Ročník 24
Číslo 30
31. 07. 2014

Foto Barbora Špotáková s manažerem Rakony Michalem Holečkem během rozhovoru na podiu kulturního centra.

 • Místo ruiny penzion pro 60 lidí

  CHLUM/HANÁ. Pokud vše dopadne dobře, mohl by vyrůst nedaleko Rakovníka, na pozemcích pod Špičákem, penzion pro 60 osob, který by měl sloužit k rekreačně sportovním účelům. Zároveň by mělo v této lokalitě dojít k obnově zaniklého rybníka. Vlastníkem pozemků, na kterých v současné době probíhají terénní úpravy, je kromě firmy Enduring Tech. s.r.o. také paní Viktorie Zhukova, která je zároveň společnicí této firmy.

 • Ve městě mi chybí „dravec“

  Je jednou ze tří žen v rakovnickém zastupitelstvu. Jako nezávislá se na kandidátce KSČM objevila proto, že – jak sama říká – nechtěla nečinně přihlížet k dění ve městě. Lékařka-internistka MUDr. Eva Kašová je známou tváří rakovnického zdravotnictví. V letech 1991 až 1993 vedla zdravotní odbor na tehdejším okresním úřadu.

 • Rakona zvýší výrobu

  RAKOVNÍK (lep). V pátek 25. července představilo vedení Rakony v čele s novým ředitelem Alym Wahdanem plán na období let 2014 – 2017. Vzhledem k důležitosti akce se Rakona rozhodla odstavit výrobu a umožnila tak většině zaměstnanců zúčastnit se setkání, které se uskutečnilo na sále kulturního centra.

 • Sup vstává „z popela“

  LUŽNÁ. Už téměř dvacet let chátrá na pomezí Rakovníka a Lužné stavba hotelu Sup. Postupně se změnila v ruinu a zarostla bujnou vegetací. V poslední době jsme ale na staveništi zaznamenali neobvyklý ruch. Křoviska a nálety zmizely a ze silnice je opět vidět červené cihly. Poptávali jsme se na odboru výstavby Městského úřadu Rakovník i na Obecním úřadu v Lužné, co že se to v objektu děje. „Jediné, co mohu dnes říct, je, že areál bývalého Hotelu Sup má nového vlastníka a my jsme mu stanovili, že musí zabezpečit staveniště tak, aby nedošlo k ohrožení jeho okolí,“ odpověděl na náš dotaz vedoucí odboru výstavby František Staněk.

 • Cyklista měl 2,7 promile

  VLKOV (peg). Skoro tři promile alkoholu měl v dechu cyklista, který havaroval 18. července ve Vlkově. Podle jeho výpovědi ho z kola srazil automobil, který z místa nehody ujel. Policie nyní hledá svědky údajné havárie. Ke kolizi došlo na silnici 3. třídy ve 20.30 hodin.

 • Pomoci by měl umět každý

  RAKOVNÍK. Léto, dovolené a prázdniny jsou nejen časem odpočinku, ale také, bohužel, obdobím se zvýšeným počtem úrazů. A to nejen dospělých, ale zejména dětí. „Děti jsou jako utržené z řetězu, na táborech a na prázdninách u prarodičů často zkoušejí to, co si zatím ještě nezkusily. A někdy to končí úrazem,“ říká ze své zkušenosti školitelka první pomoci a vystudovaná zdravotní sestra Lucie Kolářová.

 • Obecní „kořenovky“ bez podpory

  ČISTÁ. Jedinou na okrese a jednou z mála v republice je obecní kořenová čistírna odpadních vod v Čisté. I když rozbory vody, která z ní vytéká, nevycházejí v její neprospěch, má bohužel smůlu v tom, že jsou kořenové obecní čističky aktuálně v nemilosti státu. Proto obec nemůže dosluhující „čovku“ pouze zrekonstruovat, ale je úřady nucena k tomu, aby postavila novou odlišné technologie. A tím pádem i nový kanalizační řad, což znamená celkovou investici za šedesát až sedmdesát milionů korun.

 • Nezdolná energie Vlasty Uhrové

  SLABCE. Uspořádat divadelní festival uprostřed léta, navíc pod širým nebem, se může jevit jako pořadatelsky riskantní krok. Nevíte, zda shůry nepřijde déšť nebo naopak tropické vedro, ve kterém se psi budou prát o chládek. Těžko říct, která varianta je horší.

 •  

  Foto

   

 • Kdo dostane Bendovku?

  RAKOVNÍK (ps). Město vypisuje zadávací řízení k podání nabídky na veřejnou zakázku Regenerace panelového sídliště Bendovka. Samotná rekonstrukce by měla být zahájena v září a dokončena bude nejpozději do konce června příštího roku. Město získalo na rekonstrukci sídliště dotaci z Ministerstva pro místní rozvoj ČR.

 • Na zahraniční misi se chyby neodpouštějí

  Rozhovor s Jánem Ducárem o jeho působení v Afghánistánu.

  Str. 4

  Koně z rudské stáje v seriálu První republika

  Olga Brunnerová se věnuje především chladnokrevným koním. Str. 4

  Nezdolná energie Vlasty Uhrové

  Divadelní přehlídka v Čechově mlýně se proměnila ve veřejnou zkoušku.

  Str. 9

« Zpět