Ročník 20
Číslo 18
06. 05. 2010

Foto RAKOVNÍK (lep). K 30. dubnu patří večerní táboráky takřka neodmyslitelně. Na Tyršově koupališti se ale letos připojil i odpolední program pro nejmenší. Ještě než se děti dočkaly slíbeného velkého ohně, měly možnost si přisednout k ohni mnohem menšímu. Připravena byla i diskotéka a sladké odměny.

 • Znemožnili vzkříšení TOSu?

  RAKOVNÍK. Nedávno jsme psali o napjatých vztazích mezi firmami v areálu bývalého TOSu. Rakovnické tvářecí stroje, jeden z pokračovatelů původní výroby, se dokonce ocitly na několik týdnů bez elektrické energie kvůli sporům s firmou PQS o vlastnictví trafostanice. Jak jsme ale zjistili, komplikované vztahy má PQS i s vedením sousedící Střední průmyslové školy.

 • Havaroval pod vlivem drog

  RAKOVNÍK. Vloni 29. října došlo kolem poledne na rychlostní komunikaci mezi Krušovicemi a Šustnou k hrozivě vyhlížející dopravní nehodě. Osobní automobil Renault 19, řízený tehdy jedenadvacetiletým Michalem S., dostal při předjíždění vozidla Volkswagen Polo smyk, vylétl z vozovky a po několika „kotrmelcích“ skončil v poli. Všichni tři mladíci, kteří v Renaultu jeli, utrpěli zranění. Na místě zasahovala nejen rychlá záchranná služba, ale také vrtulník, který nejvážněji zraněného chlapce převezl do nemocnice v Motole.

 • ČLUZ zatím bez propouštění

  NOVÉ STRAŠECÍ. Současná krize se strašeckého ČLUZu jakoby nedotýká. Nikdo nebyl propuštěn a koncem loňského roku se zaměstnanci dokonce dočkali třináctého platu.

 • Za popelnice ušetří pět set tisíc

  RAKOVNÍK. Od ledna platí v Rakovníku nová obecně závazná vyhláška o nakládání s odpady. Změnila se i kritéria pro přidělování nádob k jednotlivým nemovitostem. Největší změnou byl přechod na čtrnáctidenní svoz u domů, kde žije pouze jeden nebo dva poplatníci. Podle Ivo Žďánského, vedoucího odboru správy majetku, je cílem sjednocení podmínek pro všechny poplatníky a úspora nákladů.

 • Různé výklady kontrol

  RAKOVNÍK (ps). Odbor dopravy krajského úřadu si na základně provedených kontrol vyžádal od městského odboru dopravy tři spisy k přezkoumání. „Jeden případ již byl vrácen s tím, že bylo shledáno pochybení a kraj rozhodnutí městského úřadu zrušil. Další dva spisy se ve lhůtě nepodařilo prošetřit a byly vráceny do Rakovníka. Pro mě z toho vyplývá, že tyto dva případy a v nich nalezená pochybení nemohly být nijak zásadní, jinak by úřad nepostupoval tímto způsobem,“ uvedla tajemnice Eliška Holková.

 • Zubní pohotovost

  RAKOVNÍK (peg). Pakliže budou mít všechna jednání hladký průběh, mohla by zubní pohotovost v Rakovníku začít fungovat od podzimu.

 • Voják se oběsil

  RAKOVNÍK (peg). V areálu rakovnických kasáren se v pondělí 26. dubna oběsil jeden z vojáků. Věc nyní vyšetřuje vojenská policie.

 • Dvě cisterny mohly zabíjet

  RAKOVNÍK. Stav nákladních automobilů, které jezdí po našich silnicích, není nejlepší. I když se to na první pohled nemusí zdát, mívají kamiony často tak závažné nedostatky, že by na silnice vůbec vyjíždět neměly. Potvrdilo se to i ve středu 21. dubna, kdy se na kontroly kamionů zaměřila policie společně s Centrem služeb pro silniční dopravu. Ze sedmi kontrolovaných vozidel byla dvěma zakázána jízda a zůstaly odstaveny na parkovišti.

 • K odstoupení důvod nebyl

  JESENICE. Nejen kvůli tématům stavební lokality Na Hliništi a městským lesům to v jesenickém zastupitelstvu vře. Nejvíc rozruchu způsobilo podané trestní oznámení na bývalého starostu a současného místostarostu Petra Sunkovského. Zřejmě, aby se prohřešky v očích veřejnosti vyrovnaly, došel na adresu redakce podnět, který se týká opoziční strany, konkrétně zastupitele Romana Valuše. Pisatel dopisu ho viní z toho, že byl pravomocně odsouzen za smrt člověka při dopravní nehodě a jako pravomocně odsouzený by neměl svoji funkci vykonávat.

