Foto

New Rebels

Tradiční pivovar v Rakovníku, Raport a Hostinec Na Ostrově Pustověty

11 pátků s Bakalářem 11°

Zatímco prázdniny pomalu ale jistě končí, cyklus letních koncertů v Pustovětech nám prodlouží léto ještě o další tři týdny. Tradiční pivovar v Rakovníku, týdeník Raport a Hostinec Na Ostrově Pustověty si vás dovolují pozvat na tři poslední koncerty. V pátek 31. srpna se od 18 hodin představí kladenští New Rebels s legendárním banjistou Slávou Cónem.

New Rebels s Cónem

Kapela se rozjela v roce 2007 a pod názvem VHS Rebel natočila své první autorské CD s názvem Rychle a zběsile. „V roce 2009 jsme se zúčastnili soutěže Talent Coutry Radia, kde jsme se umístili na druhém místě s písničkou Lednice na petlici. Poté jsme natočili naše druhé CD se stejnojmenným názvem,“ přibližuje Sláva Cón.

V roce 2010 odešel kytarista a zpěvák, který si ponechal i původní název kapely. Ale už v lednu 2011 se sestava znovu zformovala a do kapely přišli noví muzikanti i bývalí spoluhráči a s nimi i nový název – New Rebels. Jako u většiny bluegrassových kapel stojí i muzika New Rebels na zvuku banja. Obsluhuje ho rakovnický rodák Sláva Cón. Jeho jméno je spjato s rakovnickými Trapery, které založil v roce 1972. Tahle parta muzikantů absolvovala řadu soutěží a festivalů s vlastním repertoárem. Některé písničky se hrají dodnes a mnohé doslova zlidověly. Vždyť kdo by neznal Džínsbundu odřenou? Po rozpadu Traperů hrál Sláva na Kladensku v kapelách Cestáři, Česká Lípa a Gen. Na banjo hraje vlastním stylem, který si vyvinul hlavně proto, že v začátcích jeho hraní nebyly k dispozici žádné školy.

S New Rebels přijedou do Pustovět Jaromír Franče - basová kytara, zpěv, Ondřej Dudas Dvořák – mandolína, zpěv, Eva Šímová – mandolína, zpěv, Miloš Náprstek – kytara, zpěv a Jiří Buriánek – sólová kytara, zpěv.

„Letos máme za sebou desítky koncertů. Hrajeme hodně často, někdy si říkáme, jestli toho není až příliš,“ směje se Sláva Cón. Podle jeho názoru je zájem o country muziku a bluegrass mezi lidmi stále velmi slušný. „Je to ale stále menšinový žánr a klubová záležitost. A peněz mezi pořadateli ubývá a s nimi i počet akcí,“ hodnotí Sláva. Osobně se už hodně těší na oslavy 40 let Traperů. „Bude to 6. října, ale stále ještě nevíme kde. Ale určitě dáme Raportu vědět,“ slibuje.

-km, ps-

« Zpět