Ročník 31
Číslo 13
01. 04. 2021

Foto RAKOVNÍK (bava). V pondělí dopoledne předali dobrovolníci domácí pečivo, cukroví a ovoce vedení rakovnické nemocnice. V rámci akce „Pečeme pro zdravotníky“ tak již podruhé poděkovali pracovníkům pečujícím nejen o covidové pacienty. „Každý podnět, který zdravotníci dostanou ze strany veřejnosti, je velká duševní pomoc. Je to ukázka pozornosti a důkaz toho, že lidé vědí, že v nemocnicích to je v současné době velmi náročné a zatěžující,“ řekl ředitel nemocnice Tomáš Jedlička (vpravo).

 • Po Lánech očkoval i Křivoklát

  RAKOVNICKO. Rakovnická nemocnice má stále plná lůžková oddělení a také jednotka intenzivní péče je zcela obsazena covidovými pacienty. Zařízení tak i nadále zůstává ve stavu hromadného ohrožení osob. Jedinou nadějí na zlepšení celkové situace tak zůstává očkování. Ale i to vázne. A to jak v očkovacím centru v nemocnici, tak hlavně v ordinacích praktických lékařů.

 • Zemřel Bohumil Chochola

  NOVÉ STRAŠECÍ. Malý postavou, velký svým osobním, profesním a uměleckým životem. Tak by se dal stručně charakterizovat RNDr. Bohumil Chochola, který nás ve středu 24. března navždy opustil.

 • Ve firmě nebo s ambulantním specialistou?

  Od 6. dubna bude povinné testování na covid-19 firem do deseti zaměstnanců i OSVČ. Testování nyní firmám nabízí ORL ordinace MUDr. Michaely Homerové v Rakovníku. Na podrobnosti jsme se zeptali doktora Petra Erbáka.

 • Hodinář ukončil smlouvu s městem

  NOVÉ STRAŠECÍ. Doby, kdy hodiny na věži bývaly jediným úředním ukazatelem času, jsou v nenávratnu. Přesný čas má dnes každý v kapse na svém mobilu. Přesto jsou hodiny na radniční věži viditelnou vizitkou každého města a terčem připomínek by se stal každý starosta, který by dopustil, aby šly byť jen o minutku pomaleji či rychleji.

 • Kdo nese zodpovědnost?

  RAKOVNICKO. Praktičtí lékaři na okrese Rakovník by chtěli očkovat své pacienty, ale nemohou se dostat k vakcínám. Na Středočeském kraji jsme se zajímali, kdo je za komplikace zodpovědný. Na náš písemný dotaz se ozval Pavel Pavlík, krajský radní pro zdravotnictví, a sdělil nám překvapivou informaci: kraj do systému nijak nezasahuje.

 • Na záchod s mobilem a kartou

  RAKOVNÍK (ps). V lednu jsme zveřejnili informaci o tom, že nové záchody na autobusovém nádraží budou otevřeny do 15. března. To se ale nepodařilo. „Důvodem posunu termínu je nedokončené vyhotovení uvedeného WC, konkrétně opláštění toalety dřevinou accoya realizované subdodavatelskou firmou. Bohužel společnost i přes rezervaci a včasné objednání uvedené služby z důvodu omezeného provozu a uvalené karantény nebyla schopna zakázku vyhotovit v dohodnutém termínu. Proto byl termín dodávky a zprovoznění veřejných toalet na autobusovém nádraží posunut do 31. března,“ vysvětluje tisková mluvčí radnice Kateřina Hradilová s tím, že ke zprovoznění dojde od 1. dubna. WC bude zpoplatněno, platba bude možná jen pomocí mobilního telefonu nebo kartou.

 • U Gotharda vyroste dálniční estakáda

  KRUPÁ. Do minulé středy mohly firmy zasílat své cenové nabídky na výstavbu přeložky Krupé, tedy dalšího (necelých 6,5 kilometru dlouhého) úseku dálnice D6. Kvůli dodatečným dotazům uchazečů byl původní termín (10. února) prodloužen.

 • Na úřadech se už testuje

  RAKOVNICKO. Od konce března nesmějí bez negativního testu do práce ani zaměstnanci malých firem a úřadů. Obce z Rakovnicka ve většině s tímto nařízením do předu počítaly a testy si už zajistily. Někde se dokonce testují už několik týdnů.

 • Když se v Rakovníku slavily Velikonoce

  Paměti našich předků bývají poučné, mnohdy zábavné. Zvlášť zachycují-li události z míst, ve kterých žijeme a máme srovnání se současností. Nedávno se nám podařilo získat dobové záznamy Antonína Černohorského (1890–1977) z Rakovníka, které dosud nebyly publikovány.

 • Loňský rok byl srážkově nad normálem

  Ani pandemie globální oteplování nezastavilaStr. 4

  Roztoky povede od poloviny volebního období

  Tomáš Vostatek přichází na radnici ze školstvíStr. 3

  Když se v Rakovníku slavily Velikonoce

  Úryvky z dobových zápisků Antonína Černohorského

  Str. 8

« Zpět