Ročník 22
Číslo 25
21. 06. 2012

Foto KRUŠOVICE. Vloni dorazilo na Slavnosti pivovaru Krušovice kolem deseti tisíc lidí. Letos se mohli pořadatelé radovat z podobně hojné účasti. Navzdory tropickému počasí vydržela převážná část návštěvníků až na závěrečné vystoupení Arakainu, i když pro mnohé popově orientované posluchače byl vrcholem už koncert Petra Nagyho s kapelou. Více příště.

 • U Zdeslavi spadlo letadlo

  RAKOVNÍK. V neděli večer zaslechli občané Zdeslavi na nebi nepřirozené zvuky. Krátce po osmnácté hodině selhal motor ultra lehkého letadla Cesna, které se v místě zvaném Černá kočka zřítilo k zemi. Letadlo při pádu naště­stí spatřili dva místní občané, které záchranářům pomohli trosky objevit v porostu řepky. Bohužel, mladému pilotovi již nebylo pomoci.

 • Petice proti postupu komise

  PRAHA/RAKOVNÍK. Středočeská rada potvrdila vítěze konkursů na ředitele středních škol zřizovaných krajem. Na většině škol tak byl potvrzen současný stav. Nejasno je zatím u MOA Rakovník, kde bylo řízení zmařeno a vyhlášeno znovu. Podle našich informací se jako jediný uchazeč znovu hlásí současný ředitel Miloslav Blecha. Rozhodnuto má být začátkem července.

 • Hledaný Husnaj stále uniká

  KŘIVOKLÁTSKO. Vrtulník a řada policistů v terénu, to byl obrázek středečního dne na Křivoklátsku a také důsledek pokusu zadržet celostátně hledaného muže. Akce se uskutečnila v ranních hodinách 13. června v katastru obce Sýkořice a byli v ní zainteresovaní policisté z obvodního oddělení Roztoky a jejich kolegové z kriminální policie.

 • Pekárna má lístky na finále!

  RAKOVNÍK. Josef Pekárna je fotbalistou tělem i duší. V poslední době sice duše tak trochu vítězí nad fotbalovostí těla, o to větší úsilí ale věnuje fandění. Bývalý hráč SK Rakovník samozřejmě nemohl chybět ani na prvních utkáních českého týmu na Euru 2012.

 • Reforma se odkládá

  NOVÉ STRAŠECÍ/PRAHA (lep). Návrh financování regionálního školství, jak jej představil bývalý ministr školství Josef Dobeš, by podle některých odborníků znamenal likvidaci 70 % venkovských škol. Dnes je jasné, že tento návrh již není aktuální.

 • Školky nechtějí dovážet obědy

  RAKOVNÍK. Rakovníkem kolují petice za zachování školních kuchyní v mateřských školkách. Rodiče dětí i další občané Rakovníka tak vyjadřují nesouhlas s případným dodáváním jídel do školek externím dodavatelem. Podle vedení města musí jít o nedorozumění. Žádné podobné kroky prý radní nechystají. Na druhou stranu přiznávají, že nabídku na dovoz jídel do školek před časem obdrželi od společnosti Scholarest, která v Rakovníku provozuje školní jídelnu 1. ZŠ. Nabídku pouze vzali na vědomí, žádné další kroky ve věci nepodnikali.

 • Farmářské klání pro šest škol

  RAKOVNÍK. „Co víš o českém zemědělství?“ tak zněl název druhého ročníku soutěže, kterou pro žáky základních škol a osmiletého gymnázia připravila Střední zemědělská škola v Rakovníku. Do areálu Školního statku na Bulovně přijelo ve čtvrtek 7. června prověřit své znalosti šest škol, což je o dvě víc než loni.

 • Krakovecký meč zůstal v Krupé

  KRUPÁ. Náves v Krupé patřila v sobotu 9. června bojovníkům o Krakovecký meč. Nezasvěcení se nejspíš podiví, proč klání neprobíhalo na hradě Krakovci, ale v Krupé. Vysvětlení podává Iveta Štěpánková, manažerka Svazku měst a obcí Rakovnicka, který spolu s Mikroregionem Poddžbánsko letošní – již osmý – ročník pořádal.

 • Dvě legendy v Rakovnickém KC

  RAKOVNÍK. „Jsem rád, že jste přišli v tak hojném počtu a že tu po dlouhé době vidím řadu známých tváří. Než začneme, chtěl bych poznamenat, že tento koncert s námi začal nacvičovat trumpetista Ivo Mička. Pokračoval s námi až do prosince, kdy kvůli nemoci přestal. Premiéry, která byla 1. května v Kryrech, se již bohužel nedožil. Dnes to hrajeme podruhé a tak bych rád tento večer věnoval právě jemu,“ uvedl Josef Černík koncert s názvem Setkání s legendou, který se uskutečnil ve středu 13. června v sále KC. Dlužno dodat, že to bylo přesně dva měsíce poté, co Ivo Mička opustil tento svět.

 • V Krušovicích 40 policistů

  KRUŠOVICE (peg). Kolem čtyřiceti policistů dohlíželo o víkendu na pořádek v Krušovicích, kam se na sobotní pivní slavnosti sjelo kolem deseti tisíc návštěvníků. „Na bezpečnostním opatření, které trvalo od 11 hodin dopoledne do dvou v noci, se podíleli pořádkoví i dopravní policisté. Při akci bylo zjištěno sedm přestupků na poli veřejného pořádku, bylo uděleno sedm parkovaček za špatné stání vozidel a zjištěno devět řidičů pod vlivem alkoholu,“ přibližuje policejní mluvčí Jana Žáčková. Dva z řidičů nadýchali nad jedno promile a tudíž se dopustili trestného činu. U ostatních se jednalo o přestupek.

  Chodník za milion

  NOVÉ STRAŠECÍ (lep). Odbor investic připravil projekt na stavební úpravy části chodníku v ulici Čsl. armády a zřízení dvou přechodů pro chodce v Poděbradově ulici a při vjezdu na Žižkovo náměstí. „Cílem je výměna povrchu a především odvodnění chodníku. To bylo na základě připomínky Miroslava Čermáka řešeno mimo veřejnou kanalizaci zásakem do terénu,“ objasňuje starosta Karel Filip. Součástí projektu je také osazení zábradlí výplní chránící chodce proti odstřikující vodě. Cenu díla vyčíslil projektant na 1 090 343 korun. Stavbu zajistí Technické služby Nové Strašecí. „Vzhledem k hodnotě díla se jedná o zakázku malého rozsahu, proto nebylo nutné vypisovat veřejnou zakázku,“ dodává starosta.

 • Rakovnické mopedy zaplnily náměstí

  Bez občerstvení a bez radních

  Str. 4

  Vila Tugendhat je „obložena“ Rako obklady

  Lasselsberger vyrobil repliky

  Str. 4

  Bakalář je pivem České republiky 2012

  Bonus uvnitř listu

« Zpět