Ročník 22
Číslo 45
08. 11. 2012

Foto RAKOVNÍK. Vody Tyršova koupaliště vydaly svoji rybí úrodu. Výlov provedli rakovničtí rybáři po osmi letech. V kádích se neobjevili jen plotice a cejni, ale i štiky, candát, sumec a 15 trofejních kaprů. Jednoho z nich nese na snímku hospodář Petr Rec. Ryby byly převezeny na Berounku.

 • Byl to pokus o vraždu?

  RAKOVNÍK. Bodné zranění, které způsobil minulé pondělí čtrnáctiletý student rakovnického gymnázia učitelce matematiky, zajistilo Rakovníku prostor v celostátním tisku i v hlavních vysílacích časech televizních stanic. Raportu se přesto podařilo získat několik nových poznatků. I když je kvůli věku pachatele vyhlášeno na případ informační embargo, zjistili jsme, že si vyšetřování kvůli závažnosti případu převzali krajští kriminalisté. Je tedy velmi pravděpodobné, že věc šetří jako podezření z pokusu o vraždu.

 • Živnostníkem roku Petr Seidl

  RAKOVNÍK/PRAHA. Mezi aktivní rakovnické podnikatele určitě patří Petr Seidl z firmy Optik do domu. Již jednou měla o filozofii jeho rodinné firmy zájem česká televize. Nyní se zúčastnil soutěže o titul Živnostník roku 2012 a zvítězil ve středočeském kole.

 • Potvrzeno: ČOV je v kondici

  NOVÉ STRAŠECÍ. Společnost Technické služby Nové Strašecí převzala 1. listopadu loňského roku provozování kanalizačních stok a ČOV, které jsou v majetku města. Přestože na čističce nebyla signalizována žádná závada, záhy se ukázalo, že není v dobré kondici. Množství kalu v sedimentačním válci bylo označeno za kritické.

 • Krajské volby zpochybněny

  PRAHA. Na to, kdo bude příští čtyři roky vládnout Středočeskému kraji, si budeme muset ještě chvíli počkat. Podle zprávy ČTK přišly na výsledky krajských voleb ve středních Čechách dvě stížnosti. Krajský soud odmítl upřesnit, kterých volebních okrsků se stížnosti týkají a kdo je podal. Mluvčí soudu Zuzana Steinerová pouze uvedla, že se stížnosti týkají přepočítávání hlasů. Pokud by soud některý z návrhů na zpochybnění voleb uznal za oprávněný, musely by se v kraji konat dodatečné volby.

 • Tichý, nenápadný kluk

  RAKOVNÍK. Čtrnáctiletý student, který byl z napadení učitelky obviněn, je žákem kvarty osmiletého gymnázia. Několik hodin po útoku jsme hovořili s jedním z jeho spolužáků.

 • Dobrá zpráva, špatná zpráva

  Devětadvacátý říjen se už navždy zapíše do dějin rakovnického gymnázia jako černé pondělí. Městem se rychlostí blesku rozšířila zpráva, že student bodl do zad svoji učitelku. Šokující zprávu k večeru alespoň částečně vyvážila zpráva dobrá. Pedagožka je mimo ohrožení života.

 • Pro posílení spoje je cestujících málo

  RAKOVNÍK. Do rubriky K.O. přišel příspěvek následujícího znějí: „K.O. Anexii za zrušení výpomocného přímého spoje Praha – Zličín v pátek a o prázdninách s odjezdem v 7.10 hod., který není uveden v jízdním řádu. Autobus s odjezdem v 7.15 jezdí nacpaný k prasknutí, lidé stojí celou cestu do Prahy. Nezbývá než dodat, aby si majitelé této firmy vyzkoušeli takové cestování na vlastní kůži, třeba až uvidí, jak se cestujícím dělá během jízdy nevolno, tak spoj obnoví…“ Podepsána Edita Kozlíková z Rakovníka.

 • Odhalili nový památník

  ČISTÁ. Sedmdesát svíček, za každé jméno jednu, zapálili v neděli v den vzniku samostatného Československa obyvatelé Čisté u nového památníku obětem světových válek. Památník spatřili Čistečtí poprvé ve sváteční den, instalován byl sice už před několika týdny, ale až do slavnostního odhalení zůstal ukryt pod textilií.

 • Čestné občanství se křtem

  RAKOVNÍK. V den státního svátku 28. října se neudělovala vyznamenání jen v Praze, na své si přišli i Rakovničtí. Královské město ocenilo dlouholetou práci rakovnického rodáka, hudebního skladatele Otakara Pihrta a udělilo mu čestné občanství. Slavnostně mu jej předal starosta města Zdeněk Nejdl v neděli 28. října v Heroldově síni.

 • Levné bydlení

  RAKOVNÍK (ps). Město Rakovníka nabízí k pronájmu hned tři volné byty v domě s čp. 1508 v ulici S. K. Neumanna v Rakovníku. Za malometrážní byty 1+KK od 32 do 38 m2 požaduje město minimální nájemné od 2165 Kč do 2550 Kč. V objektu se nachází celkem 12 bytů. Další byt o větší ploše je k mání v Nádražní ulici čp. 4 za minimální měsíční nájemné 4 513 Kč. Jedná se o bytovou jednotku 2 + 1 o výměře 65,97 m2.

 • Přináší bouchačka za pasem klid a bezpečí?

  Stále platí, že nejlepší sebeobranou je útěk Str. 4

  Tisíce kilometrů po zemích Afriky

  Jiří Caithaml členem humanitární mise

  Str. 9

  Příloha Střední školy

  Pozvánka na přehlídku studijních a učebních oborů

  Uvnitř listu

« Zpět