Ročník 22
Číslo 40
04. 10. 2012

Foto RAKOVNÍK. Ve čtvrtek úderem 13. hodiny skončila dvanáctidenní prohibice. Do prodeje mohl být uvolněn nejprve alkohol vyrobený před 1. lednem 2012. Jako první doplnila regály Jednota Rakovník. Na snímku předseda Petr Mojžíš.

 • Za sražení chlapce podmínka

  RAKOVNÍK. Dopravní nehoda z letošního května, při níž devatenáctiletý mladík za volantem vozu Opel Corsa srazil na přechodu pětiletého chlapečka, ožila 25. září před soudem v celé své závažnosti. Kevin Č. stanul na lavici obžalovaných sám a hájil se bez právního zástupce. Soudce Marcel Lehečka jeho odvahu ocenil, stejně jako snahu nic nezamlčovat a pomoci malému chlapci v době jeho léčení. Řidič, přestože měl jako mladistvý „škraloup“ za řízení bez oprávnění a drobnou nehodu pod vlivem alkoholu, vyvázl nakonec s podmínkou.

 • Prohibici ukončily staré flašky

  RAKOVNÍK. Už ve čtvrtek s úderem 13. hodiny měla skončit dvanáctidenní prohibice. Jako první byl uvolněn alkohol vyrobený před 1. lednem 2012., jenže toho měli prodejci jako šafránu. Na první láhve tvrdého alkoholu jsme v regálech narazili nejprve v prodejnách rakovnické Jednoty. Ostatní markety podobně „bezpečné“ zásoby neměly, a tak v regálech ještě teď převažují likéry do 19 % alkoholu doplněné nechvalně proslulým nařízením ministra zdravotnictví.

 • Lupič od bankomatů

  RAKOVNÍK. Z přečinu krádeže a zločinu loupeže byl obžalován u Okresního soudu v Rakovníku čtyřiadvacetiletý Martin P., který už v současné době pobývá ve vazební věznici v Praze-Ruzyni za spáchání jiného trestného činu.

 • Kdo vlastně bydlí na sauně?

  RAKOVNÍK. V minulém čísle jsme informovali o sociálních bytech, které vznikly z bývalé ubytovny Sauna v Čermákových sadech. Na článek reagoval i samotný provozovatel zařízení Milan Knor.

 • Za bodnutí k soudu

  PUSTOVĚTY (peg). Incident, který se odehrál začátkem srpna v pustovětské hospodě Na Ostrově, skončí u soudu. Sedmatřicetileté ženě z Mostecka sdělila policie v uplynulých dnech podezření z trestného činu výtržnictví a ublížení na zdraví ve stádiu pokusu.

 • Bušek vedoucím

  NOVÉ STRAŠECÍ (lep). Na prvním červnovém zasedání vyhlásila rada města výběrové řízení na vedoucího Městských sportovních zařízení.

 • Zachránili velitele

  NOVÉ STRAŠECÍ (lep). V sobotu 29. září krátce před polednem obdržela hlídka městské policie informaci, že z okna v bytovém domě čp. 645 v ulici Ke Stadionu se valí hustý dým.

 • „Přípravka“ nově i v Rakovníku

  RAKOVNÍK. Něco mezi mateřinkou a školou, tak by se dala stručně charakterizovat přípravná třída, která od září funguje při 1. ZŠ Rakovník. Na Rakovnicku je to sice žhavá novinka, ale rozhodně se nejedná o žádný experiment. V jiných regionech přípravné třídy již delší čas fungují a výsledky z praxe potvrzují, že nejsou zbytečné. Ta rakovnická má sice za sebou jen pár týdnů, ale už nyní se ukazuje, že bude ideálním řešením pro děti, které by z nějakého důvodu dostaly u zápisu do první třídy odklad a přitom je u nich žádoucí, aby si začaly zvykat na školní režim.

 • Obce objížďku útrpně snášejí

  RAKOVNICKO. Objížďka, která přivedla dopravu z karlovarky do Rakovníka, neztrpčuje život jen obyvatelům města. Jak se žije u silnice první třídy, si nyní plně „vychutnávají“ i Lišany a Kněževes. Naopak Řevničovští mají dvouměsíční klid. Tedy od kamionů. Ty jsou totiž z karlovarky odkláněny už v Novém Strašecí. Pro ně je objížďka vedena přes Rudu.

 • Tyláci slaví dvojí výročí

  RAKOVNÍK. Dvě kulatá jubilea oslaví letos rakovničtí ochotníci. Začátkem divadelní sezóny (11. - 13. října) si DS Tyl připomene dvousté výročí od prvního česky hraného divadla (1812) a sto čtyřicáté výročí založení souboru (1872). Díky tomu zhlédnou rakovničtí milovníci Thálie tři ukázky toho, čím se Tyláci zabývají.

 • Dřív se děti učitelů bály, řezali je rákoskou

  Co si myslí dnešní žáci o školní docházce svých babiček? Str. 4 a 9

  Ondra Škaloud mistrem ČR

  Nabité dva měsíce rakovnického minigolfisty

  Str. 7

  Kamiony v Lišanech i přes zákaz

  Objížďka na karlovarce trápí Rakovník i další obce

  Str. 3

« Zpět