Ročník 22
Číslo 50
13. 12. 2012

Foto NOVÉ STRAŠECÍ. I když provoz v novostrašecké záchrance funguje od začátku října, k jejímu oficiálnímu otevření došlo uplynulý pátek. Klíče od nové sanitky převzal symbolicky z rukou středočeského hejtmana Josefa Řiháka (uprostřed) i novostrašecký starosta Karel Filip (vpravo).

 • Pátrání po ženě skončilo

  RAKOVNÍK. Celkem tři týdny pátrali policisté po pohřešované I. M. Ze srazu třídy v restauraci U Černého orla v Rakovníku odešla 17. listopadu v 17.15. Pak měla podle záznamu z městského kamerového systému nastoupit do autobusu směrem na Prahu. Od té doby ji nikdo neviděl. Po třech týdnech ji spatřil až myslivec, který přišel zcela náhodou k novému posedu za rybníkem Kraclák nedaleko Horácké Lísy. Z dálky se zdálo, že postava stojí na žebříku. Ve skutečnosti byla již několik týdnů oběšená.

 • I pro jeden lidský život

  NOVÉ STRAŠECÍ. Po Rakovníku a Roztokách patří dnes i Nové Strašecí k místům se svojí záchrannou službu (ZS). I když sem sanitka z Kladna nebo Rakovníka dorazila v průměru za 14 minut, po otevření novostrašecké základny se dojezdové časy snižují na 3 minuty. Šance na přežití tak výrazně stoupají.

 • Miloš Zeman na hradě

  KŘIVOKLÁT. Nečekaná návštěva se objevila v sobotu 8. prosince na hradě Křivoklátě. Jeden z nejžhavějších prezidentských kandidátů Miloš Zeman spolu s dcerou Kateřinou, stovkou dětí ze stacionáře Klokánek a asi 150 příznivci se přijeli podívat na Knížecí advent.

 • Knihovna Václava Havla?

  NOVÉ STRAŠECÍ (lep). Na posledním jednání novostrašeckého zastupitelstva se rozvířila diskuse nad návrhem Jiřího Vernera. Ten by chtěl pojmenovat zdejší knihovnu po prvním prezidentovi Václavu Havlovi.

 • Opět okradli seniorku

  RAKOVNICKO (peg). Známý trik, kterým zloději okrádají seniory, bohužel opět zafungoval. Obětí podvodníků se tentokráte stala 76letá žena z Rakovnicka. „Případ se stal 5. prosince ve vesnici nedaleko Rakovníka. Ženu ve chvíli, kdy venku před domem odklízela sníh, oslovil neznámý muž a sdělil jí, že jí jde vrátit přeplatek za elektřinu ve výši 1000 korun. Měl však u sebe jen pětitisícovou bankovku, a tak ji zároveň požádal o rozměnění. Paní byla ráda, že před Vánoci dostane nějaké peníze, vzala ho domů, kde sáhla do šuplíku a bankovku mu rozměnila. Neuvědomila si, že mu tím zároveň ukázala, kde ukrývá peníze,“ popisuje Jiří Jurgovski, zástupce vedoucího rakovnické policie.

 • Za pohřešovanou pod led

  RAKOVNÍK. Venku je na nule. Voda u dna rybníka má tak 3 – 4 oC. Není divu, že se potápěčům do studených overalů nechce. Nakonec postačí pár cviků a jde se na to.

 • Odbor výstavby osiří

  RAKOVNÍK. Od února se na radnici uvolní jedna významná pracovní pozice. Ing. Michaela Vachtlová, vedoucí odboru výstavby, z úřadu odchází. Výpověď podala 30. listopadu a do konce ledna jí běží výpovědní lhůta. „Odcházím na základě vlastního rozhodnutí,“ uvedla na náš dotaz, co ji vedlo k tak závažnému kroku. „Můžu vám říct jen tolik, že jste první, kdo se mě na to ptá. Všichni ostatní mi řekli, že to chápou,“ dodala až po sérii dotěrných otázek.

 • Snížení poplatků za parkování

  NOVÉ STRAŠECÍ. Letošní průzkum spokojenosti a postojů občanů Nového Strašecí byl podnětem k úpravě cen za parkování v Křivoklátském sídlišti. Rada města rozhodovala o podmínkách dalšího užívání parkovacích ploch ve výše jmenovaném sídlišti v polovině listopadu a při svém rozhodování přihlédla i k názorům novostrašeckých občanů, a to nejen z ankety.

