Ročník 29
Číslo 16
18. 04. 2019

Foto RAKOVNÍK. Slavnostní odhalení soch neznámého sportovce a známé pozemní hokejistky odstartovalo 22. galavečer ankety týdeníku Raport Sportovec okresu. K aktu byl bez výstrahy vyzván starosta Luděk Štíbr, který potvrdil, že rozhodně nezkazí žádnou legraci.

 • Vrah se skrýval v bytě muzea

  RAKOVNÍK. Nábřeží T. G. M. a jeho bezprostřední okolí má zřejmě nějakou zvláštní energii. Přitahuje kriminální živly. Před sedmi lety se tu střílelo a policie pak objevila v bytovém domě zbraně, střelivo a také sklep plný nelegálního alkoholu. A minulé pondělí si sem přijeli policisté z národní jednotky cíleného pátrání pro muže odsouzeného pro účast na nájemné vraždě. Poněkud kuriózně působí fakt, že se muž skrýval v bytě, který patří okresnímu muzeu.

 • Z kulturáku bude multifunkční centrum

  ČISTÁ. Budoucnost kulturáku se v Čisté řeší už několik let. K celkové rekonstrukci dohnal zastupitele nejen jeho zanedbaný vzhled, ale i statické poruchy.

 • Ocenění putuje za velkou louži

  RAKOVNÍK. Telemost s vítězem ankety, který momentálně hraje hokej na farmě Montreal Canadiens, byl zřejmě vrcholem letošního vyhlášení ankety týdeníku Raport Sportovec okresu. Jednalo se již o dvaadvacáté dostaveníčko, u kterého ale pořadatelé museli poprvé změnit startovací hodinu. Místo tradičních 19 hodin se o dvě hodiny posunuli vpřed. Důvodem bylo utkání Evropské ligy mezi pražskou Slavií a londýnskou Chelsea.

 • Rudoarmějec opět bez hlavy

  NOVÉ STRAŠECÍ. Pro jedny symbol osvobození v roce 1945, pro druhé obraz ponižující okupace Československa v srpnu 1968. Přes všechny kontroverze si bez sochy Rudoarmějce nedovede většina novostrašeckých občanů Komenského náměstí představit. Momentálně je zahalena v modré plachtě. Důvod? Kamenná skulptura přišla o hlavu.

 • O Bille rozhodnou zastupitelé

  NOVÉ STRAŠECÍ. Na západním konci města Penny a Lidl, a na východě nic. Přesto právě tady se nachází Křivoklátské sídliště s velkou koncentrací občanů. Nyní se naskýtá možnost, že by zde na místě bývalého podniku Hamiro vyrostla prodejna Billa. Stane-li se tak, rozhodnou zastupitelé města. Investice totiž vyžaduje změnu územního plánu (ÚP).

 • Kam s přepáleným tukem?

  RAKOVNÍK. Známe to všichni. Usmažíte si řízky nebo topinky, a kam pak s přepáleným tukem? Kdo má na zahrádce kompost, vylije ho sem. Co když ale bydlíte v bytovém domě? Ještě donedávna olej končil ve dřezu a dělal neplechu ucpáním odpadů, kanalizace nebo na čističce odpadních vod. S tím je teď konec.

 • Lesy ničí kůrovec a kalamity

  RAKOVNICKO. Rakovnicko, podobně jako celé Česko, zasáhla kůrovcová kalamita. Lýkožrout se navíc objevuje i v porostech, kde nikdy před tím nebyl, ani k tomu neměl potřebné podmínky. Navíc v republice chybí zpracovatelské kapacity, a když už se najdou, cena za zpracování dřeva je vyšší, než za jeho následný prodej. Lesníci nyní čekají na to, jestli je zachrání ministerstvo zemědělství, nebo jestli nakonec zkrachují.

 • Přivedou vodu do třech obcí

  RAKOVNICKO. Tři obce na Rakovnicku by se do čtyř let měly dočkat obecní vody. Plánuje se totiž výstavba vodovodu Skřivaň, Tytry, Skupá. Jsou to obce, kde pitná voda chybí, a to nejen v létě. Společný vodovod by měl problém vyřešit.

 • Pomsta v hotelu El Royale

  NOVÉ STRAŠECÍ. Ne každý týden se stává, aby v okrese vznikl nový divadelní soubor. V Novém Strašecí se to podařilo. Na sklonku nového roku tam založili studenti Gymnázia J. A. Komenského Lukáš Jeníček, Klára Dolejší a Eliška Svobodová soubor Alfa studio. Všichni tři už měli zkušenosti z gympláckého divadla Bedřych.

 • K rodinám vzhlížím a učím se od nich

  S Terezou Pergnerovou o Misi nový domov

  Str. 4

  Řevničovské vraždy – nová fakta

  Co se stalo před 67 lety na polích za obcí?Str. 3

  Pošta funguje, obavy přetrvávají

  O pobočku se podělily Milostín s Kounovem

  Str. 3

« Zpět