Ročník 26
Číslo 25
23. 06. 2016

Foto RAKOVNÍK. Udržet v předpažení tuplák plný Bakaláře dá docela zabrat. Přesvědčit se o tom mohli účastníci sobotního Vítání léta na pivovarském dvoře. „Stačí spojit dobré pivo, jídlo a zábavu, a když se přidá ještě nádherné počasí, tak je výsledek zaručený,“ usmíval se nad proudícími davy spokojených návštěvníků ředitel rakovnického pivovaru Jiří Kovář. Na pódiu se vystřídalo osm kapel. Slovem akci po celý den provázela neúnavná Marcela Škábová.

 • Motorka mu zachránila život

  RAKOVNÍK/ŽIHLE. Doslova o štěstí v neštěstí může hovořit horolezec, cyklista a motocyklový veterán Petr Müller z Rakovníka. V sobotu 11. května jej krátce před startem motocyklové soutěže v Žihli srazil jeden z účastníků. Náraz rozjetého stroje Petr přežil jen zázrakem.

 • Nemocná žena stále bez dávek

  RAKOVNÍK. V článku Ke slepecké holi dostala i žebráckou jsme na konci dubna popisovali smutný případ paní Aleny Švantnerové (1941) z Rakovníka. Od svých dvanácti let je vážně nemocná, chodí o slepecké holi a navíc prodělala i dvě mozkové mrtvice. A protože se její zdravotní stav i nadále zhoršuje, doporučil jí odborný i praktický lékař, aby si požádala o navýšení příspěvku na péči ze třetího stupně invalidity na stupeň čtvrtý. Když tak učinila, dopadla jak sedláci u Chlumce. Úřady jí místo navýšení odebraly všechny doposud pobírané dávky. Ze stupně 3. jí ponechali stupeň č. 1. Jak říká její dcera Alena Fric Žichovská, udělali z ní úplně zdravého člověka. Když se o případ začal zajímat týdeník Raport, prošetřila věc lékařská posudková služba ústředí České správy sociálního zabezpečení a shledala, že byla neprávně interpretována lékařská dokumentace. Jednalo se prý o nešťastné pochybení jednotlivce. Po dvou měsících jsme se zajímali, jak úřady svoji chybu napravily.

 • Sídliště V Lukách se zklidní

  RAKOVNÍK. Místo zaparkovaných aut zeleň, hrací prvky a klidová zóna. Tak bude vypadat vnitroblok sídliště V Lukách po plánované rekonstrukci, která se dotkne obyvatel celkem 269 bytových jednotek. Nájemníci se změnou souhlasí, přestože svá auta už nebudou mít přímo pod okny svých bytů.

 • Městská policie v novém

  RAKOVNÍK. „Myslím, že teď k nám budou přestupci možná chodit i rádi,“ rozesmál velitel rakovnické městské policie Jaromír Nový hosty, kteří v pátek dorazili na slavnostní otevření nové služebny. Svým způsobem ale nebyl daleko od pravdy. Služebna je opravdu natolik útulná, že tu člověk může snadno zapomenout, že je místem, kde se řeší pokuty.

 • Matika už není velkou hrozbou

  RAKOVNICKO. Zatímco učni ještě na svých závěrečných zkouškách pracují, maturanti už mají jasno. Kdybychom chtěli jejich výsledky shrnout jednou větou, museli bychom konstatovat, že na Rakovnicku dopadly maturity dobře. Ale pojďme se na výsledky podívat podrobněji očima ředitelů středních škol či jejich zástupců.

 • V Kroučové bude točit Svěrák

  KROUČOVÁ. Filmoví fanoušci z Rakovnicka by měli opět zpozornit. V létě u nás bude vznikat další filmový projekt. A ne ledajaký. Jeden z nejúspěnějších českých režisérů Jan Svěrák bude v Kroučové natáčet svůj nový film Po strništi bos. Příběh dějově předchází úspěšné Obecné škole, tudíž opět vychází se vzpomínek jeho otce Zdeňka Svěráka.

 • Archiv již po osmé otevřel dveře

  RAKOVNÍK. Výstava přibližující osobnosti jako byl Jeroným Pražský, Zikmund Winter či Zdeněk Štěpánek, seznámení se s prací archiváře i nahlédnutí do prostor, kam se běžný badatel nedostane. To vše bylo součástí Mezinárodního dne archivů v Rakovníku, který se uskutečnil ve čtvrtek 9. června. Den, kdy byl zdejší archiv otevřen veřejnosti, se v rakovnickém archivu uskutečnil již po osmé a soudě podle návštěvnosti si získává stále větší ohlas.

 • Foto

  Program festivalu Jedenáct večerů s Bakalářem ve formátu pdf (1,4 MB) zde.
  Program festivalu ve formátu ics (6 kB) zde.
  (po stažení souboru ics do smartfounu se jednotlivé koncerty samy uloží do vašeho kalendáře).


   

 • * Ad sauna na prodej

  Jsem si vědom, že se nemám vyjadřovat k dění v TJ Lokomotiva Rakovník, ale po přečtení článku v Raportu č. 26 „Sauna je na prodej“ mně to nedalo a chci napsat svůj názor na dané téma. V první řadě mne zaujalo uvedení odhadní ceny předmětné nemovitosti a ceny po splnění určitých podmínek ze strany kupujícího. Netušil jsem, že TJ Lokomotiva může sponzorovat podnikatele v dopravě, který má zájem o koupi nemovitosti „Ubytovna“ částkou 1 200 000 Kč, což je rozdíl mezi cenou odhadní a cenou prodejní. Vždyť TJ Lokomotiva Rakovník po prodeji nebude mít žádný vliv na dění v nemovitosti, nepůjde jí žádný zisk z podnikání vlastníka, a přesto chce vložit do cizího podnikání poměrně vysokou částku. Ještě jsem se pozastavil nad stanovenou odhadní cenou nemovitosti. Zdá se mi velmi podhodnocena vzhledem k umístění předmětné nemovitosti v centru města, v dosahu náměstí, vedle sportovišť, bezprostřední blízkost parku, cyklostezky atd. Proto si myslím, že odhadní cena se velmi liší od tržní ceny, a proto by prodejní cena měla být přehodnocena ve prospěch TJ Lokomotiva Rakovník.

  František Dobrý, člen TJ Lokomotiva Rakovník

 • Na mopedu do Roztok a na Husovo náměstí

  Reportáž psaná v sedle Stadionu S 22Str. 4

  Za proměnou Hokova stojí jedna rodina

  Udělat hezčím místo, kde žijeme...Str. 7

  Aeroklub oslavil své sedmdesátiny

  Velkolepou leteckou show vyšperkoval průlet Gripenů

  Str. 9

 • Automatická závlaha

  RAKOVNÍK (ps). Také poslední hřiště v areálu SK Rakovník, které se doposud zalévá pomocí přenosných postřikovačů, dostane automatickou závlahu. Jedná se o hlavní hrací plochu, na níž probíhají, mimo jiné mistrovská utkání A mužstva. Práce provede Libor Šíma z Rakovníka za cenu 240 tisíc korun. Do zadávacího řízení se přihlásily čtyři subjekty.

« Zpět