Ročník 22
Číslo 39
03. 10. 2012

Foto Ředitel školy Ludvík Vožeh představuje Michala Sládka hejtmance Zuzaně Moravčíkové.

 • Ze sauny sociální byty

  RAKOVNÍK. Lokomotiva Rakovník nemohla delší dobu najít využití pro ubytovnu s restaurací známou pod názvem Sauna. Nakonec si objekt pronajal subjekt, který prostory využívá jako sociální bydlení. Jenže soužití s občany v tísni se příliš nelíbí lidem v okolí ani sportovcům, kteří využívají přilehlé volejbalové hřiště. Stížnosti na využití ubytovny se tak dostaly až na jednání městské rady.

 • Hejtmanka ocenila zachránce

  RAKOVNÍK. Malá slavnost proběhla v pátek 21. září ve Střední škole, Základní škole a Mateřské škole speciální v Rakovníku. Hejtmanka Středočeského kraje Zuzana Moravčíková při ní ocenila statečný čin třináctiletého Michala Sládka, který zachránil život svému kamarádovi.

 • Karlovarka vede městem

  RAKOVNÍK. V ulicích města je denně o deset tisíc aut víc, než obvykle. Na vině je oprava silnice a mostku u Krupé, kvůli kterým vedou přes Rakovník hned dvě objížďky. Havlíčkovou ulicí jedou směrem na Kněževes osobní vozy, kolem Tylova divadla proudí kamiony nad 15 tun. A co tomu říkají lidé, kterých se akce nejvíce dotýká?

 • Déšť způsobil škodu za 5,7 milionu

  RAKOVNÍK. Odbor správy majetku města Rakovníka předložil radním výčet škod, které na městském majetku způsobil přívalový déšť v noci z 20. na 21. června letošního roku. Škody jsou značné. Celkem za 5,7 milionu korun.

 • Hrozilo vystoupení ze svazku

  NOVÉ STRAŠECÍ. Poslední jednání novostrašeckého zastupitelstva přineslo zhruba dvouhodinovou debatu o návrhu rady na vystoupení Nového Strašecí ze svazku pro dopravní obslužnost. Důvodem měla být především hrozba navýšení poplatku, které město svazku odvádí a zatím činí 100 Kč na obyvatele a rok.

 • Letiště zatím neprodají

  RAKOVNÍK. Developerská firma, která v Rakovníku vlastní nákupní centrum Billa a DM drogerii na nábřeží Dr. Beneše, se již podruhé pokusila odkoupit od města objekt hudebního klubu Letiště. V zastupitelstvu ale záměr nezískal potřebnou podporu a město si zatím nemovitost ponechá.

 • Koukala půlka zloděje

  RAKOVNÍK (peg). Pachatele, který v úterý 18. září po desáté hodině večerní rozbil okénko u zaparkovaného automobilu a zřejmě se z něj chystal něco ukrást, zadrželi strážníci v kuriózním momentu. Zloděj byl totiž v tu chvíli polovinou těla venku a druhou polovinou v autě.

 • Nejvíc násilí je v Rakovníku

  RAKOVNICKO. Trestná činnost, kterou se policisté zaobírají v posledních měsících, má i přes rozdílný charakter případů něco společného. „Registrujeme zvláštní jev. A sice ten, že se v poslední době dějí případy, které se vymykají standardu, do něhož zahrnujeme běžná vloupání do domů, rekreačních objektů, sklepních kójí a podobně. Dějí se případy policejně zajímavé. Nestává se často, že máme v Jesenici krátce po sobě dva případy bodnutí nožem, nebo že zajistíme pachatele střelby, který ukrývá 3,5 tisíce litru nelegálního alkoholu. Řešili jsme i poměrně zvláštní sebevraždy,“ říká Jiří Šiler, vedoucí rakovnické policie.

 • Na hrob básníkova otce vrátí kříž

  ČISTÁ. Díky pátrání po čisteckých občanech, kteří padli během světových válek, objevili žáci zdejší školy na čisteckém hřbitově dva válečné hroby, na nichž chybí náhrobky. Jména Alois Bláha a Engelbert Plas ale zapomenuta nebudou. Obec nechá náhrobní kameny obnovit a bude o ně pečovat, stejně jako je tomu v případě jiného významného hrobu – Jakuba Jana Frídy, otce básníka Jaroslava Vrchlického. I ten se brzy dočká velké změny.

 • Koncerty jako óda na pivo

  PUSTOVĚTY. Cyklus 11 pátků s Bakalářem 11° skončil. Jedenáctkrát jsme ve spodní části této stránky zvali do pustovětské hospody Na Ostrově. Představili jsme jedenáct kapel a pokaždé zmínili, že se cyklus koncertů koná ve spolupráci s Tradičním pivovarem v Rakovníku. Jak vlastně celá akce dopadla, o tom hovoříme s hlavními pořadateli projektu. S Pavlem Skleničkou z Raportu, který zajistil výběr kapel, ozvučení a propagaci, a Pavlem Skřivanem a Karlem Šlejmarem, kteří měli na starosti vlastní realizaci večerů.

 • Z Údolí hříchu do věčných lovišť

  Odešel Jiří Kratina

  Str. 4

  Další cesty odnikud nikam

  Co přinesou asfaltové silnice v polích?

  Str. 9

  Jirka Zuska mistrem republiky

  Talentovaný golfista z Kounova

  Str. 9

 • Dary školkám

  RAKOVNÍK (ps). Rada města souhlasila s přijetím dvou peněžních darů pro mateřské školky. Společnost Procter & Gamble – Rakona poskytla 40 tisíc na vybavení školní zahrady MŠ Průběžná. Firma Radka Ulricha poskytla městu finanční dar 10 000 Kč na nákup sportovního vybavení pro mateřskou školu V Lukách.

  U rampa do Trávnické

  RAKOVNÍK (ps). Ještě do konce roku by mělo v Rakovníku vzniknout nové místo pro skateboard. Město vypsalo zadávací řízení na instalaci „U“ rampy, a přestože se přihlásil pouze jediný zájemce, uzavřelo s ním smlouvu o dílo. „U“ rampu tak do prostoru Trávnické ulice umístí společnost Mystic Constructions za cenu 308 tisíc Kč. Zařízení bude postaveno mezi nemovitost čp. 180, která je poslední ruinou v ulici, a objekt sauny. „Firma nás informovala, že do konce roku musí postavit ještě čtyři další skateparky a na Rakovník si udělá čas na začátku listopadu,“ upřesnil místostarosta Jan Švácha.

  Příspěvky na sport

  RAKOVNÍK (ps). Golfclub 85 Rakovník požádal město o příspěvek na podporu účasti klubu na Mistrovství Evropy, které se uskuteční v Portugalsku, účast členů klubu na Mistrovství Evropy seniorů v Belgii a na Mistrovství Evropy juniorů v Německu. Rada města žádosti vyhověla a poskytla klubu 20 tisíc Kč.

« Zpět