 • Hraní trochu jinak

  RAKOVNÍK. Na koncerty rakovnické ZUŠ jsou zvyklí jak návštěvníci Tylova divadla, KC i Heroldovy síně. Přesto se v pondělí 26. dubna podařilo „zušce“ překvapit. Hned třikrát během dne zaplnila Tylovo divadlo a předvedla dosud nevídané vystoupení.

 • Ad S městem nebo bez?

  PECÍNOV (lep). V minulém Raportu jsme informovali o plánované stavbě pecínovského hřiště. V článku je uvedeno, že nebýt striktního dodržování stavebních nařízení, mohlo se stavět již na podzim. „Nikdo z nás o tom ani neuvažoval, v létě jsme teprve začali shromažďovat potřebné dokumenty, abychom byli připraveni na jaro,“ vysvětluje předseda občanského sdružení Přátelé Pecínova Jiří Toužimský a dodává: „Tímto bychom se chtěli omluvit jak městu, tak vedoucí stavebního úřadu.“

  Zemřel na zranění

  JESENICE (peg). Řidič kamionu, který vjel 19. dubna do domu v Jesenici, zemřel na místě nehody v důsledku vnitřního zranění. „Pitva vyloučila náhlou zdravotní indispozici, k níž jsme se z počátku přikláněli jako k možné příčině, proč řidič vyjel do protisměru a proč nebylo na jeho těle patrné žádné zranění. Řidič nebyl připoutaný, k vnitřnímu zranění došlo v důsledku nárazu,“ přibližuje policejní mluvčí René Černý. Nehodu tedy s největší pravděpodobností způsobil mikrospánek.

  Dar Rakony školce

  RAKOVNÍK (ps). Společnost Procter & Gamble – Rakona darovala Mateřské škole V Lukách třicet tisíc korun na pořízení a obnovu pomůcek.

  Olej zdobí radnici

  NOVÉ STRAŠECÍ (lep). Nový obraz z dílny Karla Kellnera zdobí od 3. března budovu radnice. Do sbírek jej bylo možné pořídit díky ochotě tří společností působících v Novém Strašecí. Olej na plátně o rozměrech 90 × 81 cm přibližující Nové Strašecí od Hlinišť byl vystaven už na výstavě Obrazy – keramika konané v slavnostním sále v říjnu loňského roku. Dnes je trvale umístěn v sekretariátu a jeho reprodukce o velikosti A4 si mohou zájemci zakoupit v městské knihovně.

  Nakreslí řemesla

  RAKOVNÍK (ps). Město Rakovník vypisuje výtvarnou soutěž pro děti mateřských a základních škol. Tématem jsou tentokrát řemesla. Práce mohou být zasílány do 20. května.

 • Úředníci si nerozumí

  Úředním jazykem je prý v Čechách čeština. Ale rozhodně ne ta úřední. Jazyk, jakým se mluví, a hlavně píše na úřadech, přestává být totiž srozumitelný nejen občanům, kteří s úřady komunikují, ale už i samotným úředníkům. Viz poslední korespondence mezi krajskými a městskými referenty na neblaze proslulé téma: Kontroly na odboru dopravy. „Vrátili nám spisy, protože by je nestihli dořešit, a tak zřejmě nemohlo jít o tak závažná pochybení,“ přeložila nám tajemnice dopis z kraje. „Vrátili jsme to, protože je všechno špatně a na vyřešení je pozdě,“ vysvětlil pro změnu kraj. Není to poprvé, co si úřady nerozumí. To mají z toho, že se schovávají za prázdné úřední fráze, kde je obsah sdělení zašifrován víc jak depeše zpravodajských služeb... Na druhou stranu, co je to oproti takovému vyúčtování za plyn a elektřinu, že?

  Pavel Sklenička

 • V sedmdesáti usedne za volant formule 3

   

  Rudolf Böhm zasvětil život motorům

  Str. 9

  Chodníky se upravují i třikrát po sobě

  Stav komunikací tématem občanské kavárny

  Str. 4

  K odstoupení nebyl důvod

  Zastupitel Jesenice nebyl za nehodu odsouzen

  Str. 3

« Zpět