Ročník 28
Číslo 16
19. 04. 2018

Foto RAKOVNÍK. Chvíle napětí: starostka obce Ruda Pavlína Urbanová rozlepuje obálku a čte, který z rudských občanů se stane sportovcem okresu. Zda Martina Řepková a nebo Jan Kratochvíl.

 • Netuší, že přestavují seník

  RAKOVNÍK. RAKOVNÍK. Za minulého režimu to prý bývalo běžné. Když bylo potřeba někde něco postavit, muselo se jinde ubrat. V Rakovníku tak vznikl bazén z konstrukce původně určené na seník. Jenže při skladování sena nevzniká tolik vlhkosti, jako při provozu plovárny, a tak postupně došlo k devastaci kovových nosných prvků. Kvůli poruše statiky byl nakonec bazén v srpnu 2016 uzavřen a nyní konečně prochází rekonstrukcí. Ta však nebude tak snadná, jak se původně zdálo. Dodavatelská firma nám v pátek zaslala tiskovou zprávu, v níž avizuje nečekané komplikace a nevylučuje zpoždění ani navýšení ceny díla.

 • Salvy ze samopalu, výkřiky i zpěv

  RAKOVNÍK. RAKOVNÍK. Je úterý 9:35 dopoledne. Do budovy ISŠ Na Jirkově vstupuje muž s taškou přes rameno. Po natažení černé roušky přes obličej vytahuje samopal a první dávku vypálí proti obsluze recepce. Budova se otřese v základech. Z učeben se ozývají výkřiky. Střelec pokračuje po schodišti nahoru. Chodbou rezonuje další střelba. Když na chvíli utichne, je slyšet, jak si útočník prozpěvuje. Zhrzený student si do školy přišel vyřídit svoje účty…

 • Králem sportovců vítěz Velké pardubické

  RAKOVNÍK. RAKOVNÍK. Slavná píseň We Are The Champions skupiny Queen zní ve finále galavečera Sportovce okresu již více jak dvacet let. Ve čtvrtek 12. dubna byla poprvé provedena živě v podání plzeňského revivalu. Tleskal jim zcela zaplněný sál kulturního centra a živá hudba místo doprovodných vsuvek se u přítomných setkala s kladnými reakcemi stejně jako celý večer.

 • Smolný den motorkářů

  RAKOVNICKO (peg). Smolný by měl být podle pověr pátek třináctého. Na motorkáře si ale smůla sedla až o den později. V sobotu 14. dubna dva z nich skončili v nemocnici s těžkým zraněním.

 • Pondělní fronty zbytečně

  RAKOVNÍK (ps). Naposledy jsme se „mohli projet“ ucpaným Rakovníkem v pondělí ráno. Jak jsme ale zjistili, pondělní fronty byly zcela zbytečné. Rekonstrukce Havlíčkovy ulice byla totiž dokončena už během víkendu, a to včetně malování čar a přechodů, takže firma Froněk zkrátila předpokládanou dobu uzavírky o pět dnů. Bohužel, firma, která má na starosti přechodné dopravní značení, uklidila značky až v pondělí v 9 hodin dopoledne. Podle našich informací museli pracovníci firmy nejprve postavit značky uzavírající obec Petrovice (od 16. do 30. dubna) a až poté se přesunuli do Rakovníka. Kdyby zvolili obrácený postup, byl Rakovník v pondělí při ranní dopravní špičce průjezdný bez omezení.

 • Restaurace v provozu

  RAKOVNÍK. Rakovnický bazén byl uzavřen posledního srpna v roce 2016, avšak sousední restaurace nikoliv. „Lidé si myslí, že máme zavřeno, ale není to pravda. Máme otevřeno po celý týden, vaříme obědy, můžete si k nám skočit na večeři i na výborného Bakaláře,“ upozornila nás hostinská Iveta Marková.

 • Ženy se učily sebeobranu

  RAKOVNÍK. Až budete někdy stát na osamělé zastávce a čekat na autobus, nedávejte nohy křížem. Když se k vám zezadu připlíží zloděj nebo násilník, připravíte se tím o šanci se vysmeknout a ubránit se mu. Bez stabilního postoje skončíte na zemi, ani se nenadáte. To byla jedna z mnoha rad, které si vyslechly ženy při prvním kurzu sebeobrany, který pro ně připravila rakovnická městská policie. Zájem byl slušný. Do tělocvičny 2. ZŠ přišlo přes dvacet žen různých věkových kategorií.

 • Karlovarka v ohrožení?

  ŘEVNIČOV. Na trase budoucí nové karlovarky, tedy dálnice D6, se čile pracuje. V kanceláři Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) ale atmosféra zhoustla. Objevila se totiž komplikace, která může zdárný průběh stavby zhatit. Ředitelství si za ni údajně může samo. Jak jsme se od důvěryhodného zdroje dozvěděli, neplní dohodu o vypořádání vlastnického podílu. Proto jednomu z vlastníků pozemků pod D6 došla trpělivost a vypověděl smlouvu o právu provést stavbu.

 • Retrospektiva Zdeňka Šímy­­­

  Ne všechny dobré nápady se dočkají realizace. Chybí motivace, dostatek informací, vytrvalost a často peníze. Petra Zikmundová neměla peníze, ale ostatního hromadu a k tomu dostatek víry, že se jí záměr podaří dotáhnout. Bez zkušeností s podobnou činností se pustila do projektu Retrospektiva Zdeňka Šímy. Vše vymyslela, peníze sehnala a nápad uctít předčasně zemřelého milého kamaráda s ostatními spřízněnými dušemi se jí dokonale vyvedl. V prosluněném sobotním podvečeru dokázala na vzpomínkové výstavě v patře Obecního úřadu v Pavlíkově shromáždit Zdeňkovy přátele a známé z různých koutů nejenom našeho regionu. Druhou částí slavnosti byl koncert Jany Koubkové v galerii Anderle.

 • Foto

  Program festivalu Jedenáct večerů s Bakalářem ve formátu pdf (1,4 MB) zde.


   

 • Dny otevřených dveří a bazárek Dětského klubíku MáJA

  Lužná II, Husův sbor, čt 26. – so 28. dubna 14–17 h. Dny otevřených dveří Dětského klubíku MáJA a současně bazárek dětského a dámského oblečení, hraček a drobností na podporu klubíku

  Čarodějnice na Tyršáku

  30. dubna od 15 hodin, Tyršovo koupaliště v Rakovníku Srdečně Vás zveme opět po roce na čarodějnice na Tyršáku. Připravili jsme pro vás stezku mezi čaroději a jeden se nám zatoulal, když zjistíte, který, a splníte úkoly na stanovištích získáte odměnu. Připraven je program na pódiu. Skákací hrady, jízda na koni, RC modely, motorky, tombola, pečení buřtíků. Od 18 hodin začne hrát kapela Fret a ve 20 je vystřídají Rock Slaves. Vstupné je do 18 hodin dobrovolné a výtěžek z něj a z tomboly letos poputuje nadaci „Motorkáři pomáhají“. Tak doražte a nudit se určitě nebudete.

  Aby se člověk udržel tak dlouho, musí být trochu trhlý

  Říká Josef Šajner alias DJ Pepe

  Str. 4

  Šli jsme tam, protože nikdo jiný nechtěl

  Polistopadové události očima Miroslava Urbánka

  Str. 7

  Retrospektiva Zdeňka Šímy

  Na vernisáži v Pavlíkově Jany Koubková i Kratochvílová

  Str. 10

« Zpět