Ročník 29
Číslo 12
21. 03. 2019

Foto RAKOVNÍK (ref). Studenti rakovnického gymnázia se připojili k celosvětové stávce, jejímž cílem bylo upozornit na zhoršující se klima a na nevoli politiků v tomto směru jednat. Stávku v Rakovníku zorganizovala studentka gymnázia Emma Kodyšová a zapojila se do ní takřka stovka studentů i z jiných rakovnických škol. Průvod prošel městem a zastavil se před rakovnickou radnicí, kde na studenty čekal místostarosta města Jan Švácha, kterému předali otevřený dopis s devadesáti podpisy.

 • Po koních další koniny?

  RAKOVNÍK. Před budovou 1. základní školy, jejíž okolí prochází rekonstrukcí, vznikne nové umělecké dílo. Má připomínat bájného Sisyfa a jeho kouli. Podobně jako v případě instalace koní Na Sekyře je i kolem tohoto díla pořádně rušno. V diskusi na sociálních sítích převažují negativní názory. Nejčastěji se řeší otázka, proč má v místě vzniknout právě toto dílo a kdo vlastně vybíral autory.

 • Starostu odvolali pro ztrátu důvěry

  KŘIVOKLÁT (ref). Městys Křivoklát je už týden bez starosty. Zdeňka Vajce, který byl do funkce zvolen při říjnových volbách, odvolali zastupitelé na veřejném zasedání v pondělí 11. března. Jako důvod uvedli, že starosta ztratil jejich důvěru.

 • Kompostéry i v Novém Strašecí

  NOVÉ STRAŠECÍ/RAKOVNÍK. Místo roku 2024 se nový zákon o odpadech posouvá k letopočtu 2030. Většina odpadu by pak neměla končit na skládkách, ale na recyklaci nebo ve spalovnách. Že štěstí bude přát obcím, které již nyní usilují o snižování množství odpadu, dobře vědí v Novém Strašecí. Městská rada zde odsouhlasila nákup pětasedmdesáti kompostérů pro občany.

 • Kruháč až v dubnu

  RAKOVNÍK (ref). Současný stav kruhového objezd na Pražské ulici v Rakovníka trápí nejednoho řidiče. Výmol, který se v komunikaci vytvořil ve výjezdu směrem na Křivoklát i uvolněné dlažební kostky ze středu objezdu mohou způsobit značné škody na projíždějících vozidlech. Podle našich informací počítá krajská správa a údržba silnic s opravou až v jarních měsících.

 • Poděkovala za záchranu života

  RAKOVNÍK. Tak máme v regionu dalšího člověka, který zachránil lidský život. Jenže je tak skromný, že o tom nechce mluvit. O dramatickém příběhu se šťastným koncem jsme se tak dozvěděli jen zásluhou tiskové mluvčí jeho zaměstnavatele.

 • Víc tříd potřebuje škola i družina

  RAKOVNÍK. V podkroví budovy přístavby 2. základní školy Rakovník už pár týdnů kralují řemeslníci. Místo bytu školníka a klasického půdního skladiště budou tři moderně vybavené odborné učebny zeměpisu, výpočetní techniky a fyziky. „Kapacita v našich školních budovách je bohužel nedostatečná. Máme sedmadvacet naplněných tříd, v nichž je na obou stupních vysoký průměr dětí. Abychom mohli výuku přírodovědných předmětů a informačních technologií zefektivnit a v budoucnu i více hodin půlit, potřebujeme více učeben,“ říká ředitel Zdeněk Brabec. Investorem je město. Zhruba patnáct procent nákladů pokryje dotace z Integrovaného regionálního operačního programu. Stavební práce budou stát kolem deseti milionů korun. Za stejnou částku se pořídí vybavení. Do 2. ZŠ chodí aktuálně 702 žáci.

 • U Krušovic už se jezdí po novém

  KRUŠOVICE/ŘEVNIČOV. Několik desetiletí se do Krušovic ve směru od Krupé přijíždělo po rovince. Od pátku 1. března už to neplatí, auta začala jezdit po nové silnici, tedy přeložce staré karlovarky, která vede pod budovaným dálničním mostem. Již nepotřebný úsek původní D6 začal Metrostav hned poté frézovat a likvidovat. Bohužel však přitom zapomněl na obyvatele domů na samotě za Pivovarským rybníkem, které tím odřízl od silnice.

 • Předzvěst: František Uhlíř Team­

  PAVLÍKOV. V loňském létě se v Pavlíkově docela nenápadně a spontánně narodila jazzová tradice. Setkávání výjimečných osobností, muzikantů a přátel s malířem a grafikem Jiřím Anderle.

 • Obyčejný život jedné neobyčejné paní

   

  Důležitá je láska, humor a vůle

  Str. 4

  I zemědělství má svého youtubera

   

  Karel Rais alias Karlos

  Str. 4

  Ukradený tank – tragický konec

   

  Zmařený život

  Str. 7

« Zpět