Ročník 22
Číslo 34
23. 08. 2012

Foto RAKOVNÍK. Po oba víkendové dny patřilo rakovnické letiště především leteckým modelářům a jejich Model Air Show 2012. Na ploše však nebyly k vidění jen letadla, ale i modely tanků či automobilů, když letecké modeláře přišli podpořit i jejich „pozemní“ kolegové. Navzdory tropickému počasí zavítalo na letiště zhruba 1600 návštěvníků.

 • Chtěl rušit, nebo zabít?

  RAKOVNÍK. Střelba na nábřeží T. G. M. rozvířila poklidnou atmosféru prázdninového Rakovníka. Proč a na koho jednačtyřicetiletý recidivista vlastně střílel? Měl doma hotový zbrojní arzenál a plný sklep alkoholu? Střílel jen tak, aby způsobil co největší hluk, nebo chtěl zabít? Od pondělí 13. srpna, kdy byl pachatel zadržen, vyšetřování značně pokročilo.

 • Zakázky za miliony bez konkursů

  LUBNÁ. Až do 31. srpna bude probíhat rekonstrukce silnice z Rakovníka do Lubné od obchvatu k odbočce na Rako III. Zakázku za 16 milionů korun provádí akciová společnost ČNES, která ji od krajského úřadu získala bez výběrového řízení. Takovému postupu, který by mohl být v rozporu se zákonem o veřejných zakázkách, se část odborné veřejnosti podivuje. Podle tiskového mluvčího kraje je naopak všechno pořádku.

 • Změny jízdních řádů opět k horšímu

  RAKOVNÍK. Na některých železničních stanicích na trase Rakovník - Beroun se minulý týden objevil „upravený“ návrh nového jízdního řádu, který by měl začít platit od 9. 12. Jedná se už o třetí verzi, která se cestujícím dostala do rukou.

 • Městem i devadesát?

  RAKOVNÍK (slv). Pokud chcete alespoň částí Rakovníka profrčet bez postihu „devadesátkou“, máte jedinečnou šanci. Neznámý sběratel kuriozit nebo spíš vandal v neděli odcizil dopravní značku označující vjezd do Rakovníka ve směru od Křivoklátu. „Ještě nám nikdo nic nehlásil. Obnovu značení ihned zadáme firmě Adsum. Do pátku by to mohli zvládnout,“ řekla nám Petra Vostárková ze správy majetku města.

 • Navzdory petici

  RAKOVNÍK (ps). Ještě před prázdninami jsme informovali o petici proti případnému rušení školních kuchyní v mateřských školách v Rakovníku a proti případným dodávkám jídel pro předškolní děti od externího dodavatele. Petice vznikla poté, co se městská rada údajně jen zcela nezávazně zabývala nabídkou společnosti Scolarest. Firma, která v Rakovníku zajišťuje stravování pro základní a střední školy, nabídla celodenní stravování také mateřským školám. Radní následně označili petici za zbytečnou s tím, že orgány města nečinily žádné úkony proti stávajícímu způsobu přípravy a výdeje jídel.

 • Jiráskova do konce září

  NOVÉ STRAŠECÍ. V dubnu prošel radou města návrh na opravu části komunikace Aloise Jiráska. Vzhledem k nutnosti koordinace prací s firmou Čestav, která dokončovala navazující komunikace Na Spravedlnosti, byl projekt připravován pod velkým časovým tlakem. Rekonstrukce se týkala asfaltového povrchu ulice a chodníku až na křižovatku s Družstevní. Kvůli pokládce optických kabelů se však nepodařilo komunikaci kompletně dokončit.

 • Srážka na přechodu

  RAKOVNÍK (bed). K další tragédii mohlo dojít na jednom z přechodů v Havlíčkově ulici. Tentokrát před Hotelem U Vrátných.