 • Hřbitov jako výletní lákadlo

  MŠEC. Starý mšecký hřbitov má tak tajuplnou atmosféru, že je velká škoda, že je na okraji zájmu. Když na něj vstoupíte přes rozvaliny ohradní zdi, na chvíli vás zamrazí. Některé oblé náhrobky totiž při letmém pohledu vypadají jako strnulé postavy ukrývající se ve křoví. Někdo to místo považuje za ponuré a strašidelné, každopádně má ale zvláštní temnou romantiku. Není tedy divu, že se mšečtí zastupitelé rozhodli udělat z opuštěného hřbitova jedno z míst, kam se může návštěvník městyse podívat a seznámit se s místní historií.

 • Špinarová opět pro plné KC

  RAKOVNÍK. „Jsou tu nějaký mužský?“ Zeptala se po prvních dvou skladbách Kosmická láska a Měj mě rád do publika Věra Špinarová. Po slabé odpovědi – ano – pokračovala: „Málo, hm. Na mě chodí většinou ženský... Který vypadaj jako já... Tak dobře.“ Tím hned zpočátku dokázala pobavit publikum, které s ní ostatně „šlo“ celý koncert.

 • Hazard nechtějí, výnosy ano

  Zastupitelé řeší dilema kolem hracích automatů

  Str. 9

  Málo premiér, spolupráce se ZUŠ

  DS Tyl letos oslavil dvě kulatá výročí. Ale co současnost?

  Str. 4

  Příští úterý dvojčíslo!

  Letošní poslední Raport vyjde jako dvojčíslo

  18. prosince

  s TV programem na dva týdny.

 • Popelnice za 600 Kč

  RAKOVNÍK. Městská rada navrhla zastupitelstvu, které se sešlo 26. listopadu, zdražení poplatku za svoz odpadů z pětistovky na sedm set korun na osobu a rok. Opozice podrobila návrh kritice a požadovala zachovat stávající cenu. Kompromisní návrh přednesl Ivo Trešl (ODS). Navrhl 600 korun a pro jeho návrh hlasovalo všech 11 členů koalice. Navýšení poplatků za svoz odpadů umožňuje novela zákona. Doposud byl poplatek zakonzervován na pětistovce bez ohledu na skutečné náklady. Město Rakovník vybíralo ročně kolem 7 milionů, zatímco výdaje činí 10 milionů korun. Poplatky se navíc nedaří vybírat od všech plátců. V současné době činí dluh za svoz 3,5 milionu.

  Živnostník na Žofíně

  PRAHA (red). Přímý přenos finále soutěže Živnostník a firma roku jste mohli vidět v úterý 4. prosince na programu ČT 24 ve 20 hodin. Mezi pětici finalistů se probojoval rakovnický optik Petr Seidl. I když se jeho firma Optik do domu nakonec nedostala mezi trojici vítězů, účast v celorepublikovém finále považuje za úspěch. „Celá soutěž byla pro nás zajímavou zkušeností. Nečekali jsme, že se dostaneme tak daleko. Chtěl bych poděkovat všem, kteří nám posílali hlasy. Máme pocit, že naše počínání má smysl,“ hodnotí rakovnický optik.

  Příští rok Vladislavova

  RAKOVNÍK (ps). Mezi hlavní investiční akce příštího roku by měla patřit rekonstrukce Vladislavovy ulice. Organizací a zpracováním zadávacího řízení na zhotovitele stavby byla pověřena společnost A. I. Consulting Praha za cenu 43 tisíc Kč. Zadávací řízení by mělo proběhnout do února. Stavba by měla být zahájena v návaznosti na počasí v březnu 2013 s předpokládaným dokončením v srpnu 2013. Náklady na kompletní rekonstrukci ulice jsou odhadovány na zhruba 10 milionů korun.

  Projekt videokronika

  RAKOVNÍK (slv). Pracovní příležitost pro zručného kameramana, komentátora a střihače nabízí město. Rada města vypsala zadávací řízení na dodávku videokroniky Rakovníka. Předmětem řízení je vypracování cenového návrhu na projekt videokroniky pro roky 2013 – 2016. Videokronika má být dodávána na DVD nosičích, každý díl by měl mít minimální stopáž 45 minut v minimálně 20 příspěvcích. Maximální cena je stanovena na částku 250 000 Kč za rok.

« Zpět