Ročník 31
Číslo 17
29. 04. 2021

Foto RAKOVNÍK. Na jaře jsou zahrady nejkrásnější. Probouzející zeleni a květům přišel v rámci Dne Země do botanické zahrady v Rakovníku požehnat vikář Vojtěch Novák. Nové tradice se účastnili představitelé města a ředitel SZeŠ. „Od 4. května může veřejnost navštívit zahradu kdykoliv ve všední den,“ upřesnil Ivan Kup. Otevřeno bývá zpravidla od 8 do 14 hodin.

 • Husova škola zažívá těžké chvilky

  RAKOVNÍK. V čase zápisů, které jsou pro každou školu důležitým momentem pro její další existenci, se Rakovníkem začaly šířit zvěsti, že pro novou Církevní ZŠ mistra Jana Husa bude její historicky první školní rok zároveň posledním. Ačkoli je pravdou, že aktuálně zažívá malé zemětřesení, zřizovatel se snaží situaci stabilizovat. Ve středu 21. dubna přijeli zástupci Pražské diecéze Církve československé husitské, tedy zřizovatele školy, rodičům zodpovědět jejich dotazy a ubezpečit je, že je jejich prioritou školu zachovat. Jak doložili zpracovaným rozpočtem, projekt je životaschopný a dlouhodobě udržitelný, ovšem momentální hlavní komplikací je problematická komunikace mezi zřizovatelem a ředitelkou.

 • Žádné vojenské městečko nestaví

  RAKOVNÍK. Na sociálních sítích se nedávno objevila poměrně matoucí diskuse o tom, že by v Rakovníku mělo vzniknout vojenské město pro 2000 vojáků. Autor článku, který byl impulsem k polemice, totiž použil srovnání s Milovicemi a nakonec zazněl názor, že by snad mělo dojít i k zastavení pozemků někdejšího tankodromu, který je nyní přírodní rezervací. Celé je to jedno velké nedorozumění, jak nám potvrdil velitel praporu nasaditelných sil v Rakovníku podplukovník Vladimír Jelínek.

 • V boji o podlahu stále remíza

  NOVÉ STRAŠECÍ. „Podlahový večer.“ Takto trefně nazval čtvrteční schůzi zastupitelů v Novém Strašecí Pavel Adelt (Společně pro NS). Velkou část z pěti a půl hodinového jednání tvořila názorová přestřelka sportovních klubů nad budoucí podlahou v rekonstruované hale Bios.

 • V nemocnici už se zase operuje

  RAKOVNÍK. Rozvolňování vládních opatření je stále méně přehlédné a v krajích se liší podle epidemiologické situace. Proto jsme se zajímali, jaký režim je v současné době v rakovnické nemocnici.

 • Peníze vrátil pozdě, ale přece

  RAKOVNÍK. Nedávno jsme psali o deseti tisících, které si třiačtyřicetiletá žena vybrala z bankomatu v Luženské ulici, a pak je na místě zapomněla. Když se vrátila na místo, bankovky už nenašla. Příběh má ale přece jen šťastný konec.

 • Nakažení v obcích

  NOVÉ STRAŠECÍ (slv). Zajímá vás statistika a aktuální počet nakažených covidem-19 ve vaší obci či městě? Teď máte příležitost informace rychle získat. Stačí na webových stránkách města Nové Strašecí vyhledat aplikaci Mobilní rozhlas. Zde si rozkliknete Covid report a vyhledáte údaje pro samosprávu, které vás zajímá.

 • Rychlost překročili ve 33 případech

  RAKOVNICKO. Jste znepokojeni stylem jízdy a porušováním předpisů některými řidiči? V předchozím týdnu jste na webu Bezpečné cesty mohli v rámci okresu vytipovat místa, kde byste si přáli, aby policisté měřili rychlost.

 • Roste zájem o bydlení na vesnici

  RAKOVNÍK. Poptávka po bydlení je v posledních letech obrovská. Nabídek je málo a ceny tak rychle stoupají. Většina obcí má již obecní pozemky rozprodané a byty pronajaté. Někde ale nové lokality ještě připravují, jinde staví soukromí investoři.

 • Je mnohem složitější žáky motivovat

  RAKOVNÍK. Na počátku epidemie nás odborníci přesvědčovali, že výuka všeobecně vzdělávacích předmětů distanční formou je slabou záplatou výuky prezenční. A jak jsou na tom umělecké předměty? Dají se hra na hudební nástroj nebo tanec vyučovat přes monitor obrazovky? Ředitelka rakovnické ZUŠ Libuše Podaná říká, že většina učitelů a žáků nepromarnila čas ani během měsíců, kdy škola byla díky epidemii zavřená.

 • Fotbalu chybí více vzdělaných osobností

  Nejkrásnější zážitky mám z MS v USA, OH nebo z pohárů se Slavií

  Str. 4 a 9

  Je mnohem složitější žáky motivovat

  O distanční výuce s Libuší Podanou – ředitelkou rakovnické ZUŠ

  Str. 8

  Trumpetu budou studovat na konzervatoři

  Hráči z Grippeds Váhala a Hauptmann si plní své snyStr. 6

« Zpět