Ročník 25
Číslo 38
24. 09. 2015

Foto LÁNY (lep). V sobotu se na Lánech uskutečnila tradiční Masarykova vatra. Vlastnímu zapálení předcházel pietní akt u hrobu našeho prvního prezidenta a poté už se na hřišti za Narpou sešli velmi vzácní hosté – prezident Miloš Zeman a poslanec a předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg, aby se po projevech ujali vlastního zapálení vatry.

 • Stěhování se zase odkládá

  RAKOVNÍK. I když se na první pohled zdá, že práce na rekonstrukci Domova seniorů v ulici Františka Diepolta nijak výrazně nepokračují, opak je pravdou. Ujistila nás o tom Markéta Grandmannová, která je pověřena řízením domova. Termín stěhování se ale přece jen opět oddálí, a to až na březen příštího roku. Hlavně kvůli komplikacím, které způsobil nedávný přívalový déšť.

 • Nula stížností? O jedné víme

  RAKOVNÍK. Starosta města Rakovníka Pavel Jenšovský na dotaz Raportu uvedl, že k činnosti nové školní jídelny má jen samé kladné ohlasy. „Prvním ohlasem je, že máme značné množství přihlášených strávníků. Nyní jich je před 900. Nárůst je to oproti počtu strávníků Scolarestu, který jich měl kolem 450, opravdu znatelný. Hlásí se nám i studenti MOA,“ dodal starosta.

 • Posvítí si diodami

  NOVÉ STRAŠECÍ. Vzhledem k tomu, že předmětem veřejné zakázky na opravu ulice 1. Máje nebyla rekonstrukce veřejného osvětlení, bude tato kompletace na tom, kdo osvětlení spravuje – na technických službách (TSNS).

 • Poprvé navštívil kasárna jako spíkr

  RAKOVNÍK. Nedávná návštěva ministra obrany, avizovaná jako jeho první setkání s objektem, byla naplánována do všech detailů a času vymezeného pro sdělovací prostředky bylo jako šafránu. Prohlídka kasáren proběhla bez účasti novinářů stejně jako setkání se zastupiteli města a vedoucími odborů v obřadní síni radnice. Zástupci sdělovacích prostředků tak dostali jen krátký prostor, když ministr s doprovodem vyšel na chodbu před obřadní místnost. V té chvíli jsme zahlédli Martina Stropnického, jak se velmi přátelsky zdraví s rakovnickou občankou Zuzanou Novotnou. Ta nám následně prozradila, že se s ministrem zná ještě z doby, kdy se živila jako profesionální zpěvačka. Když jsme se na společná vystoupení Martina Stropnického zeptali, okamžitě odložil kamenný ministerský výraz a doslova roztál.

 • Po Tatře i Volvo

  NOVÉ STRAŠECÍ (lep). Díky dotaci Středočeského kraje bylo již opraveno zásahové vozidlo zdejších dobrovolných hasičů Tatra 148 CAS (rok výroby 1981) a dále je plánována oprava zásahového vozidla Volvo FL 614 (r. v. 1999).

 • Motiv zatím neznají

  RAKOVNÍK (peg). Policie prý dosud nezná motiv vraždy, k níž došlo na konci srpna v blízkosti rakovnického železničního nádraží.

 • Nebyli to utečenci

  NOVÉ STRAŠECÍ (lep). V uplynulém týdnu prolétla médii zpráva o skupině uprchlíků na Novostrašecku, která se však nakonec ukázala jako nepodložená.

 • Lávka u Šamotky

  ŠAMOTKA (slv). Cyklisté jistě uvítají informaci, že nedávno uzavřená lávka na cyklostezce Rakovník – Lužná (v lokalitě Šamotka) bude opět zprovozněna.

 • Tunel Blanka má i rakovnickou stopu

  RAKOVNÍK. Po dlouhých peripetiích a komplikacích se v sobotu konečně dočkal slavnostního otevření pražský tunel Blanka. Na obřím díle, které je nejdelším městským tunelem v Evropě, zanechal svou stopu i Rakovník. Tedy lépe řečeno rakovnická firma TSC Metal, která byla dodavatelem železných dílů pro konstrukci Trojského mostu nad Vltavou.

 • Školce se splnil nejodvážnější sen

  JESENICE. Ani v čase, kdy školkové děti obědvají nebo spí, není nově upravená zahrada u jesenické mateřinky liduprázdná. Děti si nové herní prvky tak zamilovaly, že na zahradě chtějí skotačit i poté, co je přijdou rodiče vyzvednout. Před odchodem domů si chtějí všechno ještě jednou (a nejlépe stále dokola) vyzkoušet a prolézt. Zajímavé herní prvky z akátového dřeva je hned tak neomrzí, kolem školky jich je tolik, že se neokoukají tak snadno.

 • Posvícení ve znamení výstav

  NOVÉ STRAŠECÍ. Přesně týden po rakovnickém a pecínovském se konalo i posvícení v Novém Strašecí. Na rozdíl od rakovnického, jemuž dominuje autosalon, se to strašecké nese v poněkud klidnějším duchu, byť mnohé atributy, jako jsou pouťové stánky, houpačky, kolotoče či střelnice, zůstávají zachovány v obou městech.

 • Kdo místo Březiny?

  RAKOVNÍK (ps). Petra Březinu, který z místa vedoucího ekonomického odboru postoupil na post tajemníka úřadu, nahradí Ing. Lada Pidrmanová. Do výběrového řízení se na tento post přihlásili tři uchazeči. Komise doporučila jmenovat do funkce Ladu Pidrmanovou, která doposud zastávala funkci vedoucí útvaru interního auditu. Tato pozice již nebude nadále obsazována a město si v případě potřeby najme auditora externího.

  Dva zájemci o Tylák

  RAKOVNÍK (ps). Do výběrového řízení na provozování Divadelní restaurace v objektu Tylova divadla a také barů v kulturním centru a letním kině se přihlásili dva uchazeči. „Odbor správy majetku poslal oběma subjektům návrh smlouvy k připomínkování. Po vyhodnocení obou nabídek budeme vědět, kdo je ochoten přistoupit na naše podmínky. Mezi uchazeči je i stávající provozovatel společnost Heineken,“ uvedl starosta města Pavel Jenšovský.

  Projekt pro sběrný dvůr

  RAKOVNÍK (ps). V loňském roce byla zpracována dokumentace pro územní rozhodnutí na modernizaci sběrného dvora. V červnu vyhlásilo ministerstvo životního prostředí vhodný dotační titul. Pokračuje se tedy na zpracování projektu pro stavební povolení, jelikož budou bodově zvýhodněny žádosti s předloženými projekty.

 • Láďa Hruška v Rakovníku

  Autogramiáda s autorem populárních kuchařek

  Str. 9

  Najdou se prostory pro muzeum kol?

  Ctirad Mrzena svou sbírku stále rozšiřuje

  Str. 4

  Celý život se vyhýbala doktorům

   

  Stoletá babička Pavla Toufarová

  Str. 4

« Zpět