Oprava podlahy v hale začala

RAKOVNÍK. Už v září se budou moci sportovci, kteří využívají sportovní halu TJ TZ, proběhnout po zbrusu nové podlaze. Na základě vypsaného zadávacího řízení byla jako zhotovitel díla vybrána firma ALTRYSS. Novou podlahu zhotoví za 1 milion 876 tisíc korun vč. DPH. Práce probíhají od 4.července a dokončeny by měly být do 20. srpna.

„Město Rakovník je od roku 2019 vlastníkem Sportovní haly v Rakovníku. Objekt má již mnoho let nevyhovující sportovní palubkovou podlahu. Jedná se převážně o závady spočívající v odlupování dřevěného povrchu a tvorbě třísek, které jsou pro sportovce nebezpečné. U podlahy je poničen dřevěný rošt tak, že podlaha se na několika místech propadá,“ popsala stav sportoviště tisková mluvčí radnice Kateřina Hradilová.

Oprava bude spočívat v demontáži dvou dřevěných vrstev podlahy a 50 % výměně propadlého roštu s tím, že se zachová stávající technologie sportovního povrchu. Předpokládaná cena za opravu byla dle projektu 2,3 milionu Kč vč. DPH. Cena vzešlá z výběrového řízení je tak překvapivě o půl milionu nižší.

Pavel Sklenička

« Zpět