Ročník 21
Číslo 36
08. 09. 2011

identikit.jpg

 • Rakovničtí kriminalisté žádají veřejnost o pomoc

  Rakovnickou veřejnost vzrušil případ brutálního napadení mladé ženy, ke kterému došlo se sexuálním a loupežným motivem o rakovnickém posvícení v noci ze soboty na neděli. Rakovničtí kriminalisté ihned na tomto velmi závažném případu začali pracovat. Prověřili dvě podezřelé osoby, které popisem odpovídaly pachateli a pohybovaly se v okolí místa činu. Nicméně analýza DNA vyloučila, že by tito podezřelí měli účast na spáchání trestného činu a pohybovali se na místě činu.

 • Pachatel zatím není jistý

  RAKOVNÍK. Během rakovnického posvícení byla ve městě znásilněna mladá žena. Útočník ji napadl v severní části města nedaleko vodojemu. Policistům se zhruba za čtyři hodiny po činu podařilo zadržet podezřelého. Zda je skutečně pachatelem, nebylo před uzávěrkou tohoto vydání jisté.

 • Proč není ve Vysoké zeleň?

  RAKOVNÍK. Obyvatelé Vysoké ulice se na Raport obrátili s dotazem, kam při rekonstrukci Vysoké ulice zmizely původní pásy zeleně. Hana Vrbatová hodnotí rekonstrukci velmi negativně a vadí jí, že místo památkové zóny tu vzniklo spíše velké parkoviště s nedostatkem odpočinkových míst a zeleně. Navíc se domnívá, že stavba probíhá v rozporu se zákonem. Vadí jí zejména to, že projekt nebyl předem projednán s veřejností.

 • Agresivní muž napadl dva lidi

  JESENICE. Násilnické sklony šestadvacetiletého muže z Kladenska odnesl koncem prázdnin v Jesenici nejen host baru U Draka, ale i útočníkova bývalá přítelkyně. Oba napadl tak surově, že jim způsobil zranění. Policie muže obvinila z trestných činů nebezpečného vyhrožování, ublížení na zdraví ve stádiu pokusu a výtržnictví.

 • Připravili se na vozíčkáře

  NOVÉ STRAŠECÍ. Hned několik novinek vítalo ve čtvrtek 1. září děti na základní škole v Novém Strašecí. Prvňáci vcházeli do školy vstupem, který dříve sloužil zvláštní škole. Tu od letošního září nahradila speciální třída a díky tomu získala základní škola prostory pro školní družinu. Další novinkou je schodolez a také se týká prvňáka. Vojtěch Turner z Rudy je odmalička na vozíku a díky novému zařízení bude moci absolvovat školní docházku v Novém Strašecí, i když zdejší základní škola i jídelna je schody doslova prošpikovaná.

 • Štamgasti z hospod na chmelnici

  MŠEC/KRUŠOVICE. „Zažijte s námi chmelovou brigádu na vlastní kůži,“ tak zněla výzva Královského pivovaru Krušovice, která se objevila zhruba ve dvou stovkách středočeských a pražských hospod a restaurací. Lákala jejich štamgasty nejen na chmelnici, ale také do Chrámu chmele a piva a Chmelařského muzea v Žatci. A samozřejmě i do krušovického pivovaru.

 • Výherci z autosalonu

  RAKOVNÍK (ps). I letos čekaly návštěvníky autosalonu desítky cen v nejrůznějších soutěžích. Závěrečné losování vstupenek přineslo výhry pro držitele těchto čísel: 1. cena č. 2454, 2. cena č. 2453, 3. cena č. 2376.

 • 20 let P&G v Rakoně

  RAKOVNÍK (ps). Společnost Procter & Gamble slaví v těchto dnech 20. výročí vstupu do rakovnické továrny Rakona. U této příležitosti připravila mimo jiné i výstavu mapující milníky ve více než stoleté historii Rakony včetně dvaceti let v barvách Procter & Gamble.

