Ročník 22
Číslo 23
07. 06. 2012

Foto RAKOVNÍK. V neděli dopoledne dorazila na náměstí kolona malých i velkých motocyklů, které se zapojily do 3. ročníku setkání majitelů mopedů Stadion. Na náměstí je vítal i legendární motocyklový závodník Josef Vejvoda (vlevo). Více příště.

 • Mladík srazil chlapce

  RAKOVNÍK/KNĚŽEVES. Mladý řidič srazil v úterý ráno na přechodu pro chodce u Vysoké brány nezletilého chlapce a způsobil mu těžké zranění. Nehoda se stala v 7.40 hodin, kdy je na přechodu velký pohyb lidí.

 • Povede průmyslovku Jirátko?

  PRAHA/RAKOVNÍK. Na všech středních školách zřizovaných Středočeským krajem, kde jsou ředitelé ve funkci déle než šest let, proběhla výběrová řízení. Výsledky jsou již známy a zbývá jen, aby uchazeče, vhodné ke jmenování, potvrdila rada kraje.

 • Útočník z Jesenice dopaden

  JESENICE. Útočník, který 13. května pobodal před jesenickým non stop barem 43letého muže z Rakovnicka a druhému 38letému muži způsobil řezná poranění na ruce, už je ve vazbě. Rakovničtí policisté tak slaví další úspěch. Pachatelem je 42letý muž ze Severočeského kraje, který byl již šestnáctkrát soudně trestaný.

 • Strašecí bez dotací z EU

  NOVÉ STRAŠECÍ. Ve čtvrtek 24. května proběhla valná hromada společnosti Vodárny Kladno-Mělník, ve které má město Kladno významný akciový podíl. Na návrh Nového Strašecí byla na program jednání zařazena i žádost o směnu vodohospodářského majetku. Podle ní měla společnost VKM získat vodovody na území města a Strašecí naopak kanalizaci. Směna však schválena nebyla.

 • Výbuch muže popálil

  RAKOVNÍK (peg). Popáleniny na dvaceti procentech těla utrpěl v neděli kolem čtvrté hodiny odpoledne muž z Rakovnicka. „V Luženské ulici vypouštěl plynovou nádrž u osobního auta. Přitom došlo kvůli nedbalosti k výbuchu a následnému požáru,“ přibližuje Lenka Kostková, mluvčí hasičů, kteří byli k požáru přivoláni. Oheň se však podařilo uhasit před jejich příjezdem.

 • Dvě nové ředitelky

  RAKOVNÍK (ps). Jen dvě změny přinesla výběrová řízení na ředitelky mateřských škol v Rakovníku. Novými tvářemi v ředitelnách se stávají Blanka Mrhalová v MŠ v Parku a Dana Kubařová, která povede 1. MŠ V Hradbách. Obě ve školkách pracovaly jako řadové učitelky.

 • Dekl do konce týdne

  RAKOVNÍK (slv). Nebezpečnou situaci zaznamenali řidiči v ulici Na Pražské kousek pod vilou Na Spravedlnosti. Na krajské komunikaci chybí více než týden víko od kanálu. Místo je sice zajištěno dopravní zábranou a kanál provizorním víkem. Známky nápravy ze strany cestářů zatím žádné.

 • * Ad ředitel do vězení nepůjde

  Vážená redakce, nemohu nereagovat na váš článek ze dne 29. 5. 2012, který se týká mého manžela. Na rozdíl od vašich redaktorů jsem se jednání osobně zúčastnila a skutečně jsem si nevšimla, že by tam kdokoliv z Vás byl.

 • A jedou dál!

  Tak vám za tu fotku pěkně děkuju. Taková ostuda! Reagoval nedávno jistý starosta na fakt, že se ocitl na jednom z posledních slavnostních snímků s hejtmanem. Cítil se tak nějak kontaminován podobně jako obec, kam krajské peníze přitekly.

 • K okradení ženy použili známý trik

  RAKOVNICKO. Na tradiční fígl, který používají podvodníci při okrádání seniorů, naletěla další žena z Rakovnicka. „K okradení 61leté seniorky došlo v úterý v dopoledních hodinách. Žena šla ráno nakoupit do místního obchodu, když se vracela z nákupu domů, zastavilo u ní nezjištěné osobní vozidlo, ve kterém seděla žena s mužem. Žena poškozenou oslovila jménem a sdělila jí, že má pro ni přeplatek za elektřinu a že za chvíli přijedou k ní domů,“ popisuje policejní mluvčí Jana Žáčková.

 • Pestrý den – máje a pivní slavnosti

  MUTĚJOVICE. Poslední květnovou sobotu nevěděli Mutějovičtí kam dřív. Nejenže se zde konaly Staročeské máje, ale v místním Poddžbánském pivovaru také Pivní slavnosti. V Mutějovicích tak bylo rušněji než v kdejakém městě.

 • Baletky doprovázela živá hudba

  RAKOVNÍK. Při závěrečné děkovačce se aplaudujícímu Tylovu divadlu uklánělo najednou osmdesát tanečníků. I s živými kapelami a malými zpěváky, kteří se klaněli z propadla a z praktikáblů po stranách sálu, se dalo napočítat přes stovku účinkujících. Všichni s visačkou Základní umělecké školy Rakovník. Výpravnou show připravilo taneční oddělení ZUŠ jako představení své celoroční práce.

 • Volno v Nádražní

  RAKOVNÍK (ps). Město nabízí k pronajmutí nebytové prostory v Nádražní ulici čp. 4 o celkové výměře 84 m2. V prvním kole se za požadovaný nájem 3500 Kč za m2 a rok nikdo nepřihlásil, záměr bude proto zveřejněn znovu.

  Pronájem bytu

  RAKOVNÍK (ps). Ve stejném objektu město nabídne do nájmu i byt. č. 6. „Rada města na základě dohody o ukončení nájemní smlouvy se současným nájemcem, který byt obýval od roku 1967, rozhodla vypsat záměr pronajmout tento byt o ploše 64 m2 za minimální měsíční nájemné ve výši 4356 Kč,“ vysvětluje tisková mluvčí města Alida Bélaiová.

  Domek u rybníka

  RAKOVNÍK (ps). Skauti přestali využívat domek u Bartoňského rybníka a nemovitost vrátili městu Rakovník. Radní po zpracování znaleckých posudků zveřejnili záměr na odprodej montovaného objektu čp. 2503 včetně stavební parcely a dalších zhruba 7000 m2 pozemků za minimální cenu tři miliony korun.

  Velká sleva

  RAKOVNÍK (ps). Z původních 914 tisíc korun se cena bytu v Malinovského ulici čp. 1589 dostala až na tři čtvrtě milionu. Byt 3+1 o výměře 57 m2 ve 3. patře se totiž stále nedaří prodat. . Poslední vyvolávací cena byla stanovena na 800 000 Kč, nyní je ještě o 50 tisíc levnější.

  Koupí městu okna

  RAKOVNÍK (ps). Domov Ráček požádal město, zda by směl na vlastní náklady vyměnit okna v městském objektu na Pražské čp. 97. Rada města žádosti vyhověla.

 • Výsledky sčítání lidu, bytů a domů

  Skokanem desetiletí Lubná Str. 4

  Katie & The Accessories ve finále Múzy

  Muzikanti z Rakovníka v soutěži Divadla Pod Lampou Str. 4

  I po padesáti letech ho muzika stále baví

   

  Vladimír Procházka oslavil 70

  Str. 9

« Zpět