řízení znovu. Nový ředitel by měl převzít funkci od 1. září.

 • Medvěd rozporcován

  RAKOVNÍK. Město Rakovník prodalo svůj podíl ve společnosti Tepelné zásobování. Utržilo 25 milionů Kč a peníze obratem vložilo do deseti investičních akcí. Hlasy volající po uložení peněz na zvláštní fond rezerv nebo nákupu pozemků zůstaly osamoceny. Nové městské zakázky mají posloužit i jako protikrizové opatření k oživení podnikání.

 • Pozor na podezřelé klempíře

  KŘIVOKLÁTSKO. Obyvatelé Rakovnicka by si měli dát pozor na trojici Romů, která používá fintu, jak získat za práci hodně peněz a zároveň nijak neporušit zákon. „Jejich počínání není protizákonné, je to spíše případ pro Českou obchodní inspekci. Na policii se obrátili dva občané, kteří využili nabídky této skupiny a teprve při placení zjistili, že je práce předražená. Upozorňujeme tedy občany, aby v případě nabídky tuto službu neakceptovali,“ přibližuje policejní mluvčí René Černý.

 • Lípy vyprovokovaly občany

  NOVÉ STRAŠECÍ. „Celý projekt je nesmysl. Když může na náměstí zůstat sedm lip, může jich tam být stejně zachováno i pětadvacet,“ říká zastupitel Pavel Kotyk (KDU-ČSL). Místní organizace této strany chce jít do podzimních komunálních voleb se zelenými a kromě městské zeleně se chtějí zasadit také o rozšíření míst v mateřské školce.

 • středisko lékařce neprodají

  RAKOVNÍK. Už podruhé se na pořad jednání zastupitelstva dostalo dětské zdravotnické středisko v Kuštově ulici. Zájem o nemovitost projevila doktorka Marie Rybová, která městu nabídla za objekt 800 tisíc. Zastupitelé jí po dlouhé a emotivní diskusi nevyhověli a o dalším osudu domku se bude dále jednat.

 • Přehlédl autobus

  HŘEBEČNÍKY (peg). Záhadou nejen pro policisty zůstává příčina vážné dopravní nehody, která se stala v pátek okolo 9.15 hodin v blízkosti Šlovic. „Po silnici 3. třídy jel na mopedu značky Hero-Gizmo 80letý muž z Kladenska. Při jízdě ale přehlédl autobus stojící při pravém okraji silnice a narazil do jeho zadní části,“ říká policejní mluvčí René Černý. Jak je možné, že mopedista autobus přehlédl, je záhadou. Úsek, kde stál, byl přehledný.

 • Mrtvý za volantem

  NOVÉ STRAŠECÍ (lep/peg). V automobilu Škoda Felicia zaparkovaném u novostrašecké čistírny odpadních vod seděl mrtvý muž.

 • Rodiče obviněni

  RAKOVNICKO (peg). Rodiče dvou nezletilých dětí z Rakovnicka věděli, že jejich dvě ratolesti dělají problémy nejen ve škole, ale i ve vesnici, kde bydlí. Přesto se nesnažili o nápravu. Nyní jim policie sdělila obvinění z trestného činu ohrožování mravní výchovy mládeže.

 • Výměna řidičáků

  NOVÉ STRAŠECÍ (lep). Koncem letošního roku se uzavře další etapa výměny řidičských průkazů. „Nejpozději do 31. prosince roku 2010 jsou držitelé řidičských průkazů vydaných od 1. ledna 1994 do 31. prosince 2010 povinni vyměnit starší typy průkazů za nové“ upozorňuje vrchní strážník Martin Novák.

 • Za pivem v Rakovníku i v Krušovicích

  KRUŠOVICE/RAKOVNÍK. Předposlední červnová sobota patřila na Rakovnicku pivním slavnostem. Oba pivovary rakovnický a krušovický totiž uspořádaly pivní festival ve stejný den.