 • Za Letiště nabídli málo

  RAKOVNÍK. Hned dva subjekty projevily zájmem o areál klubu Letiště na autobusovém nádraží v Rakovníku. Město následně vyvěsilo záměr na odprodej s minimální cenou 5 milionů 286 tisíc korun. Do soutěže se nakonec přihlásil pouze jeden z původních uchazečů, plus další soukromá osoba, nicméně ani jeden v soutěži neuspěl.

 • Transformátory kradli tři mladíci

  RAKOVNICKO. Policie dopadla pachatale, kteří se orientovali na krádeže transformátorů nebo jejich znehodnocování krádežemi mědi a oleje. Od února do června způsobili celkovou škodu 2 798 tisíc korun.

 • Farmářské trhy pokračují

  RAKOVNÍK. Předposlední prázdninový víkend patřil i zatím poslednímu farmářskému trhu. Opět se na dvoře radnice objevily dřevěné stánky a řada domácích potravin. Vedle moštů, koláčů, sýrů či medu nechyběly ani domácí uzeniny.

 • I druhá sezona bude perfektní

  VELKÁ BUKOVÁ. V pamětní knize rozhledny ve Velké Bukové nešetří návštěvníci chválou. Lidé, kteří sem během letošních prázdnin zavítali a zapsali své dojmy, byli spokojeni. Už loňská sezona ukázala, že postavit ve Velké Bukové rozhlednu byl výtečný nápad. Tehdy nové turistické lákadlo navštívilo kolem 10 tisíc lidí.

 • Festivalu přálo i nepřálo počasí

  NOVÉ STRAŠECÍ. I vedro na padnutí je pro pořádání open air festivalu lepší než déšť. Kdyby byl novostrašecký Summer party tajm jen jednodenní akcí konanou v sobotu, museli by být jeho pořadatelé stejně uplakaní jako sobotní počasí. Pohled na poloprázdné nádvoří základní umělecké školy, kde kapely od pěti odpoledne do půlnoci vystupovaly, byl totiž žalostný. Muzikanti sice neměli nad návštěvníky početní převahu, ale moc k tomu nechybělo. Naště­stí začal festival už v pátek.

 • Veřejná sbírka na bustu

  RAKOVNÍK (ps). Město Rakovník ve spolupráci s TJ HC Rakovník nechá na památku nedávno zesnulého rakovnického hokejového patrona Milana Kotála zhotovit bronzovou bustu. U této příležitosti byla od 1. do 30. září 2011 vyhlášena veřejná sbírka. Darovat finanční prostředky bude možné do sbírkových pokladniček umístěných v prosklené recepci radnice, ve vestibulu Zimního stadionu nebo prostřednictvím speciálního bankovního účtu č. 246034550/0300 ČSOB Rakovník. Všechny vybrané finanční prostředky budou použity na odlití bronzové busty a její instalaci do prostor rakovnické hokejové haly.

  Pastoušku nikdo nechce

  RAKOVNÍK (ps). Dětské zdravotní středisko v Kuštově ulici, které během prázdnin opustila MUDr. Marie Rybová sídlící nyní na Husově náměstí, zatím zůstává bez využití. Město Rakovník nabídlo domek s dvorkem do prodeje nebo pronájmu. Požadovalo buď minimální cenu 1,5 milionu korun nebo nájem 10 tisíc měsíčně. Nikdo se však nepřihlásil, město proto nabídku zopakuje.

 • Úroda je nadprůměrná, chmel budou pálit

  Nejdřív bláto, pak vichřice a nakonec nízké výkupní ceny Str. 4

  Rakovničtí šachisté mezi velmistry

  Rozhovor s Radkem Wasserbauerem Str. 9

  Zloději dřeva jsou stále drzejší

  „Soukromý les, zákaz krádeže,“ upozorňuje cedule

  Str. 4

« Zpět