Ročník 23
Číslo 13
28. 03. 2013

Foto RAKOVNÍK. Reprezentační ples města Rakovníka se v sobotu uskutečnil podesáté v historii. Jubileum přišlo oslavit několik stovek tanečních párů, které zcela zaplnily taneční parket kulturního centra, ale též jeviště a předsálí Tylova divadla.

 • Stavba století za 774 miliony

  KŘIVOKLÁTSKO. Do zahájení stavby století, která vyřeší problém s kanalizací a vodovodem pro devět obcí Křivoklátska, zbývá posledních pár měsíců. 19. března byly otevřeny obálky s cenovými nabídkami uchazečů o realizaci díla. „Přihlásilo se 27 firem, prvním kvalifikačním sítem prošlo 24 subjektů a ty byly vyzvány k předložení cenových nabídek. To ale udělalo jen sedm z nich,“ informuje předseda Svazku obcí Voda a kanalizace Křivoklátsko Vladimír Melč. Do konce dubna by mělo být známo jméno vítěze tendru a stavba zahájena během léta. Dá se předpokládat, že investiční akce přinese práci i firmám z regionu.

 • Z Rakovníka „malý Brusel“

  RAKOVNÍK. Od čtvrtka 21. do neděle 24. března probíhala v Rakovníku 15. národní výběrová konference Evropského parlamentu mládeže v ČR (EPM). Jednání v osmi pracovních komisích, kterého se zúčastnilo 79 delegátů z České republiky a SRN, probíhalo střídavě v Masarykově obchodní akademii a Domě osvěty. Zázemí našli studenti, učitelé i organizátoři v Tenis Centru Cafex.

 • Vlak narazil do stromu

  RAKOVNICKO (peg). Kvůli hustému sněžení z pondělí 18. března na úterý 19. března měli středočeští hasiči na pilno. „Jen do 12.30 hodin jsme měli v kraji na padesát výjezdů, přitom běžný denní průměr je čtyřicet,“ říká mluvčí hasičů Lenka Kostková.

 • Zadrželi dealera

  RAKOVNICKO (peg). Kriminalisté minulý týden zadrželi 31letého drogového dealera, nyní je vyšetřován na svobodě. „Úkony trestního řízení proti muži z Rakovnicka byly zahájeny už v polovině listopadu loňského roku, kdy kriminalisté zjistili, že distribuuje drogy nejen v místě svého bydliště, ale také v dalších lokalitách našeho regionu. Dopouštěl se toho v období na konci minulého roku,“ říká policejní mluvčí Jana Žáčková.

 • Dotace za „mrtvé“ duše?

  RAKOVNÍK. V minulém Raportu se předseda Tatranu Jiří Froněk pozastavil nad způsobem, jakým městská rada upravila návrh sportovní komise na rozdělení grantů. Rada prý rozhodla nespravedlivě, když peníze rozdělila rovným dílem. Komise totiž navrhovala ubrat SK ve prospěch Tatranu. Starosta města Zdeněk Nejdl, který je členem výboru SK, naopak tvrdí, že radní jen napravili chybu, které se komise dopustila. Spokojili se prý s údaji, které kluby předložily, a sčítali tak hrušky s jabkama. Podle jeho názoru by se komise měla znovu sejít a nesrovnalosti doladit přímo s představiteli klubů.

 • Školky hlásí plno

  RAKOVNÍK. Mateřské školky v Rakovníku opět praskají ve švech. K zápisu se v minulém týdnu dostavilo 277 dvou až tříletých dětí. Sedm mateřských školek, které zřizuje město Rakovník, přitom mohlo přijmout na další školní rok maximálně 190 dětí. Část rodičů tak u zápisu neuspěla.

 • Strážníci v oslabení

  RAKOVNÍK. Strážníků městské policie je v současné době o jednoho méně. I s velícím strážníkem Pavlem Škvárou jich nyní slouží 14, přestože ještě v únoru operovalo v ulicích města 15 strážníků. Jak jsme zjistili, k poklesu stavu došlo za zvláštních okolností. Strážník odešel sice dobrovolně, nicméně dohodu o ukončení pracovního procesu provázely podivné okolnosti.

 • Na webu ukážou faktury

  NOVÉ STRAŠECÍ (lep). Jedním z kroků, k nimž se zavázala současná radniční koalice na začátku volebního období, byla větší transparentnost. K jejímu dosažení má sloužit pravidelné zveřejňování faktur na stránkách města, které by se mělo rozběhnout během měsíce dubna.

 • Rehabilitace s mnoha novinkami

  RAKOVNÍK. Ty tam jsou doby, kdy museli pacienti Masarykovy nemocnice v Rakovníku absolvovat rehabilitační cvičení ve stísněných a nepříliš vábných suterénních prostorách. Ve čtvrtek 14. března bylo v prvním poschodí výškové budovy nemocnice slavnostně otevřeno nové rehabilitační oddělení. Prostorné a světlé prostory se nedají s těmi starými vůbec srovnávat.

 • V aréně až tisíc běžců

  JANOV. Z vesnice o 120 obyvatelích se na jeden víkend stane menší město. Do Janova se v polovině května sjede kolem tisícovky lidí na závody v orientačním běhu. Konečně tak zdejší sportovní areál, jemuž se říká Janovská aréna, dostojí svému názvu.

 • Divák se vrací na Wintrovky

  RAKOVNÍK. Po čtyři dny od středy 13. do soboty 16. března patřilo rakovnické KC jen a jen divadlu. Pokud se právě nehrálo, debatovalo se o představeních či zde probíhaly rozborové semináře. O postup na celostátní přehlídku amatérského činoherního a hudebního divadla Divadelní piknik Volyně se tentokrát ucházelo osm souborů.

 • Dvě novinky v ředitelně muzea T. G. M.

  Nová šéfová a počítač

  Str. 9

  Přemnožená zvěř páchá stamilionové škody

  Návštěva Petra Bendla v Lesích ČR způsobila poprask

  Str. 4

  Pytláci na Rakovnicku

  Kriminální případy z 30. let minulého století

  Str. 7

« Zpět