Ročník 31
Číslo 38
23. 09. 2021

Foto RAKOVNÍK (ps). Sousedský spor ve Váchově ulici mezi stávajícími a budoucími obyvateli vyvrcholil zvláštní „instalací“, kterou hlídá Martin Řezáč.

 • Nechtěli sousedy, mají bezdomovce

  RAKOVNÍK. Váchova ulice je jednou v nejluxusnějších čtvrtí ve městě. A teď je pro ostudu. Na volně přístupném pozemku naproti vilám s bazény stojí starý karavan s nápisem „bydlení zdarma“. Opodál vrak starého tranzita, hromada palet a rozlámaných prken. „Co s tím dřevem budete dělat? Táborák?“ ptáme se Martina Řezáče, kterého známe jako pracovníka ÚMK. „Nějaký posezení pro lidi.“ Dále prozrazuje, že on sám tady nespává, ale jeho kamarádi, kteří nemají kde bydlet, prý ano. „Já sem chodím na pivo. Jinde se na ulici popíjet nesmí. Tak chodím sem,“ vysvětluje s lahváčem v ruce a z rádia vyhrávají na celou ulici Brutusáci. Na otázku, co to má všechno znamenat, odpoví, že to tady hlídá pro pana Vrátného. „Prý tady bydlí zlý lidi,“ vysvětluje a pak mi dává telefonní číslo na majitele pozemku.

 • Vyřeší nedostatek míst přístavba školky?

  NOVÉ STRAŠECÍ. Jaká je strategie a koncepce města ohledně rozvoje mateřských škol v Novém Strašecí v blízké budoucnosti? Tento dotaz položila na čtvrtečním zasedání zastupitelům Hana Brinkeová.

 • Tragická nehoda na Šustně

  KRUPÁ. O neudržitelné dopravní situaci na křižovatce u Krupé zvané Šustna se hovoří už velmi dlouho. Řidiči jedoucí po karlovarce ve směru od Prahy jsou rozjetí z nedávno dokončeného úseku dálnice a než si všimnou, že už jedou po klasické státovce, čeká je křižovatka a na ní kolony netrpělivých řidičů, kteří se zoufale snaží projet křižovatkou, ve směru od Lišan či od Hředel. Do toho zákazníci oblíbené benzínové pumpy a hosté motorestu. Je jen otázka času, kdy tu dojde k neštěstí, psalo se poměrně často na sociálních sítích s tím, že by si křižovatka zasloužila kruhový objezd. Minulé úterý se tragická obava naplnila tou nejhorší možnou měrou. Účastníkem dopravní nehody s tragickým koncem se stala prvosledová hlídka rakovnické policie.

 • Halu „předběhla” tribuna SK

  RAKOVNÍK. Rakovničtí sportovci už velmi netrpělivě vyhlížejí, kdy se začne s rekonstrukcí sportovní haly TJ TZ a zároveň i s výstavbou haly nové ve dvoře areálu. Podle posledních zpráv z radnice to vypadá, že se zahájení prací jen tak nedočkáme. Nepodařilo se totiž vybrat dodavatele projektu a halu tak de facto předběhla investice do tribuny na stadionu SK.

 • Testování ve školách

  RAKOVNICKO (ref). Testovací maratón, který se uskutečnil ve třech zářijových termínech, odhalil na základních a středních školách z Rakovnicka několik pozitivních žáků. „Pozitivní samotest ve škole mělo v okrese Rakovník během preventivního zářijového testování 1.–9. září celkem šest žáků, z čehož čtyři pozitivní se potvrdili i PCR testem,“ sdělila Raportu tisková mluvčí Krajské hygienické stanice Středočeského kraje Dana Šalamounová.

 • O svačiny ve školách je velký zájem

  RAKOVNICKO. Říká se, že snídaně je základem dne. Jenže pro děti a dospívající je stejně důležitá i svačina. Základní školy s vlastní jídelnou je většinou žákům nabízejí. Tam, kde taková možnost není, se o přípravu musejí postarat rodiče.

 • Žně jsou zdárně u konce

  RAKOVNICKO. Pole už jsou takřka sklizená a zemědělci z Rakovnicka počítají výnosy. Radovat se však nemohou, úroda je horší než v předchozích letech a oproti kraji i republice je na tom Rakovnicko o dost hůře. Podobné je to i s kvalitou. Zemědělcům tak mohou pomoci jen současné vysoké výkupní ceny.

 • Swing Session s Karolinou Otevřelovou­­­

  RAKOVNÍK. Celý dlouhý rok si příznivci jazzu v Rakovníku dali nucenou pauzu. Teď už je více než jasné, že Kulturní centrum ve spolupráci s Brass Banem Rakovník na více než čtvrt stoletou tradici Jazzových večerů navazuje. Jako letošní první host vystoupí v pátek 1. října kapela Swing Session.

 • Najde někdo odvahu rozhodnout?

  Právnická kličkovaná o 28 milionů korun za bytové domy

  Str. 4

  První kniha o zkáze Lidic

  Pojednání napsal ještě za války Václav Kočka

  Str. 7

  Zahrádky byly skvělé. Až na ty střepy

  Policie šetří ublížení na zdraví

  Str. 2

« Zpět