Ročník 22
Číslo 48
29. 11. 2012

Foto RAKOVNÍK. Benefiční boxerská show Boxeři dětem, která se v sobotu uskutečnila v kulturním centru, vynesla pro dětské oddělení Masarykovy nemocnice v Rakovníku obdivuhodných 55 tisíc korun. Do ringu se proti hlavními pořadateli Radku Červenému postavil bývalý fotbalista Josef Pekárna. Zatímco Červeňák (vlevo) poutal pozornost tetováním podivuhodných tvarů, Pekárna nesl na zádech „kérku“ s logem Mercedes Benz. Více na straně 12.

 • Další znásilnění cizincem

  RAKOVNÍK, ŘEVNIČOV. Již podruhé v relativně krátkém časovém úseku došlo na Rakovnicku ke znásilnění mladé ženy. Podobně jako vloni v září byl i nyní pachatelem dělník cizí národnosti. Tentokrát ale nemusel na oběť číhat v ulicích města. Přijela s doprovodem přímo na ubytovnu zahraničních dělníků. Stejně jako vloni odvedli kriminalisté perfektní práci a krátce po činu násilníka dopadli.

 • Bez pomoci by se udusila

  KOUNOV. Paní Renata (svoje celé jméno si nepřála zveřejnit) je kvůli nevyléčitelné nemoci doživotně upoutána na lůžko. Jako by nestačil ten samotný fakt. Ve čtvrtek večer prožila peklo. V domě, kde byla v tu chvíli sama, se přehřál kotel a dům se začal plnit párou a kouřem. Nebýt rychlé pomoci jejích přátel, kteří jsou shodou okolností zdravotníci a dobrovolní hasiči, v domě by se udusila nebo uhořela.

 • Zmizela ze srazu třídy

  RAKOVNÍK. Na sraz třídy, který se konal 17. listopadu v restauraci U Černého orla, bývalí spolužáci jen tak nezapomenou. Skončil celostátním pátráním po jednom z účastníků. Ivana Marušáková (1967) z Olešné u Rakovníka odešla před koncem večírku. Následně měla být spatřena, jak nastupuje do autobusu u Masarykovy obchodní akademie. Od té doby ji nikdo nespatřil. Pohřešování ženy oznámil manžel. Policisté z oddělení obecné kriminality, Územního odboru Rakovník, následně vyhlásili celostátní pátrání. Nyní vyzývají cestující z inkriminovaného spoje Rakovník – Praha, aby se přihlásili s případným svědectvím o tom, kde přesně žena z autobusu vystoupila.

 • Radvanová opět učí

  RAKOVNÍK (slv). V pondělí nastoupila do pracovního procesu uzdravená profesorka rakovnického gymnázia Alena Radvanová. Informaci nám potvrdil ředitel školy Luděk Štíbr. Naopak nic neví o tom, že by ve škole měla „kolovat“ údajná petice studentů, zasazující se o to, aby zmíněná učitelka dále nevyučovala žáky víceletého gymnázia.

 • Zlevní likvidaci fekálií

  NOVÉ STRAŠECÍ (lep). Vyčištění odpadní vody z jímek se od začátku příštího roku zlevní. Splnil se tak požadavek, po kterém volali obyvatelé Nového Strašecí, kteří jsou nuceni vyvážet odpadní vody. Stane se tak díky dotaci Středočeského kraje, kterou získaly technické služby na dobudování kalové koncovky na čistírně odpadních vod.

 • Chládek zůstává náměstkem

  PRAHA (bed). Zastupitelstvo Středočeského kraje zvolilo v úterý 20. listopadu většinou hlasů novým hejtmanem kraje Josefa Řiháka z ČSSD. Ten v této funkci vystřídal Zuzanu Moravčíkovou, která byla hejtmankou předešlého půl roku po pádu Davida Ratha. Celkem 38 zastupitelů z 63 přítomných se shodlo na jeho zvolení.

 • Adventní bazárek se blíží

  RAKOVNÍK. Už popáté pořádá Občanské sdružení Advent v Kulturním centru Rakovník charitativní Adventní bazárek. Letos se tak stane v sobotu 15. prosince. Pořadatelky Adéla Hauptmannová a Olga Truhlářová zachovaly i pro tento rok tradiční schéma.

 • Staví novou zbrojnici

  LUŽNÁ. Tři roky muselo stát výjezdové vozidlo luženských dobrovolných hasičů venku na dešti nebo po různých provizorních garážích. Do požární zbrojnice se nevešlo. Letošní zimu konečně stráví pod střechou, obci se podařilo získat ze středočeského Fondu rozvoje obcí a měst dotaci 3 030 tisíc korun, a tak staví novou zbrojnici.

 • Poslední rytíři vystřídali Angeliku

  KŘIVOKLÁT. Hrad Křivoklát „obléhají“ na závěr letošního roku filmové štáby. Zatím co v říjnu patřil hrad romantické sérii o krásné markýze Angelice, v listopadu, prosinci a v lednu příštího roku ovládají hrad drsní rytíři.

 • Divokej Bill natáčel klip v Chrášťanech

  Hit Plakala recykovali v dixielandovém duchu

  Str. 4

  Folklór není jen hudba

  Už tři roky vede Maruška Podobová soubor Borůvky

  Str. 9

  Proč se na Bukové budují polní asfaltky?

  Cesta prý musí vést od pozemku k pozemku

  Str. 4

 • Karlovarka otevřena

  RAKOVNÍK (ps). V pátek 23. listopadu v 18 hodin se rakovnickým, lišanským a kněževeským ulicím konečně ulevilo. Karlovarka, která sem byla na devět týdnů odkloněna kvůli opravě mostu u Krupé, se vrátila do své původní podoby.

  Uzavírka u Mšece

  MŠEC (slv). Pokud jste zvyklí jezdit do Slaného přes Mšec, hledejte náhradní trasu. Podle informací jednotného systému dopravních informací (JSDI) je na silnici I/16 v katastru obce Mšec uzavřen provoz. Uzávěra z důvodu práce na silnici potrvá do konce roku.

  Hudební úterky v Šalandě

  RAKOVNÍK (km, ps). Až do Vánoc bude v rakovnické Šalandě každé úterý vyhrávat živá hudba. 27. listopadu se představí Švejk duo z Plzně, 4. prosince Brass Band, 11. prosince poberounský Třehusk a 18. prosince pianista Václav Tobrman. Začátky od 17 hodin. Vstupné zdarma.

« Zpět