Ročník 28
Číslo 31
02. 08. 2018

Foto RAKOVNÍK. Slunečné počasí, koupání a zábava, to byly atributy sobotní Tyršovy lávky. Návštěvníci se bavili krkolomnými pády a žasli nad výkony těch, kterým se podařilo nejen přejet po lávce na druhý břeh, ale zároveň v co nejkratším čase.

 • Sloup padl na kabinu traktoru

  HEŘMANOV. O štěstí v neštěstí může mluvit traktorista, který v sobotu dopoledne naboural do sloupu dálkové soustavy vysokého napětí (VVN). Padající sloup strhl ještě další nedaleký sloup a padl těsně vedle kabiny stroje. I když odhad škody na majetku ČEZ je nebývalý, traktorista zázrakem vyvázl živý.

 • „Nenáviděná“ budka byla pro lidi lepší

  Venuše Větrovcová strávila více jak třináct let v „boudě“ jako výběrčí poplatku při výjezdu z Husova náměstí. Minulý týden její pracoviště ze zákostelí zmizelo. Co si myslí o novém systému?

 • Uřezané hlohy stále bez konce

  RAKOVNÍK. Pamatujete ještě na případ poničených hlohů na Husově náměstí? Při akci Zelený čtvrtek (13. dubna 2017) nechal pořadatel (Karel Nejedlý z restaurace Šalanda) odřezat větve, které překážely výstavbě velkého stanu. Tím došlo k nevratnému poničení jednoho ze stromů, které jsou majetkem města.

 • Proč vázne oprava mostu u Šamotky?

  RAKOVNÍK/ŠAMOTKA. Pro opravy silnic s jednosměrným provozem míváme pochopení, jen když netrvají moc dlouho. Běda ale, když při čekání ve frontě u semaforu nevidíme na stavbě človíčka a připadá nám, že od našeho projetí před několika dny se vůbec nic nezměnilo. K tomu stačí třicet stupňů za oknem automobilu a nervy jsou na pochodu.

 • Radní odešel v plné síle

  Černá vlajka, která zdobí rakovnickou radnici, byla vyvěšena na počest radního a dlouholetého člena městského zastupitelstva Miloslava Kubínka.

 • Půl století slouží nemocným

  RAKOVNÍK. V dnešní době je až neuvěřitelné, že někdo pracuje na jednom místě půl století. Na začátku července proběhla na operačních sálech rakovnické nemocnice malá slavnost – šéflékař Oldřich Kronich, chirurg Ivo Trešl, hlavní sestra Lenka Malíková a vrchní sestra centrálních operačních sálů Ilona Alexijová ocenili květinami a malými pozornostmi dvě nejzkušenější sestry tohoto oddělení. První z nich pracuje v nemocnici 51 let, druhá o rok méně.

 • Krušovice sužuje prach

  KRUŠOVICE. Jako když se blíží písečná bouře, takový je v posledních dnech pohled na Krušovice. Nad vesnicí se drží oblaka prachu, který víří technika při výstavbě dálnice D6. Kvůli velkému suchu se stavba bez prachu bohužel neobejde. Nejvíce zasaženy jsou domy, kolem kterých jezdí nákladní auta převážející vytěženou zeminu.

 • Core Belief hrály na Colours

  RAKOVNÍK. Zahrát si na Colours of Ostrava, největším hudebním festivalu v Česku, je pro spoustu kapel nedostižným snem. Rakovnické holčičí trio Core Belief se letos za onu snovou hranici dostalo. Kapele, která hraje ve složení Káťa Elznicová (bicí a zpěv), Tereza Nováková (kytara zpěv) a Nela Bekárková (basová kytara), se to povedlo v pouhém čtvrtém roce existence a rok poté, co vydala (na kazetě) debutové album Crystal. Navíc hrála na Full Moon stage v parádním čase – v sobotu od 18 hodin.

 • Foto

  Program festivalu Jedenáct večerů s Bakalářem ve formátu pdf (1,4 MB) zde.


   

 • Zachránili tonoucího

  RAKOVNÍK (ps). Duchapřítomností náhodných svědků se podařilo předejít velké nepříjemnosti na Tyršově koupališti. „Byla jsem jako zdravotník na Lávce, která se v sobotu uskutečnila na Tyršově koupališti. Po 16. hodině jsem byla přivolána k chlapci, který se topil v prostoru mezi tobogány. Když jsem přišla na místo, chlapečka už měli v péči pánové, kteří ho vynesli na břeh a už se jim povedlo tonoucího oživit. Na mě zbyly už jen následné úkony a chlapečka jsme pak předali rychlé záchranné službě. Podle jejich slov ho odvezli na heliport, kde si ho převzala posádka vrtulníku a převezla chlapce do nemocnice do Prahy,“ vysvětluje Lucie Kolářová. Zároveň zdůrazňuje, že hlavní podíl na záchraně chlapcova života mají dva muži, kteří chlapce z vody vytáhli a provedli masáž srdce.

 • Jak se hledá na Ukrajině domov?

  Volyňští Češi jezdí do svého rodiště každý rok

  Str. 4

  Vejce s „rodným listem“ přímo od farmáře

  Václav Zelenka začínal se skopovým, teď má „stádo“ slepicStr. 4

  Postup do elitní skupiny byl hodně blízko

  Pětice pozemních hokejistek HC 1972 na Mistrovství EvropyStr. 9

« Zpět