Ročník 22
Číslo 35
30. 08. 2012

Foto RAKOVNÍK (bed). Sobotní rytířské hry na louce v Lubnici (viz str. 2) měly nevšední zakončení: pravou svatbu na bitevním poli. Šťastným snoubeneckým párem byli Josef Skuba a Petra Reznická. K obřadu se nevěsta dostavila na statném hnědákovi. Za asistence osmi desítek rytířů uvedl snoubence do manželského stavu rakovnický starosta Zdeněk Nejdl.

 • Pachatel obětí výbuchu

  ROZTOKY. V pátek 24. srpna, v půl šesté večer, se rozlehla okolím Roztok ohlušující detonace. Bylo jasné, že se jedná o pozemní výbuch. První podezření na explozi plynu v Permonu se ukázalo jako mylné. Nakonec záchranáři objevili těžce zraněného muže, který se snažil zaútočit na jeden z domů dýmovnicí a vojenskou výbuškou. Výbuška se ale odrazila od rámu okna a poranila pachatele.

 • Svědek honil lupiče

  RAKOVNÍK. Pachatelé trestných činů jsou stále drzejší. Loupež za bílého dne, uprostřed sídliště před zraky svědků se stala ve středu 22. srpna. Mladík napadl starší ženu a uloupil jí nákupní tašku s peněženkou. Naště­stí jeden ze svědků se za pachatelem rozeběhl a donutil ho k navrácení uloupených věcí.

 • Ukradl autobus

  NOVÉ STRAŠECÍ. Když přišel 22. srpna řidič ranního spoje společnosti Anexia k autobusu, který zaparkoval na zastávce ve Mšeci, našel jen prázdné místo. Policisté v Novém Strašecí krátce nato začali vyšetřovat neobvyklou krádež.

 • Autosalon již tento víkend

  RAKOVNÍK (ps). Miloš Novotný, který si letos vyzpíval 4. místo v soutěži Hlas Československa, a zpěvák a hitmaker Michal Hrůza (Zejtra mám, Bílá velryba, Krasohled, Poslední dobou), jsou hlavními hvězdami letošního Rakovnického autosalonu. Již 16. ročník výstavy automobilů se na zimním stadionu uskuteční tento víkend. V sobotu 1. a v neděli 2. září vždy od 10 hodin.

 • Šest set metrů vodovodu

  NOVÉ STRAŠECÍ (lep). O zapeklité situaci s vodou a kanalizací v Novém Strašecí informujeme již několik měsíců. (Dnes také na str. 9.) Zatímco kanalizace zůstává nedořešená a ve vzduchu je zatím pouze příslib představitelů města, že se příští rok začne kopat, posun nastal s vodovodním řadem. Město Nové Strašecí získalo dotaci z Fondu životního prostředí a zemědělství Středočeského kraje na výstavbu vodovodu v lokalitě Rudská v délce zhruba 600 metrů.

 • Rekord i na Rakovnicku

  ROZTOKY/LÁNY (bed). Pondělí 20. srpna 2012 vstoupí do novodobé historie České republiky jako datum, kdy teploty dosáhly téměř na celém území historická rekordní maxima. „Ze třiceti stanic Českého hydrometeorologického ústavu zaznamenalo rekordní teplotu dvacet pět z nich,“ říká mluvčí ČHMÚ Petr Dvořák.

 • Model Air Show nejen o letadlech

  RAKOVNÍK. Po dva víkendové dny (18. a 19. srpna) se mohli v Rakovníku dostatečně vyřádit milovníci leteckých modelů. Na zdejším letišti totiž probíhal další ročník Model Air Show 2012. Na ploše však nebyla k vidění jen letadla, své místo zde měla i „zmenšená“ vojenská technika a automobily. Díky účasti motoklubu Astacus zde byly k vidění i stroje skutečné velikosti.

 • Markety likvidují české hospody

  CHLUM. Jako chlumskému rodákovi se mi o tom těžko píše. Kulturní dům ve Chlumě, se kterým má většina místních spojeny nezapomenutelné zážitky z plesů, oslav posvícení a dalších akcí, osiřel. Tamní hospoda se zapíše na smutný seznam uzavřených provozoven. Jana Valigurčiová, která podnik doslova hýčkala čtyři a tři čtvrtě roku, se rozhodla skončit a nikdo jiný nemá o provozování hospody zájem. Městys Pavlíkov, do jehož samosprávy Chlum spadá, nabídl hospodu s venkovním posezením, sálem pro 150 lidí, solidním bytem, hřištěm pro míčové hry a dětským areálem s hracími prvky k pronajmutí v tisku i na úřední desce. Nikdo se nepřihlásil. A tak se 25. srpna uskutečnila rozlučka a o den později se na dveřích objevil nápis Zavřeno.

 • Harfa a housle ovládly muzeum

  RAKOVNÍK. Představovat rakovnickým posluchačům houslistku a zdejší rodačku Moniku Růžkovou by asi bylo skutečným nošením dříví do lesa. Tato absolventka pražské HAMU patří k výrazným talentům současné mladé generace. Poměrně pravidelně ji můžeme slyšet i v Rakovníku – vrací se jak do Heroldovy síně Rabasovy galerie, tak do zdejšího muzea například na vánoční koncerty.

 • 11 pátků s Bakalářem 11°

  Zatímco prázdniny pomalu ale jistě končí, cyklus letních koncertů v Pustovětech nám prodlouží léto ještě o další tři týdny. Tradiční pivovar v Rakovníku, týdeník Raport a Hostinec Na Ostrově Pustověty si vás dovolují pozvat na tři poslední koncerty. V pátek 31. srpna se od 18 hodin představí kladenští New Rebels s legendárním banjistou Slávou Cónem.

 • Fasáda pro sokolovnu

  RAKOVNÍK (ps). O zakázku na opravu fasády rakovnické sokolovny se přihlásila pouze společnost MAO Kladno. Nabídla cenu 3 miliony 594 tisíc korun a rada rozhodla uzavřít s firmou smlouvu o dílo. Na investiční akci obdrželo město dotaci z Fondu kultury a obnovy památek Středočeského kraje ve výši 1 milion 468 tisíc Kč.

 • Místo supermarketu sídliště?

  Co bude s pozemkem u Vysoké brány? Str. 7

  Pivní stezka by vydala na čtyři betlémy

  Jiří Duchek a Libor Daenemark stvořili mobilní naučnou stezku

  Str. 8

  Kvůli myslivosti si nechával dávat žluté karty

  Josefa Blecha: fotbal a lovečtí psi

  Str. 9

 •  

  Foto

   

 •  

  Foto

   

« Zpět