Ročník 25
Číslo 50
17. 12. 2015

Foto RAKOVNÍK. Adventní bazárek ve svém 8. pokračování dokázal opět zcela naplnit kulturní centrum a jeho pořadatelkám se podařilo vybrat pro Domov Ráček a Kojenecký ústav v Praze Krči více jak 130 tisíc korun. Na snímku společné předtančení a nástup všech účinkujících. Více na str. 2

 • Nevole proti prodeji pozemku

  RAKOVNÍK. Městské zastupitelstvo schválilo 11 hlasy prodej pozemku vedle kulturního centra. Získá jej firma Investice a stavební práce, s. r. o. Tomáše Otruby z Rakovníka. Proti prodeji se zvedla poměrně rozsáhlá vlna nevole. I do redakce Raportu dorazilo několik rozhořčených dopisů. Pisatelům vadí způsob, jakým byl pozemek prodán, i to, že se stavbou bytového domu sníží kapacita stávajícího parkoviště. Dalším argumentem proti prodeji je fakt, že pozemek je kompletně zapilotovaný i zasíťovaný. Ve světle těchto okolností se už cena nezdá tak výhodná, navíc je s podivem, že informace o připravenosti pozemku na zastupitelstvu nezazněly, i když musely být známé. A co si o tom myslí starosta města Pavel Jenšovský?

 • Popelnice bez sankcí

  RAKOVNÍK. Městské zastupitelstva změnilo vyhlášku o svozu komunálního odpadu. Od 1. ledna 2016 už nebude neplatiče trestat násobením poplatků za svoz, ale bude vymáhat jen částky základní. Změna nastala i pro majitele tzv. rekreačních domů.

 • Hromady suti v „Romantice“

  KLEČENÁ. Občas kráčíte přírodou a najednou se musíte vyhnout hromadě suti. Někdo potřeboval zlikvidovat staré střešní tašky nebo zdivo z kůlny, tak šup s tím na cestu. Ani si neuvědomil, že „zpevněním“ rozbité cesty právě porušil zákon.

 • Vodohospodářská směna schválena

  NOVÉ STRAŠECÍ. To, co se současným představitelům města nepodařilo v minulém volebním období, je nyní u konce. Mimořádná valná hromada VKM, a. s., schválila v úterý 8. prosince směnnou smlouvu mezi ní a městem Nové Strašecí, čímž se uzavřel několikaletý vleklý spor.

 • Adventní bazárek vybral 130 tisíc

  RAKOVNÍK. „Kdybych měl možnost vybrat si mezi návštěvou plesu ve státní opeře a Adventním bazárkem, šel bych vždycky raději na bazárek,“ glosoval prý už před třemi lety pravidelný návštěvník akce Petr Havlovic. Letos mohl dodat: „Že se dočkám Plesu v Opeře na Adventním bazárku, to jsem tedy opravdu nečekal.“ Právě jeho replika totiž inspirovala pořadatelky k letošnímu pojetí akce. Kulturní centrum tak zažilo poprvé ve své historii vrchol plesové sezóny už v prosinci.

 • V Hradní objevili podzemní chodbu

  JESENICE. Podzemní chodby v Jesenici jsou něco, o čem se sice ví a stále existují pamětníci, kteří vzpomínají, jak jimi coby malé děti prolézali, ale i přesto jsou obestřeny tajemnem. Byly to jen obyčejné sklepy domů, nebo rozsáhlá síť chodeb, která měla zvláštní význam? A kde všude se ještě dochovaly? Všechno jsou to nezodpovězené otázky. Najít odpovědi nepomohl ani nedávný nečekaný nález. Během rekonstrukce Hradní ulice se stavebníci při pokládání kanalizace prokopali do jedné ze zapomenutých chodeb. Vedla napříč silnicí a pokračovala pod soukromým pozemkem k místu, které už bylo zasypané.

 • Zindulka?! To jste vy, Bedrníku?

  RAKOVNÍK. Poslední předvánoční Čtvrtletník pro seniory, který se uskutečnil ve středu 9. prosince, se vymykal z ranku těch běžných. V jeho úvodu popřáli všem přítomným co nejpříjemnější prožití vánočních svátků a vše dobré v novém roce ředitel KC Jiří Karel i starosta města Pavel Jenšovský. Po této oficialitě následovala hodinka, kdy rakovnické seniory bavil svými historkami čtyřiaosmdesátiletý herec Stanislav Zindulka.

 • Devět měsíců žily jako ve vězení

  Aneta Hellerová a Adéla Rumrichová dřely na Bikini fitness

  Str. 7

  Co dělat, aby vánočka vykynula? Poskakovat

  Cukroví, kapři a stromky jako symboly Vánoc

  Str. 8

  Klidné Vánoce

  Vám přeje redakce Raportu

  Dnes dvojčíslo a TV program do 1. ledna

« Zpět