Útočník z Jesenice dopaden

JESENICE. Útočník, který 13. května pobodal před jesenickým non stop barem 43letého muže z Rakovnicka a druhému 38letému muži způsobil řezná poranění na ruce, už je ve vazbě. Rakovničtí policisté tak slaví další úspěch. Pachatelem je 42letý muž ze Severočeského kraje, který byl již šestnáctkrát soudně trestaný.

Potyčka, při níž tekla krev, se odehrála v ranních hodinách po slovní rozepři mezi třemi hosty baru. Pobodaný muž musel být s vážným zraněním letecky transportován do fakultní nemocnice v Praze a útočník z místa utekl. Policisté znali jeho popis, a tak po něm ihned vyhlásili celostátní pátrání.

„Od spáchání skutku se kriminalisté prakticky nezastavili. Na případu pracovali i ve spolupráci s ostatními útvary našeho okresu, ale i mimo kraj. Prověřovali hodně podezřelých, vyslýchali svědky a každý sebemenší detail jim pomáhal dostat se o krůček blíže k pachateli,“ říká policejní mluvčí Jana Žáčková. Úspěch se dostavil 30. května, kdy okolo 13. hodiny zadrželi po dopoledním pronásledování podezřelého.

„K dopadení dvaačtyřicetiletého muže ze Severočeského kraje napomohli především občané a řidič autobusu včetně kolegů policistů z Podbořan. Po muži bylo vyhlášeno celostátní pátrání a byl podezřelou osobou číslo jedna,“ říká mluvčí. Za svůj život byl již šestnáctkrát soudně trestaný. „Za zdí věznice strávil již 22 let, a to za různorodou trestnou činnosti. Krátkodobé pobyty na svobodě trávil zřejmě jako dovolenou, neboť se vždy vrátil zpět do vězení a jednání, jehož se dopustil v Jesenici, spáchal jen třináct dní poté, co byl naposledy propuštěn z výkonu trestu. Jeho náprava se tedy zatím nezdařila,“ přibližuje vedoucí rakovnické kriminálky Josef Sýkora.

Podezřelý se sice snažil mlžit a vypovídal, že v Jesenici nikdy nebyl a ničeho se nedopustil. Proti jeho verzi bylo ovšem dost svědků. „V zadrženém muži poznali pachatele, který bodnou ranou těžce zranil poškozeného muže. Ten byl v bezprostředním ohrožení života a bez včasného lékařského zákroku by mu hrozilo vykrvácení,“ doplňuje Josef Sýkora s tím, že by rád poděkoval veřejnosti za všechny informace, které od nich kriminalisté dostali a všem svědkům za to, že „neztratili paměť“ a pomohli policistům usvědčit zadrženého.

Za úmyslný zločin těžké ublížení na zdraví si 1. června vyslechl obvinění a byl eskortován do vazební věznice v Praze. V případě, že ho soud uzná vinným, stráví za mřížemi dalších až deset let.

Markéta Hartlová

« Zpět