Ročník 24
Číslo 16
24. 04. 2014

Foto RAKOVNÍK. Velikonoční jarmark na pivovarském dvoře, který na sobotu 19. dubna připravil poprvé v historii Tradiční pivovar v Rakovníku a týdeník Raport ve spolupráci s Rakovnicko, o. p. s., a ZUŠ Rakovník navštívilo podle odhadu pořadatelů několik tisíc lidí. Hned po desáté hodině se nádvoří velmi slušně zaplnilo a davy návštěvníků nepřestaly proudit ani odpoledne, kdy program vyvrcholil koncertem skupiny Z davu. Na snímku tanečnice ZUŠ Rakovník a jejich tanec Karička, při němž propletené paže dívek připomínají proutky pamihody.

 • Šmejdi jen v Rakovníku

  RAKOVNICKO. O drsných způsobech a nátlaku na předváděcích akcích pro seniory snad slyšel každý z nás. Naštěstí se v poslední době hovoří o lžích a promyšlené manipulaci prodejců, jejichž jediným cílem je donutit bezbranné seniory k nákupu předraženého zboží, často a nahlas. Pravdou je, že nekalými praktikami by se měly zabývat hlavně úřady a orgány k tomu určené. Ale ztrpčovat pořadatelům život mohou i města a obce tím, že jim nebudou pronajímat kulturní stánky. Jak je tomu ve skutečnosti, jsme se zeptali starostů a ředitelů kulturních zařízení.

 • Město se více otevřelo

  NOVÉ STRAŠECÍ/PECÍNOV. V minulých komunálních volbách nebyl pecínovský podnikatel Jiří Toužimský lídrem kandidátky KDU-ČSL – SZ, přesto se jako jediný dostal do zastupitelstva. „Bylo to pro mě překvapením, ale bral jsem to jako pozitivum. Myslím si, že to pomohlo i našemu politickému uskupení, k němuž se připojilo dost mladých, akčních lidí. O Pavlu Kotykovi, jako lídru kandidátky, bylo sice méně slyšet, ale on má stále spoustu skvělých nápadů,“ říká další z nováčků na novostrašecké politické scéně.

 • „Nikoho jsem neokradl,“ tvrdí dodavatel

  CHRÁŠTANY/RAKOVNÍK. Před 14 dny přišel do rubriky OKKO příspěvek, v němž si paní Jindřiška Šifnerová z Chrášťan stěžovala na firmu pana Stanislava Janouška, u které si objednala dodávku palivového dříví. Mimo jiné napsala: „Nejen, že nedodali smluvené a zaplacené množství, ale dodané dřevo bylo místy i prohnilé.“ Protože dřevo si paní Šifnerové objednala na základě inzerátu v našem týdeníku, a dosud žádná stížnost na firmu Stanislava Janouška nepřišla, rozhodli jsme se podívat na problém trošku zevrubněji…

 • V Luženské už chybí jen hrad

  RAKOVNÍK. Luženská ulice dostala další architektonickou ránu. Jakoby nestačily garáže stojící „zády“ k ulici nebo shluk různých drobných staveb a skladiště haraburdí mezi areálem společnosti Elektro Viola a prodejnou s ručním mytím aut Michala Kotála. Ulice teď získává další „dominantu“ v podobě čtyřpodlažního bytového domu, který je nalepen těsně u chodníku před autobusovou zastávkou. Zajímavé je, že stavební odbor Městského úřadu Rakovník stavbu nepovolil, a přesto vzniká v souladu se zákonem.

 • Tak trochu jiná procházka

  RAKOVNÍK. „Je to neuvěřitelné, zapojilo se čtyřicet měst, přes tisíc kočárků, poskytli jsme přibližně třiadvacet rozhovorů do místních i celorepublikových rádií. Na startovném jsme vybrali téměř padesát tisíc a více než polovina z této částky bude věnována na centrum Paraple,“ okomentovala výsledek celorepublikové akce – závody kočárků, její hlavní organizátorka Edita Berková. Konala se již potřetí a je jistě potěšitelné, že již druhým rokem se do ní zapojil i Rakovník.

 • Šmejdi mají v obcích červenou

  RAKOVNICKO. Předváděcí akce, při nichž prodejci vyvíjejí na seniory takový nátlak, že podlehnou a nakoupí si předražené nekvalitní zboží, mají na Rakovnicku většinou smůlu. Pokud osloví takovéto firmy starosty s prosbou, zda by jim pronajali kulturní dům, odejdou v naprosté většině případů s nepořízenou. Z oslovených obcí by jim vyhověli jen v Kolešovicích.

 • Budou z Letnic Lednice?

  RAKOVNÍK. Již popáté se v Rakovníku uskutečnila celostátní loutkářská přehlídka Letnice. Tradičně ji uspořádal loutkářský spolek Před Branou za finanční podpory města. Od pátku 11. do neděle 13. dubna se tu nejmenším divákům představilo celkem šest souborů včetně domácího a divadélko Před Branou hostilo v těchto dnech téměř sedmdesát loutkářů.

 • Rozvody na Zimáku

  RAKOVNÍK (slv). Radní rozhodli uzavřít smlouvu o dílo na výměnu vodovodních ležatých rozvodů na zimním stadionu s rakovnickou společností Roman Topinka za celkovou cenu 156 924 Kč vč. DPH. Do zadávacího řízení byly doručeny tři nabídky.

 • Sedmnáctým sportovcem okresu Michal Kriško

  Mrzelo ho, že na galavečer nemohl přijetStr. 4

  Když jsou medaile, byl to výbornej přenos

  Kameraman ČT v Soči Pavel Brynych

  Str. 9

  Odešel myslivec, podnikatel a filozof

  Za Karlem Breníkem

  Str. 7

« Zpět