Ročník 20
Číslo 35
02. 09. 2010

Foto PŘÍLEPY (slv). Chmelová sezóna je v plném proudu, ale pravé česáče byste na chmelnicích našeho regionu opravdu pohledali. Sklízí se výhradně strojově. Nostalgická léta, kdy se zelené zlato trhalo ručně si již čtvrtým rokem v rámci mistrovství Česka připomínají na farmě U Kutílků.

 • Nejmladší starosta zemřel

  RAKOVNÍK. Budovu rakovnické radnice zdobí od pondělka černý prapor. Byl vyvěšen na počest muže, který se zapsal do novodobých dějin Rakovníka jako vůbec nejmladší starosta v historii města (1998 – 2000). Bohužel, do komunální politiky se teprve dvaačtyřicetiletý Miroslav Hrčka už nikdy nevrátí. Zahynul tragicky během víkendu na Benešovsku. Výjevy z tragické havárie se objevily v tisku, televizním zpravodajství i na internetových serverech.

 • Věci veřejné vede Renc

  RAKOVNÍK. Také v Rakovníku již vznikla strana Věcí veřejných. Předsedou a lídrem pro komunální volby je oční optik Zdeněk Renc. „Naše kandidátka je pochopitelně Věcí veřejných, ale bohužel jsme nestačili termín podání, takže jsme ji podali pod hlavičkou mé staré partaje US-DEU,“ objasňuje lídr. Dát prý v Rakovníku dohromady jednadvacet lidí nebylo jednoduché, i když si VV vzaly na pomoc inzerci.

 • Divoce parkující kamiony vadí občanům

  RAKOVNÍK. Ať přijede řidič kamionu do Rakovníka odkudkoliv, přivítá jej cedule s vyznačeným zákazem stání. Podle ní nesmí na území města parkovat. Ještě před rokem byla na cedulích informace, že „vyhrazená plocha pro parkování kamionů je na Jirkově“, pak byl nápis smazán. Pro řidiče těžkých souprav je to znamení, že město odstavnou plochu nemá. Někteří řeší situaci po svém.

 • Mezi značkami nic nenaměří

  NOVÉ STRAŠECÍ. „Nedali, nedáme, nebudeme nikde šaškovat a už o tom nechci mluvit.“ Takhle podrážděně reagoval vloni v červnu velitel novostrašeckých strážníků Martin Novák. Byl tázán, zda si již nechali vyrobit značky upozorňující na začátek a konec měření rychlosti, když už byla schválena jejich oficiální verze. Uplynul rok a situace se změnila.

 • O víkendu autosalon

  RAKOVNÍK (ps). Do zahájení Rakovnického autosalonu zbývají poslední dny a hodiny.

 • Dar Heřmanovu

  RAKOVNÍK (ps). Město Rakovník se připojilo k benefičnímu projektu, který v letním kině připravily rakovnické hudební skupiny koordinované Milanem Zimmermannem.

 • Auta a osudové osmičky

  Miroslav Hrčka se narodil 28. ledna 1968 v Rakovníku. Základní školu navštěvoval ve Hředlích, v Rakovníku absolvoval střední zemědělskou. Po maturitě pracoval v Jednotě a hned v únoru 1990 začal podnikat. Na okrese Rakovník tak patřil k průkopníkům soukromého podnikání. V roce 1990 založil s bratrem Pavlem firmu Supercar, která se zpočátku specializovala na půjčování osobních automobilů. V roce 1998 kandidoval na prvním místě kandidátky ČSSD v komunálních volbách do zastupitelstva města Rakovníka. Jako nezávislý a teprve třicetiletý kandidát obdržel ve volbách absolutně největší počet hlasů a byl zvolen starostou města. Funkci vykonával do roku 2000. Za svého působení na radnici poněkud předběhl dobu. Snažil se přenést pracovní nasazení a efektivitu soukromého sektoru do podmínek úřadu. Pokoušel se o snížení počtu pracovníků radnice, prosazoval zavádění výpočetní techniky, větší hospodárnost a akceschopnost úřadu. Byl také neúnavným kritikem činnosti městské policie.

