Ročník 32
Číslo 29
21. 07. 2022

Foto RAKOVNÍK. Akvapark je od června do 7. října uzavřen. Dušan Godeša (vlevo) a Vít Pícl sledují záruční opravu bazénové vany den co den. Město si na pomoc přizvalo i odborníky z ČVUT.

 • Záruční oprava bazénu za miliony

  RAKOVNÍK. Když se nebe zatáhne a obloha hrozí deštěm, míří turisté s dětmi, ať už jsou ubytováni kdekoliv, do nejbližšího akvaparku. V Rakovníku berou za kliku marně. Od 23. června je atrakce pro veřejnost uzavřena. Osvěžit se mohou pouze ve venkovním bazénu. Uvnitř probíhá záruční oprava netěsnosti bazénové vany, která by měla být hotova do 7. října. Co se uvnitř akvaparku děje, jsme zjišťovali přímo na místě.

 • S čím jste spokojeni v Novém Strašecí?

  NOVÉ STRAŠECÍ. Nad anketami leckdo mávne rukou. Mohou však mnohé napovědět. Na přelomu března a dubna se v Novém Strašecí konal výzkum veřejného mínění. Občané v něm vyjadřovali míru své spokojenosti k nejrůznějším tématům.

 • Šatny pro pozemní hokej

  RAKOVNÍK (ps). Šance na získání dotace na rekonstrukci městského stadionu jsou zatím v nedohlednu. Proto městská rada rozhodla zahájit zadávací řízení na veřejnou zakázku malého rozsahu, a to na zpracování projektové dokumentace „Šatny pro pozemní hokej HC 1972 Rakovník“

 • Oprava podlahy v hale začala

  RAKOVNÍK. Už v září se budou moci sportovci, kteří využívají sportovní halu TJ TZ, proběhnout po zbrusu nové podlaze. Na základě vypsaného zadávacího řízení byla jako zhotovitel díla vybrána firma ALTRYSS. Novou podlahu zhotoví za 1 milion 876 tisíc korun vč. DPH. Práce probíhají od 4.července a dokončeny by měly být do 20. srpna.

 • „Už mě tu neuvidíte,“ slíbil soudu dealer

  RAKOVNÍK. Je snadné podlehnout drogám, ale těžké vymanit se z jejich spárů zpět. Dobře to ví osmatřicetiletý drogový dealer z Brantu. Za opakovanou výrobu a prodej pervitinu byl v pátek 1. července Okresním soudem uznán vinným, že „nejméně od ledna do prosince roku 2021 distribuoval v místě svého bydliště a na dalších místech na Rakovnicku pervitin“.

 • Do nemocnice jen s respirátory

  RAKOVNÍK (ps). Už jsme se možná těšili, že se zprávami o narůstajících počtech nemocných s coronavirem už se jen tak nesetkáme. Bohužel, aktuální čísla ze světa i z domova jsou opět varující a hovoří o tom, že zákeřný virus z Číny je stále mezi námi. Rakovnická nemocnice proto zavedla od pondělí 18. července povinnost nosit v areálu nemocnice respirátory.

 • Plzeňská se brzy otevře

  JESENICE. Po více než roce se blíží do finále rekonstrukce Plzeňské ulice, silnice I/27 spojující Plzeň s Mostem. Práce nezahrnovaly jen opravu povrchu komunikace, ale také celkovou rekonstrukci vodovodu a kanalizace a také chodníků a veřejného osvětlení kolem silnice. Hotovo by mělo být do konce srpna.

 • Oslavy obce spojili se sokoly a poutí

  PANOŠÍ ÚJEZD. Bývají to dojemné chvíle. Naposledy se viděli jako děti, kdy chodili do místní školy nebo běhali po návsi. Teď se potkávají po padesáti i více letech a hned je na co vzpomínat. I takové okamžiky zažívali v sobotu 9. července rodáci z Panošího Újezdu. Na oslavy 670 let od první písemné zmínky o obci se jich sjely více než dvě stovky.

 • Zastávka s vlastní skladbou i klipem

  LHOTA POD DŽBÁNEM. Inspiraci k napsání skladby mohou skladatelé načerpat na různých místech, třeba i na fiktivní vlakové zastávce a hudebním festivalu, který se na ní koná. Přesně tak vznikla skladba Trains and stations, k níž se v polovině května a na začátku července natáčel videoklip ve Lhotě pod Džbánem a na nádražích v Mutějovicích, Krupé a Lužné.

 • Ve 62 letech se stal mistrem Evropy v šipkách

  Nemoc mu vzala nohu, ale chuť do života rozhodně neStr. 4

  O založení nového hřbitova v Jesenici

  Místní se báli šíření „hřbitovních škodlivin“

  Str. 7

  Rybářská bašta a místo pro handicapované

   

  V Čisté rybáři nemyslí jen na sebe

  Str. 3

« Zpět