Ročník 22
Číslo 31
02. 08. 2012

Foto RAKOVNÍK. Jediný kníratý festival na světě Coombal se poprvé konal na Tyršově koupališti v Rakovníku. Jeho maskotem byl tentokráte superhrdina kapitán Bíbr, a tak mnozí návštěvníci dorazili nejen s pěstěnými kníry, ale i převlečeni za superhrdiny a superhrdinky. Celkem pořadatelé napočítali 500 platících návštěvníků.

 • Loupili kvůli hamburgrům

  RAKOVNÍK. Čtyři mladíci z jedné obce, ve věku 19 až 22 let, absolventi stejného učiliště přepadli vloni na Rakovnicku pět benzínových pump a sérii zakončili loupežným přepadením kasina Admiral. Nyní už ví, na kolik je jejich „kratochvíle“ vyšla. Loupili totiž de facto pro zábavu a uloupené peníze utráceli u Mc Donalda. V regionu mezi obsluhami pump panovala po sérii útoků značná nervozita. Veškerou trestnou činnost totiž mladíci páchali se zbraní. Plynovými pistolemi stříleli buď do vzduchu, ale i přímo na člověka. Krajský soud v Praze vynesl 12. července rozsudek, v němž uložil čtyři tresty. Nejdelší v trvání pěti let a deseti měsíců nepodmíněně.

 • Resuscitovali jsme okamžitě

  MŠECKÉ ŽEHROVICE. „Tak, jak případ popisoval mluvčí záchranky Petr Mach, to vypadá, že jsme situaci podcenili. A to rozhodně není pravda. Všichni jsme dělali vše pro to, aby se hráče podařilo zachránit,“ obrátil se na redakci pořadatel fotbalového turnaje ve Mšeckých Žehrovicích, při němž minulý víkend prodělal 31letý hráč infarkt a po převozu do nemocnice zemřel.

 • Registr běží, ale je líný

  RAKOVNÍK (slv). Je středa úřední den. Za pět minut osm je na chodbě evidence vozidel rakovnického odboru dopravy vozidel 8 lidí. „Jedno auto jdu přihlásit do depozitu a druhé odhlásit,“ usmívá se Michal Šarlingr. Ostatní debatují, co všechno za poslední dny o registru slyšeli. V pondělí nefungoval kvůli přetíženému serveru policie, dnes ráno rádiem probleskla zpráva, že pokud budou problémy přetrvávat, v pátek ministr dopravy odstoupí.

 • Bez omezení to nepůjde

  RAKOVNÍK/HUŘVINY. „Už bylo na čase.“ Říkají si obyvatelé příměstské části Huřviny. Jediná místní komunikace se od 1. srpna dočká rekonstrukce. Na jejím dezolátním stavu se podepsal i provoz těžké techniky okolních firem. Nová silnice už bude na takovou zátěž stavěná.

 • Pivovarští vyřadili SK

  KRUŠOVICE. Krušovický pohár, v němž startuje 57 fotbalových týmů z celého kraje, zaznamenal první překvapivé výsledky. Kromě regulérních týmů v turnaji startují i dvě mužstva hájící barvy pořádajícího Pivovaru Krušovice.

 • Pozor na podvodníky

  NOVÉ STRAŠECÍ (lep). Novostrašečtí městští strážníci upozorňují obyvatele Nového Strašecí a jeho okolí na zloděje, kteří se zde pohybují.

 • Delší objížďka

  LUBNÁ (ps). V minulém vydání jsme informovali o rekonstrukci spodní silnice z Rakovníka do Lubné v úseku od obchvatu k odbočce k závodu Rako III.

 • Ne včely, ale srdce

  LUŽNÁ (peg). V minulém vydání jsme informovali o případu, kdy vyjela záchranka k 83letému včelaři do Lužné.

 • Sál s klubovnou pro 200 lidí

  RAKOVNÍK. Dům osvěty bude sloužit veřejnosti až od září. Proto jsme se rozhodli, představit vám jej zatím alespoň slovně. Průvodcem je ředitel KC Jiří Karel. To, že budova prošla rekonstrukcí, je každému jasné hned u vstupu. Příchozí těžko uvěří, že před šesti lety to byla ruina.

 • Ženisté mají nového velitele

  RAKOVNÍK. Dva roky a sedm měsíců velel 152. ženijnímu praporu Rakovník podplukovník Martin Kavalír. Ve čtvrtek odpoledne předal při slavnostním nástupu bojový prapor svému nástupci podplukovníku Miroslavu Horáčkovi, který ho ve funkci vystřídal k 1. červenci. Bývalý velitel odchází do Ingolstadtu.

 • Je jedenáct, zavíráme, uslyší hosté

  JESENICE. Pobodání člověka před non stop barem přezdívaným Plecháč, které se stalo v polovině května, bylo pro jesenické zastupitele poslední kapkou. Protože to nebyl ve městě jediný incident, kdy došlo k napadení člověka, rozhodli se podniknout určité kroky, které by mohly alespoň trochu pomoci zklidnit situaci. Jak? Město vydalo vyhlášku, která u hostinců a barů omezuje provozní dobu.

 • Největší zakázka

  BRANT (ps). V úterý 24. července se na křižovatce u Brantu mezi Lubnou a Příčinou uskutečnila malá slavnost. Stavbyvedoucí společnosti Froněk, dopravní stavby, Kamil Hrbek se chopil mikrofonu, aby přivítal zástupce Středočeského kraje, úřadu regionální rady ROP, starostu města Rakovníka Zdeňka Nejdla i vedení společnosti Froněk a společně tak oficiálně uvedli do provozu rekonstruovanou silnici z Rakovníka do Všesulova. Dílo v ceně 147 milionů korun bylo realizováno ve čtyřech etapách za 52 týdnů od července 2011. Náměstek hejtmanky Marcel Chládek připomněl, že se jednalo o vůbec největší investiční akci ve Středočeském kraji od roku 1989 a že je rád, že dílo realizovala rakovnická firma, která dává práci lidem z regionu. Dále popřál stavbě, aby dlouho vydržela. Poté hosté společně přestřihli pásku.

 • V Jesenici končí nonstopy

  Kvůli násilí omezilo město provozní dobu náleven

  Str. 3

  Rakovnické cyklování počtvrté

  Bohatší program, více účastníků a pohoda

  Str. 6

  Vojáci se nemusí bát o práci

  Rozhovor s novým velitelem „kasáren“

  Str. 7

« Zpět