 • Stezka s rybářskou baštou

  KŘIVOKLÁT. Jedno z nejhezčích a také nejrozsáhlejších dětských hřišť najdete v Křivoklátě, v lese okolo starých tenisových kurtů. V roce 2009 ho zde zřídily Lesy České republiky. Od té doby se hřiště stalo cílem stovek malých i velkých návštěvníků nejen z Křivoklátu a jeho okolí, ale prakticky z celé republiky.

 • Řezání s vůní chmele a chutí piva

  PŘÍLEPY. „Pivo, chmel, slad – to mám rád!“ Alespoň pár dní to pro zhruba dvacítku výtvarníků, kteří od 12. do 18. srpna tvořili na louce u Libora Daenemarka, platilo. Bylo to totiž motto letošního ročníku Řezbářského symposia v Přílepích, takže se jím, chtě, nechtě, museli inspirovat. Někteří zakomponovali do svých děl chmelovou révu, jiným byl inspirací až finální produkt ze zeleného zlata.

 • Na country zavítalo 1700 lidí

  SLABCE. Vypadá to téměř neuvěřitelně, ale díky Dobře utajené country se louka u slabeckého zámku zaplnila již po sedmnácté. V sobotu 11. srpna se zde uskutečnil další ročník. Na pódiu se vystřídaly kapely lokální i ty, které jsou známé celorepublikově. Zhruba sedmnáct set platících návštěvníků vytvořilo nezapomenutelnou atmosféru, k níž přispíval i značný počet stánků nejen s jídlem a pitím.

 • 11 pátků s Bakalářem 11°

  Po triu E. K. G. M. se Pustovětech představí opět početnější ansábl. V cyklu Jedenáct pátků s Bakalářem, který připravil týdeník Raport ve spolupráci s Tradičním pivovarem v Rakovníku a s hostincem Na Ostrově, zahraje jako osmý v pořadí rakovnický Film Blues Band. Posluchači se mohou těšit na originální texty Pepy Šilera, řízné kytary, šlapající rytmiku a skvělou dechovou sekci.

 • Natáčení reklam

  RAKOVNÍK (lep). Všímavější chodci si jistě povšimli značky zákaz zastavení na Husově náměstí a jeho okolí s dodatkovou tabulkou „Film“. Od pondělí 20. do úterý 21. srpna se mají v Rakovníku natáčet reklamní spoty. Podle Jiřího Sedláčka z odboru dopravy bude náměstí po oba dny průjezdné, pouze čas od času, když budou natáčeny jednotlivé záběry, dojde na několik minut k omezení dopravy. Šoty zde natáčí společnost Film Makers, takže se časem rakovnické náměstí objeví v televizních reklamách.

  Rekonstrukce WC

  RAKOVNÍK (ps). Rada města rozhodla vypsat zadávací řízení na rekonstrukci záchodů v historické části Domu osvěty. Je zde totiž jen jedno sociální zařízení, a to v přízemí objektu. Navíc ve velmi špatném stavu, proto je třeba provést jeho celkovou rekonstrukci. V druhém nadzemním poschodí sociální zařízení chybí úplně. Vzhledem k budoucímu využití prostorů je třeba zřídit sociální zařízení i v tomto patře z důvodu případného rozdělení jednotlivých pater mezi různé nájemníky. Dále vzhledem k počtu místností s možností využití na kanceláře popřípadě jiné činnosti je třeba zvýšit komfort a hygienické prostředí historické části Domu osvěty. Rekonstrukce by neměla překročit 500 000 Kč.

 • O vlásek unikla smrti

  Raport hovořil se svědky střelby na nábřeží T. G. M.

  Str. 9

  Tisíc lidí si připomnělo 10. výročí ničivé povodně

  Akční podívaná na břehu Berounky

  Str. 4

  Ve sbírce má karty z pozůstalosti Emy Destinové

  Pavel Langer o kouzlení a sběratelství

  Str. 4

 •  

  Foto

   

 •  

  Foto

   

« Zpět