 • O sexu většinou až na 2. stupni

  RAKOVNICKO. Mají děti mluvit o sexu nejprve s rodiči, nebo s učiteli? A v jakém věku? To jsou jen některá témata, která v posledních dnech rozvířila diskuse o metodické příručce pro výuku sexuální výchovy na základních školách. Některé rodiče pobouřily metody, podle nichž by měli učitelé sexuální výchovu vyučovat.

 • Výnos bude nadprůměrný

  KNĚŽEVES. Chmelová sklizeň je v plném proudu. První zemědělské společnosti spustily česačky 20. srpna, zbytek se k nim přidal většinou v pondělí. Tak jako Agrochmel Kněževes. Družstvo pěstuje chmel odrůd žatecký poloraný červeňák a premiant na ploše 135 hektarů. V provozu má sedm česaček a čtyři sušárny.

 • Klíčová scéna se natáčela v Pecínově

  PECÍNOV. Nebývalý ruch panoval v druhém srpnovém týdnu v Pecínově. Kolem zdejší hospůdky se nedalo zaparkovat, a když příchozí vstoupil dovnitř, uvítal ho místo hostinského nespočet kabelů, stojanů a reflektorů. Na Růžku se totiž natáčelo.

 • Kloubův pojízdný výčep

  OKRES (ps). V rámci oslav letošní Dočesné putuje okresem pojízdný výčep Václava Klouba, emeritního sládka Královského pivovaru Krušovice. Cesta začíná ve čtvrtek 2. září ve 13.30 rakovnickým okruhem v Krupé a pokračuje v pátek okruhem krušovickým s dojezdem v Žatci. Celkem navštíví 15 vesnic. Ve čtvrtek vypadá cestovní itinerář následovně: Krupá – 13,30 h, Kněževes – 14,45 h, Chrášťany – 16,00 h, Olešná – 17,15 h, Lišany – 18,30 h. V pátek Řevničov, Mšec, Kroučovou, Ročov, Hředle. V sobotu pak Mutějovice, Kounov, Janov, Děkov, Hořovičky a Žatec. Na každé zastávce dostanou pivaři celkem 100 piv zdarma. Součástí programu budou vystoupení harmonikáře a předání chmelových věnců představitelům jednotlivých obcí.

  Postaví veřejné WC

  RAKOVNÍK (ps). Nové veřejné záchody vybuduje pro město Rakovník v bývalé školní jídelně na Husově náměstí v objektu čp. 167 firma Allkon z Meziboří. Společnost nabídla ve výběrovém řízení nejnižší cenu 2 miliony 111 tisíc Kč.

  Cyklostezka od Froňka

  RAKOVNÍK (ps). Cyklostezku Rakovník – Olešná s propojením Olešná – Kněževes zhotoví pro město Rakovník firma Froněk. Ve výběrovém řízení nabídla cenu 2 miliony 379 tisíc Kč.

  Z knihovny centrum

  RAKOVNÍK (ps). Z bývalé školní jídelny na Husově náměstí vznikne kromě veřejných záchodů i „víceúčelové studijní a společenské centrum“. Město objednalo v Ateliéru A1 České Budějovice projekt k územnímu rozhodnutí včetně inženýrské činnosti, modelu stavby, vizualizace exteriérů a interiérů. Cena dokumentace je 354 000 Kč.

  Zateplí celé KC

  RAKOVNÍK (ps). Rada města rozhodla uzavřít smlouvu o dílo na zateplení severní části Kulturního centra za celkovou cenu 1 166 563 Kč s firmou Rasta cz se sídlem v Rakovníku. Původně se počítalo se zateplením objektu ve třech etapách, ale po konzultaci se stavební firmou radní rozhodli, že v případě dobrých povětrnostních podmínek dojde k realizaci celé zakázky ještě letos.

 • S Boženou na minových polích v Jordánsku

  Vojáci odminovávali území v teplotě 45 °C Str. 4

  Nad Rakovníkem zuřila bitva o Británii

  Během modelářské air show se předvedlo 45 modelů Str. 9

  Rakovnický autosalon

  Program a přehled vystavovatelů

  Uvnitř listu

« Zpět