Ročník 22
Číslo 9
01. 03. 2012

Foto RAKOVNÍK (slv). Páteční ples Tradičního pivovaru v Rakovníku plynul na vlně výborného piva a skvělé, byť skromné zábavy. Přispěl k ní taneční orchestr Kampanus a rokenrolový The Cannonballs (na snímku). Více příště.

 • Olšiak dostal 7,5 roku

  PRAHA. Krajský soud v Praze v úterý 21. února poslal do vězení na 7,5 roku rakovnického advokáta Jana Olšiaka. Podle soudu se osmatřicetiletý právník dopustil podvodu a zpronevěry 40 milionů korun. Trest navíc obsahuje i zákaz advokátní praxe na 10 let a náhradu většiny zpronevěřených peněz. Advokát si rozsudek v soudní síni nevyslechl, omluvil se ze zdravotních důvodů. Jeho obhájce Petr Pazdera se ještě v závěrečné řeči pokusil soud přesvědčit, že jeho klient se nedopustil podvodu, ale jen zpronevěry. Státní zástupce Ilja Pužej naopak navrhoval trest o půl roku vyšší, než soudkyně Oldřiška Rysová udělila. O trestu podle ní rozhodla výše škody a rozsah trestné činnosti. Mohla dát ale až desetileté vězení. Obhájce Jana Olšiaka se na místě proti rozsudku odvolal, verdikt tak není pravomocný a odsouzený do vězení zatím nenastoupí.

 • Viník nehody u Jesenice odsouzen

  RAKOVNÍK. Ve čtvrtek 23. února stanul před senátem Okresního soudu v Rakovníku devětatřicetiletý Stanislav Dobuš z Pochvalova, který vloni 18. června zavinil vážnou dopravní nehodu nedaleko Jesenice. Při čelním střetu jím řízeného osobního automobilu Renault Megan s protijedoucím vozem Škoda Felicia Combi, za jehož volantem seděl pětašedesátiletý Vladimír P. z Teplic-Dubí, došlo k těžké újmě na zdraví dvou osob a k vážným zraněním dalších dvou lidí.

 • Při druhém vloupání spadla klec

  KRUŠOVICE. Dva zloděje, kteří se v úterý 21. února v noci vloupali do krušovické pekárny, chytili policisté nedaleko místa činu. Jak se později ukázalo, nebylo to poprvé, co pekárnu vykradli. „Nedlouho poté, co došlo k narušení objektu, přijela na místo hlídka policistů z obvodního oddělení v Novém Strašecí a zjistila, že neznámý pachatel poškodil objekt a odcizil elektronickou pokladnu. Policisté začali po pachateli pátrat a nedaleko místa činu zajistili dva muže z Rakovnicka ve věku 20 a 22 let. Ti se k vloupání a odcizení pokladny doznali,“ přibližuje policejní mluvčí Jana Žáčková. Pokladna měla hodnotu 18 tisíc korun a byla v ní uložena hotovost tisíc korun.

 • Vyhrožoval sebevraždou

  KOLEŠOV (peg). Třiačtyřicetiletý řidič kamionu měl ve čtvrtek špatný den. Zastavil večer s náklaďákem u benzínky na katastru Kolešova a napsal své přítelkyni, že chce spáchat sebevraždu. Krátce na to byla zalarmována policie a začalo pátrání, do něhož se zapojili i hasiči.

 • Konkursy na ředitele škol

  RAKOVNÍK (slv). V souvislosti s novelou školského zákona se zavádí pravidlo jmenování ředitelů školských zařízení na funkční období 6 let. Rada města se s ohledem na novelu rozhodla vypsat konkursy na všech sedm rakovnických mateřských škol. Termín pro podání přihlášek byl stanoven k 30. březnu.

 • I teplo pod technické služby

  NOVÉ STRAŠECÍ. Technické služby Nové Strašecí, s.r.o, již mají pod svou správou veřejné osvětlení i provozování kanalizační sítě. Letos zaštítí i provoz kotelen.

 • Kdo nastoupí jako nový mluvčí?

