* Ad ředitel do vězení nepůjde

Vážená redakce, nemohu nereagovat na váš článek ze dne 29. 5. 2012, který se týká mého manžela. Na rozdíl od vašich redaktorů jsem se jednání osobně zúčastnila a skutečně jsem si nevšimla, že by tam kdokoliv z Vás byl.

Domnívám se, že když už o něčem informujete širokou veřejnost, máte být objektivní a nestranní. Pokud byste jednání byli přítomni, tak určitě zaznamenáte při výroku soudu m.j. i to, že proti mému manželovi nebyl jediný přímý důkaz, a že se prokazatelně nijak neobohatil a z celé věci neměl žádný osobní prospěch, stejně, jako tomu bylo i v prvním případě, který také pro jistotu zmiňujete. Chápu, že zřejmě potřebujete prodat co nejvíce výtisků a s těmito informacemi by to již nebyla taková senzace.

Daniela Stehlíková

 

Stanovisko redakce

Informaci o verdiktu odvolacího soudu jsme získali zcela standardní cestou od tiskového mluvčího Krajského soudu v Praze. O případu jsme přinesli pouze základní informaci, a sice tu, že bývalému řediteli nemocnice byl původně navrhovaný nepodmíněný trest zmírněn na podmíněný. Zároveň byl připojen i názor obžalovaného, který uvedl, že se ničeho nedopustil, nic si nepřivlastnil a žádné peníze nezpronevěřil. Článek proto považujeme za objektivní a vyvážený.

Pavel Sklenička

« Zpět