Ročník 27
Číslo 42
19. 10. 2017

Foto Fotografií z archivu žokeje Jana Kratochvíla a rozhovorem na str. 4 se vracíme k senzačnímu vítězství rodáka z Rudy na Velké pardubické.

 • I kulturu řídit jako firmu?

  RAKOVNÍK. Co má společného muzeum a galerie? Podle lidí, kteří se v kultuře trochu orientují, téměř nic. Podle rady kraje asi mnoho. Jak jinak si lze vysvětlit, že svým usnesením chce tyto dvě instituce, které řadu let v Rakovníku vedle sebe bez problémů fungují, sloučit.

 • V létě s moly, restaurace napřesrok

  RAKOVNÍK. Návštěvníkům Tyršova koupaliště ještě pořádně neoschly plavky z letošní sezóny a už se rýsuje výhled na rok 2018. I během něj by měla pokračovat rekonstrukce areálu. Práce by však neměly zasahovat do koupací sezóny od června do konce srpna.

 • Fronty v plánu nemáme

  Vystudoval fakultu zubního lékařství v Hradci Králové. Absolvoval čtyři roky praxe na pražské klinice se zaměřením na stomatochirurgii a parodontologii. Možná jej pamatujeme i jako saxofonistu kapely logARYTMY Jazz. Jakub Filip se vrací do rodného Rakovníka a v listopadu zde se svojí partnerkou otevře zubní ordinaci. Pro naše město je to dobrá zpráva.

 • Čerstvý chmel a Rakovar

  RAKOVNÍK. Hned dva podzimní speciály připravil Tradiční pivovar v Rakovníku pro milovníky zlatavého moku. „Od 18. října expedujeme náš ležák ze studena chmelený čerstvým chmelem,“ prozrazuje slá­dek Radek Holopírek. Piva se stupňovitostí 12,5 a s obsahem 5,2 % alkoholu navařili pivovarští jednu várku, tedy 200 hl, z toho 140 hekťáků poputuje do hospod v sudech. Zbývající objem se objeví v celostátní síti prodejen Billa, na pultech SD Jednota Rakovník a v pivovarských prodejnách.

 • Feťáci za volantem

  RAKOVNICKO. V pátek 13. října po 19. hodině zastavili v Krupé devětadvacetiletou řidičku, která měla pozitivní test na návykovou látku amfetamin/metamfetamin.

 • Kompostéry zdarma

  RAKOVNÍK (ps). Celkem 850 kompostérů rozdá město občanům, kteří o nádoby na ekologickou likvidaci biologického odpadu projevili zájem.

 • Dominanta opět s věží

  NOVÉ STRAŠECÍ. Po několika měsících, kdy byla budova historické radnice – dnes sídlo základní umělecké školy – bez zastřešení věže, je opět kompletní.

 • Buk bude odumírat přirozeně

  MŠECKÉ ŽEHROVICE. I když už nemá tak pravidelně rozloženou korunu, jaká uchvátila tvůrce televizního seriálu Paměť stromů, pořád je majestátním krasavcem. Kvůli dřevokazné houbě (troudnatci kopytovitém) bohužel žehrovický památný buk odumírá. Arboristé se shodli na tom, že do jeho stárnutí a umírání nebudou nijak zasahovat. I proto zůstala jedna z velkých kosterních větví, která se odlomila v minulém roce, ležet tam, kam spadla.

 • Geniální tečka za festivalem­

  RAKOVNÍK. Je smutné, že to pěkné v životě obvykle velmi rychle uteče. To platí i o čtrnáctém ročníku festivalu komorní hudby a výtvarného umění Heroldův Rakovník, který od neděle 8. října patří historii. Nicméně my se ještě můžeme ohlédnout za posledním – pátým – koncertem, který se uskutečnil právě v tento den.

 • Pořád mi ještě nedochází, co jsem dokázal

  Rodák z Rudy Jan Kratochvíl vyhrál Velkou pardubickouStr. 4

  Poddžbánský pivovar opět vaří

  Karel Klátil zatoužil po klidu a koupil pivovar

  Str. 8

  Nestojím o pozlátka, chci slušnou cenu

  Ředitel jídelny prozradil, jak vařit zdravě, chutně a levně

  Str. 9

« Zpět