  RAKOVNÍK. Po zvolení Jiřího Poláka starostou Jesenice vyhlásilo město Rakovník výběrové řízení na nového tiskového mluvčího (referent PR). Stát se jím může bezúhonný občan ČR s vysokoškolským nebo VŠO vzděláním. Kromě češtiny by měl nový mluvčí aktivně vládnout anglickým a německým jazykem. Pracovně bude podřízen přímo tajemnici města Elišce Holkové.

 • Slavia je Šalandou

  RAKOVNÍK (ps). Od dubna loňského roku uzavřená restaurace Slavia opět ožije. V sobotu 10. března zahájí provoz jako třetí krušovická Šalanda. Provozovatelem se stane Ondřej Smitek, který působil mimo jiné i deset let U Fleků a v současnosti provozuje restauraci v Broumech.

 • Kdyby nezasahovali politici...

  LUBNÁ. Jak je možné, že se na prestižní střední školy dostávají trojkaři? Proč si ministr vymýšlí plošné testy žáků? Jak je možné, že dvacet procent středoškoláků neudělá maturitu? Na tyto a ještě mnohé další otázky se snažil zodpovědět ředitel ZŠ v Lubné a předseda odborového svazu pracovníků školství v Rakovníku Jiří Aichinger.

 • Konec vysedávání na zastávce

  LÁNY. Autobusové zastávky a mládež, to je na vesnicích věčné téma. Mladí se nemají kde scházet, a tak vysedávají v čekárnách. A protože se nudí, dělají v nich bordel. V některých vesnicích to zastupitelé řeší tím, že raději po obci nerozmísťují lavičky. V Lánech se rozhodli, že dají mladým šanci, aby ukázali, že dokáží trávit volný čas i smysluplněji než vysedáváním na zastávce. Dali jim k dispozici prostory pro zřízení klubovny.

 • Fandové Cobaina slavili ve flanelkách

  RAKOVNÍK. Kurt Cobain, zpěvák legendární Nirvany, by letos oslavil 45. narozeniny. Dort se čtyřkou a pětkou sice nikdo neupekl, ale přesto se do programu vzpomínkového koncertu, pořádaného v sobotu 18. února na jeho počest, probojovaly obě číslovky. Místo čtyř kapel jich totiž v klubu Letiště nakonec zcela neplánovaně zahrálo pět.

 • Jesle mohykány

  RAKOVNÍK (slv). I letos město podpoří dětské jesle. Po odečtení nákladů a výnosů dotovalo město provoz v roce 2011 částkou 1,2 mil. Kč. Průměrná měsíční naplněnost jeslí je přitom 12 dětí. Měsíční zaopatřovací příspěvek je stanoven na 2 200 Kč a v případě pětidenní docházky 1 650 Kč. „Patříme mezi poslední mohykány, kteří ještě zřizují na svém území jesle, přesto je podpoříme i letos. Je to politické rozhodnutí,“ uvedl starosta Zdeněk Nejdl.

  Další lékárna slouží

  RAKOVNÍK (slv). Nově otevřená lékárna v Masarykově nemocnici projevila zájem o držení pohotovostí. Rada města proto rozhodla o jejím zahrnutí do systému. Se změnou není spojeno žádné navýšení příspěvku, který zůstává na 50 tisících Kč za rok. Město Rakovník dofinancovává pohotovostní služby jednotlivým lékárnám ve výši 240,- Kč za jednu hodinu pohotovostní služby.

  Přidělení bytů v DPS

  RAKOVNÍK (slv). Na návrh sociální komise rozhodla městská rada přidělit tři byty v domě s pečovatelskou službou na Wintrově náměstí 1903 panu Rybáčkovi, paní Tomanové a paní Hošťálkové. Dále na seznamu čekatelů eviduje město Rakovník 12 žadatelů.

 • Podzemní vody klesají

  Na Rakovnicku bude počasí jako v severní Itálii

  Str. 4

  Čarovný mlýn v Pustovětech

  V nové kulturní památce

  vznikne muzeum, dílna a galerie

  Str. 9

  Návrat k dětským hrám a přírodě

  Centrum kojeneckého plavání sídlí na Zátiší

  Str. 4

« Zpět