Ročník 25
Číslo 23
11. 06. 2015

Foto RAKOVNÍK. V neděli bylo Husovo náměstí v obležení. Dopoledne jej při zastávce spanilé jízdy opanovali rakovničtí mopedáři, odpoledne tu v plné síle zazněly známé pochody. „Rakovnické mažoretky No Limits přijaly pozvání na mezinárodní festival Kmochův Kolín. Jedná se o náročnou dvoudenní akci a nechceme nic ponechat náhodě,“ vysvětlil starosta rakovnického Sokola Josef Helebrant. Veřejná zkouška přilákala spoustu diváků, kteří mažoretky odměnili potleskem.

 • Provoz interny omezen

  RAKOVNÍK. Už několik týdnů kolují po Rakovníku zvěsti, že bude v Masarykově nemocnici uzavřeno interní oddělení. „Slyšela jsem po městě hlasy, že by měla být interna uzavřena. Chci nemocnici poděkovat za záchranu svého života. Bez rychlé pomoci by vše pro mě dopadlo špatně. Prosím všechny, kteří můžou nemocnici pomoci, aby udělali všechno pro to, aby byla interna zachována,“ napsala nám čtenářka A. Poštová. Donesly se k nám znepokojivé hlasy i z vlastního interního oddělení: „Nevíme, co s námi bude, nikdo nám nic neřekne. Jedni tvrdí, že bude interna v létě na dva měsíce uzavřena, druzí, že bude jen omezen její provoz. Už nyní je celé přízemí uzavřeno a probíhá rekonstrukce. Obáváme se o práci,“ vypověděla jedna ze sester.

 • Tyršák odstartoval sezónu

  RAKOVNÍK. Od června je Tyršovo koupaliště oficiálně otevřeno pro nadcházející sezónu. První návštěvníci sem vstupovali s velkým očekáváním. Už na samotném vstupu totem s novým logem „Tyršák“ naznačuje, že přírodní areál opět zažívá své lepší časy.

 • Ve školní jídelně i svatby

  RAKOVNÍK. Ještě teď ho můžeme vídat za volantem autobusu dopravní společnosti Anexia. Ale od 1. července usedne do kanceláře školní jídelny a začne řídit nově vzniklou příspěvkovou organizaci. Jiří Kremer (1960) pochází ze Sokolova, ale od dvou let žije na rakovnickém okrese.

 • Maturita nechává studenty v klidu

  RAKOVNICKO. Tak jako každý rok i letos jsme se pídili po tom, jak dopadly maturity na zdejších školách. Zatímco vloni z našeho miniprůzkumu vyplynulo, že největší problémy dělala maturantům matematika, letos nejsou výsledky tak jednoznačné. Daly by se shrnout větou – záleželo na individuálním přístupu.

 • Autostop přestavuje

  RAKOVNÍK (ps). „Omlouváme se všem našim zákazníkům za provizorní podmínky, ve kterých musíme ještě více jak měsíc prodávat vozy Škoda a přijímat servisní zakázky. Na začátku srpna bychom měli mít hotovo a pak přivítáme naše klienty v nových prostorách,“ těší se spolumajitel společnosti Autostop Radek Fišer.

 • Mašinkáři točili Lídu Baarovou

  KNĚŽEVES. Klub historie kolejové dopravy, který provozuje muzeum v Kněževsi a jízdy na muzejní trati Kolešovka, má další zářez ve své filmografii. Tentokráte si jeho lokomotiva a vozy zahrály ve filmu o Lídě Baarové. Hodinu pokušení režíruje Filip Renč (snímek připravoval dlouhých patnáct let), do hlavní role obsadil Táňu Pauhofovou.

 • Sklep muzea je přístupný

  JESENICE. Chcete se podívat do sklepa? I když by na tuto otázku jistě slyšely od návštěvníků odpověď: „Jé, určitě!“ nikdy se ji pracovnice jesenického muzea neodvážily vyslovit. To, co by návštěvníci v podzemí viděli, by je asi příliš nenadchlo. Nepořádek, zetlelé dřevo, piliny a kopky uhlí. Dosud se sklep využíval jen jako sklad paliva, nyní se stal součástí prohlídky. Zatím je prázdný, muzeum by mu ale časem chtělo dát i náplň.

 • Pokřtili toulky Rakovnickem

  RAKOVNÍK. Po delší odmlce a letos poprvé se o poslední květnový čtvrtek vrátil do síně dr. Spalové pořad Iva a její hosté. „Zjistily jsme s Jiřinkou (Veckovou – pracovnice rakovnického Centra Amélie), že už je to pět let, co se tu i díky grantu města setkáváme,“ přiblížila průvodkyně odpolednem Iva Ptáčková.

 •  

  Foto

   

 • Dvě nové zastávky

  RAKOVNÍK (ps). Dvě autobusové zastávky v Plzeňské ulici a jedna v Lišanské (u objektu ČEZ) přibudou ještě do konce roku. „Součástí výstavby budou nové zálivy, úseky chodníků, nový přechod, doplnění osvětlení a odvodnění. Na projekt město získalo dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury v maximální výši 2,8 mil. Kč uznatelných nákladů (max. 85%). Zahájení prací je předpokládáno na červenec a dokončení na listopad 2015,“ uvedla tisková mluvčí města Andrea Strnadová.

  Dotace byla vyšší

  RAKOVNÍK (ps). V minulém vydání jsme uvedli chybně výši dotace na rekonstrukci Luženské ulice. Z Regionálního operačního programu získalo město dotaci ve výši 14 milionů korun, nikoliv 4 miliony, jak jsme napsali. Celková cena díla je 18,6 milionu korun. Za nepřesnost se omlouváme.

 • I s ruinami patří mezi nejkrásnější

  Dokument ČT představil Vrbici jako umírající, přitom naopak ožívá

  Str. 7

  Knězem z úpalu, nebo vyslyšel Boha?

  Rozhovor s novostrašeckým farářem Pavlem Váchou

  Str. 8

  V Čechách našla Marta Výborná druhý domov

  Oslavila 90 let a prozrazuje recept na dlouhověkost

  Str. 11

« Zpět