Ročník 21
Číslo 24
16. 06. 2011

Foto RAKOVNÍK. Minulý týden se v Rakovníku uskutečnily mezinárodní sportovní hry studentů a žáků škol. Jednou z disciplin byl i volejbal. V základní skupině turnaje svedli tuhý boj o první místo hráči 3. ZŠ a ISŠ Rakovník. Rozhodnout musel až třetí set, který lépe zvládli mladíci z 3. ZŠ, kteří nakonec celý volejbalový turnaj vyhráli. Na snímku souboj mezi Štěpánem Spalem (8) a Matějem Schwendtem (ISŠ Rakovník). Akci přihlížejí zleva Jakub Sklenka, Jan Procházka a Jakub Kučera. Více příště.

 • Dvojici usmrtil vlak

  PŘÍČINA. Na železniční trati nedaleko Příčiny srazil v sobotu vlak muže a ženu, kteří se nacházeli v kolejišti v místech, kde by pohyb osob nikdo neočekával. Trať zde totiž nekřižuje žádná polní cesta. Dvojice tedy trať nepřecházela, ale šla po ní. Na 8350. drážním metru ve směru od Rakovníka potkala vlak. Jeho strojvedoucí sice houkal a brzdil, neště­stí už ale nešlo zabránit.

 • Prověřili Osvěťák

  RAKOVNÍK. Rakovnický zastupitel a senátor Marcel Chládek požádal vedení Regionálního operačního programu (ROP) Střední Čechy, aby prověřilo okolnosti kolem zakázky na rekonstrukci Domu osvěty v Rakovníku.

 • Mariánský sloup zmizí

  RAKOVNÍK. Jedna z historických dominant města na čas zmizí z Husova náměstí. Mariánské sousoší se již několik let naklání a bez opravy by časem mohlo dojít i k jeho zřícení. Město proto po konzultaci s památkáři hodlá ještě letos zahájit nákladnou opravu.

 • Defibrilátor strážníkům

  NOVÉ STRAŠECÍ (lep). Vedení města uvažuje o zakoupení automatizovaného externího defibrilátoru (AED). Jeho cena se pohybuje v rozmezí čtyřiceti pěti až padesáti pěti tisíc a měla by jím být vybavena městská policie.

 • Poničené hroby, vysypané urny

  RAKOVNÍK. Ani popel nebožtíků neušetřil vandal, který v noci ze 6. na 7. června poničil na rakovnickém hřbitově sedmadvacet hrobů. Poškození byla různá. U většiny hrobů pachatel vykopl sklo hřbitovních schránek. Dále rozbil u sedmi hrobů skleněné lucerny a u jednoho skleněnou desku. Nejhůře se zachoval u hrobu, u něhož vyňal z ozdobného obalu tři urny, které poškodil a pohodil u vedlejšího hrobu. Urny se při tom rozbily a popel vysypal na zem.

 • Zubní pohotovost se osvědčila

  RAKOVNÍK. Středočeský kraj vyhodnotil zkušební provoz zubní pohotovosti v Rakovníku. Ta byla poprvé otevřena v areálu Masarykovy nemocnice 8. ledna. Pacientům tak alespoň o sobotách odpadla nepříjemná cesta do Kladna nebo Prahy.

 • Krušovické slavnosti

  KRUŠOVICE (ps). Program Slavností královského pivovaru Krušovice, které se uskuteční v sobotu 18. června, je letos neuvěřitelně nabitý.

 • Anexia pojede!

  RAKOVNÍK (bed). Podle informace jednatele společnosti Anexia, s.r.o., Pavla Kopřivy, se čtvrteční stávka dopravních odborů největší dopravní společnosti na okrese netýká.

 • Nehodu nepřežil

  SENOMATY (peg). Na vysokou rychlost doplatil v neděli odpoledne mladý řidič. Zemřel přímo na místě dopravní nehody.

 • Droga jen u mladistvé

  RAKOVNÍK (peg). Kriminální policie si ve středu odpoledne posvítila na mladé uživatele drog. Kriminalisté při terénní akci kontrolovali podezřelé skupinky zdržující se v městských parcích.

 • Vítěz nenastoupí

  RAKOVNÍK (ps). O místo vedoucího oddělení investic a rozvoje města odboru výstavby se ve výběrovém řízení ucházelo 5 zájemců.

 • Vybavení fyziky za 200 tisíc

  RAKOVNÍK. Od května „svítí oranžově“ jedna z učeben na 2. ZŠ Rakovník. Tato škola je již druhou rakovnickou, které se podařilo uspět v soutěži a z nadace ČEZ získat dvě stě tisíc na pomůcky. První úspěch zaznamenala Střední průmyslová škola, která svou oranžovou učebnu získala už po prvním hlasování na podzim. Ve druhé šanci, jež byla vypsána pro oba typy škol, získala dotaci 2. ZŠ.

 • Ze střepů složili příběh starý 62 let

  KOUNOV / janov. Na pět traťových dělníků, kteří zemřeli při vlakovém neště­stí 4. června 1949, je opět vzpomínáno důstojně. Pomníček u železniční trati mezi stanicemi Milostín a Deštnice, který byl dlouhou dobu povalený a skleněná deska se jmény rozbita na střepy, byl před několika málo dny obnoven. Postarala se o to rodina Josefa Hlinského, která obývá nedaleký vechtr.

 • Je fajn mít hlavu plnou nápadů

  RAKOVNÍK. Rakovničtí žáci a studenti vozí ocenění z mnoha výtvarných či literárních soutěží, často se jich však zúčastní, aniž by o tom věděli. Jejich úspěch zčásti závisí na jejich kantorech, kteří zjišťují, kde se jaké soutěže pořádají a poté je obesílají. O to více potěší úspěch, o nějž se zasloužili jeho aktéři zcela sami. Tak je tomu i v případě vítězství dvou dívek z 2. ZŠ v literární soutěži Tvoříme vlastní vydavatelství.

 • Přísnější než stát!

  Zavedením poplatků za parkování i pro držitele průkazů ZTP, ke kterému se schyluje od 1. července, bude město Rakovník přísnější než stát. Držitelé průkazek jsou totiž ze zákona osvobozeni od dálničního poplatku, což je svým způsobem mýto podobné tomu rakovnickému. A i když se teď vláda snaží šetřit, kde se dá, nebo to aspoň předstírá, sáhnout pro peníze do kapes zdravotně postižených si nedovolí. Je s podivem, že rakovnická vládnoucí koalice žádné takové zábrany nemá. Takže invalidé budou moci i nadále na dálnice bez poplatku, ale za vjezd na rakovnické náměstí zaplatí jako zdraví spoluobčané. Bez pardonu. Když si vezmeme, že by jeli k lékaři jen dvakrát za měsíc a čekali pokaždé dvě hodiny, odvedou za parkování 1560 korun ročně. Tedy víc, jak za svoz odpadu! Bylo by hezké, kdyby se peníze vyždímané na invalidech podařilo využít ve prospěch této hendikepované skupiny. Když už platit, tak za bezbariérové parkovací plochy...

  Pavel Sklenička

 • Vražda a jedovatý chřestýš v Rousínově

  Ve statku u Faflíků se natáčel film Vůně Kávy Str. 4

  Vnučka Františka Otty Dagmar opět v Rakovníku

  Zakladatel Rakony skončil v cihelně

  Str. 9

  Jednokolkáři ze Sence

  Parta „kaskadérů“ má za sebou stovky pádů a chystá freestylové vystoupení Str. 6

« Zpět