Ročník 23
Číslo 7
14. 02. 2013

Foto RAKOVNÍK. Po několikaleté pauze se v Rakovníku opět konal masopust. O jeho organizaci se postaral DDM Rakovník s kroužkem lidových tanců Borůvky. Průvod měl několik zastávek na Husově náměstí, při té poslední proběhla soutěž o nejlepší koblihu.

 • Bankovní lupič dostal 4 roky

  RAKOVNÍK. Na čtyři roky odnětí svobody nepodmíněně odsoudil senát Okresního soudu v Rakovníku, jemuž předsedal Marcel Lehečka, třiapadesátiletého Aleše Zýbara z Rakovníka. Ten byl usvědčen z loupežných přepadení pěti bankovních domů a jedné prodejny, k nimž došlo v rozmezí let 2011 a 2012. Trest si odpyká ve věznici s dozorem.

 • Za pokus o vraždu 12 let

  PRAHA, JESENICE. Vloni na jaře prožívali Jeseničtí krušné chvilky. Výtržnosti a násilí v ulicích města byly takřka na denním pořádku. Kvůli potyčkám s výtržníky uvažovali místní dokonce o zřízení domobrany. Situace kulminovala po májové zábavě v neděli 13. května před barem Plecháč. Po rvačce, která se tu strhla brzy ráno, zůstal na zemi ležet s bodnými ranami na břiše 43letý muž. Druhý napadený měl řezná poranění. Útočníkem byl neznámý Rom, po němž policie zahájila pátrání a po dvou týdnech mu sdělila obvinění z trestného činu ublížení na zdraví. Případ uzavřel minulý týden Krajský soud v Praze. Ten násilníka poslal do vězení na 12 let. Za pokus o vraždu.

 • Přestavba KC začíná pokoji

  NOVÉ STRAŠECÍ. Přestože je původní projekt starosty Jakuba Kleindiensta na celkovou rekonstrukci KC dávno zapomenutý, novostrašecký kulturní stánek se začíná pomalu měnit. Vloni se dočkaly obnovy parkety v hlavním sále, letos probíhá rekonstrukce pokojů. Děje se tak sponzorským aktivitám Jiřího Perglerovi a firmy ČLUZ, která proměnu investuje i realizuje. „Celkové náklady zatím neumím vyčíslit, protože prostory jsou ve velmi špatném stavu a neustále se objevují nové a nové problémy. Dá se ale říci, že se náklady budou pohybovat zhruba kolem milionu,“ uvedl generální ředitel ČLUZ.

 • Ukázala zloději úspory

  RAKOVNICKO. Dvaašedesátiletou ženu z Rakovnicka okradl starší muž. Namluvil jí, že přichází na inzerát, který si podala. Žena udělala chybu, že ho vpustila do bytu, a i když ho nikdy předtím neviděla, uvěřila jeho povídačkám o uložení větší finanční hotovosti.

 • Bývalý vedoucí se vrací

  RAKOVNÍK. Michaelu Vachtlovou, která odešla z postu vedoucí odboru výstavby a investic městského úřadu, nahradil od 1. února František Staněk, bývalý starosta Lužné. Do výběrového řízení, které bylo zveřejněno na úřední desce a internetových stránkách města od 17. prosince do 4. ledna, se přihlásili jen dva uchazeči. „Oba splnili zákonné předpoklady, komise a následně i tajemnice doporučila ke jmenování Ing. Františka Staňka a městská rada to respektovala,“ uvedla tisková mluvčí Alida Štulajterová.

 • I stará část jako nová

  RAKOVNÍK (ps). O rekonstrukci historické části Domu osvěty se ucházelo celkem osm firem.

 • Na Olešnou sedmdesátkou

  RAKOVNÍK. Od minulého pondělí se může na výjezdu z Rakovníka na Olešnou jezdit rychleji. Obousměrně je v úseku mezi ulicemi V Jamce a Koubkova zvýšena povolená rychlost na 70 km/h. Rakovnický odbor dopravy se pro změnu rozhodl z důvodu, že v tomto úseku není souvislá zástavba. Dopravní inspektorát s tímto krokem nesouhlasil, jeho námitky však byly zamítnuty.

 • Celý Kounov bude topit biomasou

  KOUNOV. Obyvatelé Kounova budou moci v příštím roce odvézt kotle do sběrných surovin, už je nebudou potřebovat. Ač to trvalo několik let, nakonec se obci podařilo získat dotaci na gigantický projekt centrálního vytápění vesnice. Projekt je ekologický nejen tím, že díky němu zmizí (nebo alespoň velká většina) kouřící komíny, ale zejména tím, že kotelny budou spalovat biomasu.

 • Dvě výstavy a nový výpůjční pult

  NOVÉ STRAŠECÍ. I když ze všech stran slýcháme, že dnešní děti nečtou, v Novém Strašecí s tím problém nemají. „Sice se nám počet čtenářů nenavýšil (předloni jsme měli 888, vloni 857), ale dá se říci, že zůstává na téměř stejné úrovni,“ říká vedoucí novostrašecké knihovny Jitka Tomšů.

 • Závory nebo automaty?

  Jak to vidí zastupitelé města

  Str. 9

  V Afghánistánu velel tlumočníkům

  Mise velitele 152. ženijního praporu

  Str. 4

  V hospici se žije do poslední chvíle

  Umírat se dá důstojně a bez bolesti

  Str. 4

 • Nechtějí změnu

  RAKOVNÍK (ps). Komise pro výchovu a vzdělávání, která byla ustanovena jako poradní orgán městské rady, už má jasno. Preferuje stávající způsob přípravy a výdeje stravy v městských školkách a školách a doporučuje radě města ukončit všechny další aktivity vedoucí k jakýmkoliv změnám v tomto systému. „Komise tak reaguje na jednání se zástupci firmy Scolarest k otázkám týkajících se nabídky této firmy na rozšíření spolupráce s městem Rakovník v oblasti školního stravování, které svolal starosta města Rakovník Zdeněk Nejdl pro zastupitele, členy komise pro výchovu a vzdělávání a především pro ředitele základních a mateřských škol. Naše komise opakovaně konstatuje, že stávající systém školního stravování v mateřských školách a na 3. ZŠ v Rakovníku je zcela vyhovující,“ uvedl Marek Pavlík, předseda komise.

« Zpět