Ročník 31
Číslo 6
11. 02. 2021

Foto RAKOVNÍK. Aaron Donkor, fotbalista z africké Ghany, ještě v dresu SK Rakovník. Nyní už do sestavy nepatří a ocitl se bez prostředků.

 • Nelidské zacházení s hráčem

  RAKOVNÍK. Mladý hráč z africké Ghany Aaron Donkor (20 let) na Rakovník asi jen tak nezapomene. Jeho angažmá v Evropě zřejmě skončí právě v našem městě. Smluvní plat, který má stejně jako bydlení a stravu ošetřený profesionální smlouvou s SK Rakovník, vidí sporadicky. Hráč nemá co jíst. Aspoň tak to tvrdí Jan Černota z platformy 121 Elite Sports. Ten se minulý týden obrátil s žádostí o pomoc také na starostu města. V dopise, který byl vložen i na sociální sítě, tvrdí, že mladému muži jde o život. Vedení SK Rakovník taková nařčení odmítá.

 • Také ve Strašecí občané „Rozhodnou sami“

  NOVÉ STRAŠECÍ. Upravit zanedbané prostranství, udělat chybějící chodník nebo vybavit dětského hřiště… Že by se vám něco podobného ve vašem okolí líbilo? Pokud do 10. března odešlete na město vyplněný formulář projektu Rozhodněte sami, a v lidovém hlasování dostane největší podporu, může se vaše touha stát už brzo realitou.

 • Zubní ordinace ve škole končí

  RAKOVNÍK. Situace se po dvou letech do písmene opakuje. Zubní ordinace doktorky Ludmily Wünschové v budově střední průmyslové školy má do konce března ukončit činnost. Vyprší jí dvouletá nájemní smlouva a ředitel školy Jan Jirátko má v ruce rozhodnutí kraje o tom, že další setrvání nájemce v objektu není vhodné. Porušuje prý bezpečnostní audit. Navlas stejná situace nastala už před dvěma roky, kdy ale kraj nakonec ze svého názoru vycouval a přislíbil řešení. Tentokrát to podle ředitele školy nehrozí.

 • Tragedie pod listnatým stromem

  LUŽNÁ. Na silnici jde vždycky o život. Zvlášť nenadálá sněhová nadílka by měla všechny řidiče varovat jako výstražné světlo pro změnu chování na silnicích: „Pokud už musíš vyjet, spěch a nepozornost nech doma“. Často ani to není záruka šťastného návratu.

 • Šetřete peníze i přírodu pitím Ravosenky!

  RAKOVNICKO. Průměrná spotřeba vody na jednoho občana je u nás na spodní hranici celosvětového průměru, konkrétně na Rakovnicku pod republikovým průměrem. Naopak, v čem jsme na předních příčkách, je počet domácích bazénů. Novým trendem se stává také noční zavlažování. Právě o spotřebě pitné vody i o tom, jak ji ovlivnila již téměř rok trvající karanténa, jsme si povídali s ředitelem rakovnické vodárenské společnosti Ravos Hynkem Kloboučníkem.

 • Praxe se na dálku nahradit nedá

  RAKOVNICKO. Distanční forma výuky nezasáhla jen žáky základních škol, potýkat se s ní musejí všichni studenti. Nejhorší situace je nyní zřejmě pro studenty závěrečných ročníků. Zvlášť pro učňovské obory, kde mnohdy chybí natolik potřebná praxe.

 • Řevničovské nádraží bez internetu

  ŘEVNIČOV. Už skoro rok se děti vzdělávají z domova a také dospělí tráví na homeoffice více času než v kanceláři. K tomu všemu je potřeba internetové připojení. Pro mnohé již standardní věc. Jsou ovšem obce, kde internet chybí nebo je na velice špatné úrovni. Jednou z nich je i Řevničov nádraží, kde žije zhruba 120 trvale hlášených obyvatel.

 • Ze stavební historie rakovnické synagogy

  K úvahám nad přístavbou RG je dobré znát dobový kontext

  Str. 4

  Praxe se na dálku nahradit nedá

  Distanční výuka se podepíše na dovednostech studentů

  Str. 2

  Nová silnice i autobusové zastávky

  I letos čekají Lužnou velké investiční akce

  Str. 3

« Zpět