 • Největším dárkem auto pro klienty

  SRBEČ. Na statku Společenství Dobromysl v Srbči měli ve středu odpoledne hned několik důvodů k radosti. Jednak sdružení slavilo výročí deset let, jednak mu byl slavnostně předán automobil Ford Tranzit, s nímž budou klienti stacionáře jezdit nejen na výlety. Automobil byl pořízen díky darům sponzorů.

 • Dvorek vyvrcholil jazzovým večerem

  NOVÉ STRAŠECÍ. Oslavu šedesátin školy zařadila novostrašecká ZUŠ do tradičního dvorku, který výjimečně trval čtrnáct dní. Téměř každý červnový den byl nějaký koncert nebo vystoupení žáků. „Letos se mi podařilo přijít téměř na každou akci a musím říct, že jsem vždy byla velmi ráda, že jsem to viděla. Z dětských výkonů vyzařovala obrovská energie a já jsem byla velmi pyšná, že s těmi dětmi a jejich učiteli mám něco společného,“ vyznává se ředitelka ZUŠ Jiřina Kinkalová.

 • Vítězi keltská hlava

  NOVÉ STRAŠECÍ (lep). Již po čtvrté projel Novým Strašecím cyklistický závod Karlovy Vary – Unhošť. A tradičně se zde uskutečnila i rychlostní prémie. Jejímu vítězi předal místostarosta Jaroslav Hlína repliku keltské hlavy a diplom. Shodou okolností se vítěz prémie letos poprvé stal i celkovým vítězem závodu.

  Stejně zastupitelů

  NOVÉ STRAŠECÍ (lep). Termín komunálních voleb je již znám, rada města proto odsouhlasila i budoucí počet členů zastupitelstva. „Nové Strašecí má k 1. lednu 2010 evidováno 5274 obyvatel. To nám podle zákona umožňuje mít od jedenácti do pětadvaceti zastupitelů. Navrhli jsme jejich počet zachovat, takže se jich opět bude volit dvacet jedna,“ říká starosta Pavel Vaic.

  Arborea na Sekyře

  RAKOVNÍK (ps). Společnost Arborea rozšířila činnost na rekonstrukce chodníků a nyní získala v této oblasti i první městskou zakázku. Za 419 tisíc Kč zrekonstruuje do 15. července chodník na Sekyře mezi parkovištěm na Váze a městskou knihovnou. „Je tam vyšší cena, neboť součástí zakázky je odstranění starého povrchu a položení dlažby, která byla doporučena památkáři,“ uvedl starosta Zdeněk Nejdl.

 • Blecha proti medvědovi

  Kdyby byl na posledním jednání rakovnického zastupitelstva přítomen Ezop, měl by hned námět na pěknou bajku. Takhle to zbude na mě. Člen modrého týmu Miloslav Blecha se veřejně ohradil proti pojmu porcování medvěda. „Termín vymysleli novináři pro rozdělování peněz poslanci při schvalování státního rozpočtu. Pro naše podmínky se ale nehodí, protože tady nikdo neřeší žádné osobní zájmy. Peníze rozdělujeme ve prospěch celého města,“ vysvětloval Blecha. Půvabné je, že s kritikou terminologie vystoupil právě tento zastupitel a svá slova podtrhl i následným hlasováním. Na sebe buď opravdu vůbec nemyslel nebo úplně zapomněl na úsloví: Má se jako blecha v kožiše. I díky jeho hlasování totiž nakonec nezbyl z medvěda ani chlup.

  Pavel Sklenička

 • Zvolte sedm divů Rakovnicka

  Raport vyhlašuje prázdninovou anketu, v níž hledá největší symboly okresu Str. 4

  Meditace – Pět kšeftů ročně nám úplně stačí

  Činnost měli zastavenou i za hlasitou hru bubeníka

  Str. 9

  Strašecká ZUŠ slaví 60

  Tehdejší pobočku založil v roce 1950 Zdeněk Tomáš

  Str. 7

« Zpět