Ročník 22
Číslo 1
05. 01. 2012

Foto NOVÉ STRAŠECÍ (slv). Radostně vstříc novému roku. Tak by se nechala nazvat akce Běh Járy Cimrmana. Zasněžené a sluncem zalité Komenského náměstí přivítalo dobrou padesátku účastníků, kteří si přišli oběhnout třikrát náměstí. Silvestrovský happenning si nenechal ujít ani starosta Karel Filip. Mezi běžci si dobře vedl i muž s velikánovým jménem, jen to nebyl Jára ale David.

 • Jak přežít cestu do školy?

  RAKOVNÍK. Dopravní situace před třetí základní školou na sklonku minulého roku hned dvakrát zahrozila tragédií. V jednom případě došlo ke sražení dítěte řidičkou, podruhé školák unikl střetu jen těsně, když žena za volantem terénního vozu nacouvala na přechod pro chodce. O tom, že nadměrný provoz vozidel v okolí škol na Zátiší je stále větším problémem, jsme hovořili nejen s ředitelem 3. ZŠ Janem Křikavou, ale i s ředitelkou MŠ Průběžná Evou Kodešovou. Ke školce, kterou navštěvuje sto dětí, totiž nevede žádný chodník.

 • Tragické silvestrovské kácení

  RAKOVNICKO. Nejtragičtější událost Silvestra neměla nic společného s alkoholem ani s pyrotechnikou. V sobotu odpoledne byla při kácení stromu v lese na katastru Rudy vážně zraněna 48letá žena z Rakovnicka.

 • „Zapomenuté“ schodiště

  KŘIVOKLÁT. Ve čtvrtek 29. prosince přinesla ČT1 ve své hlavní večerní zpravodajské relaci senzační zprávu o objevu tajného schodiště na hradě Křivoklátě.

 • Nový územní plán do čtyř let

  NOVÉ STRAŠECÍ. Třetí změnou územního plánu se zastupitelstvo města Nové Strašecí zabývá již několik let. Vzhledem k průtahům a komplikacím i novým pravidlům v právních předpisech se dnes jeví možnost dalšího zapracovávání změn jako kontraproduktivní. To nakonec uznalo i poslední loňské zastupitelstvo a na svém prosincovém jednání odsouhlasilo přípravu nového územního plánu.

 • Bude dědečkem, chce zhubnout

  RAKOVNÍK. Se starostou města Rakovníka jsme se sešli k rozhovoru na konci prosince. Zdeněk Nejdl zhodnotil uplynulých dvanáct měsíců a přidal i vlastní prognózu k novému roku.

 • Prioritou jsou úsporná opatření

  NOVÉ STRAŠECÍ. Poslední komunální volby znamenaly v Novém Strašecí radikální změnu na radnici. Poprvé od revoluce obsadila post starosty ČSSD. Jak starosta Karel Filip vidí svůj první rok na radnici a k jakým největším změnám podle něho došlo, nám prozradil na sklonku roku minulého.

 • Šest milionů pod stromeček

  LÁNY. Doslova dárkem pod vánoční stromeček bylo pro Lánské přidělení dotace na rekonstrukci a rozšíření mateřské školy. Žádost o poskytnutí dotace totiž byla schválena 21. prosince. Projekt nejenže vylepší podobu školky, ale zároveň pomůže vyřešit problém nedostatečné kapacity. Ta je v současnosti 77 dětí, ale vzhledem ke stále se rozrůstajícímu počtu obyvatel to nestačí.

 • Dixielandový devítiboj Titánů

  RAKOVNÍK. Po loňských Jazzových Vánocích, kdy si domácí Brass Band pozval jako hosta svůj vlastní revival, byla pro letošní akci laťka docela vysoko. Přesto se ji podle reakcí publika podařilo překonat. 17. Jazzové Vánoce s podtitulem Souboj Titánů bavily zcela vyprodaný sál i balkony KC více než pět hodin a skončily na Štědrý den ráno.

 • Útočil na otce i hlídky

  NOVOSTRAŠECKO (peg). Jak neřízená střela se choval 31letý muž z Rakovnicka v domě svého otce. Den před Štědrým dnem vykopl u jeho domu na Novostrašecku vstupní dveře. Prý proto, že za nimi uslyšel hlas své bývalé přítelkyně. Uvnitř svému 52letému otci nadával a pokoušel se ho i fyzicky napadnout. Kopal do nábytku a dveří a rozbil zrcadlo na stěně. Neuklidnil se ani po příjezdu strážníků, útočit se snažil i na policisty. „V domě způsobil škodu 11 tisíc korun. Je podezřelý z trestných činů poškození cizí věci a porušení domovní svobody,“ doplňuje Petr Bauer, náměstek vedoucího rakovnické policie.

 • Rok 2011 na stránkách Raportu

  Nejvýznamnější události uplynulých dvanácti měsíců

  Str. 4 a 9

  Můj rekord je dnes legrační

  Bývalý učitel MOA vícemistrem světa v psaní na stroji

  Str. 7

  Rozhovory se starosty

  Na otázky odpovídali Jiří Svoboda, Karel Filip a Zdeněk Nejdl

  Str. 1, 2, 3

 •  

  SLOVO VYDAVATELE

  Vážení čtenáři, úspěšný nový rok Vám přeje redakce Raportu. Hlavně si nenechte kazit náladu nejrůznějšími malichernostmi. Jako třeba následujícím sdělením:

  Změna sazby DPH, ke které dochází od nového roku, se promítne do našich rozpočtů různě. Raportu se bohužel dotkne hned dvakrát. Jednou zasáhne zdanění vlastních novin, podruhé zahýbá s cenou magazínu TV Pohoda, který kupujeme a do novin vkládáme.

  Přestože jsme celé čtyři roky s cenou Raportu nepohnuli a od ledna 2008 držíme 15 Kč, i když ceny energií, pohonných hmot i DPH stoupaly průběžně, od nového roku jsme nuceni Raport zdražit na 17 Kč. Cena předplatného se zvýší jen o 1 korunu, a to z 13 na 14 Kč.

  Děkujeme za pochopení a věříme, že nám i tak zachováte svoji přízeň. My se budeme i nadále snažit, abyste na našich stránkách nacházeli co nejvíce inspirativního čtení.

  Pavel Sklenička a Sláva Vaic

 • Foto

  RAKOVNÍK (slv). Prvním narozeným občánkem roku 2012 je Julie Danielová z Jesenice. Narodila se na porodnickém oddělení Masarykovy nemocnice 1. ledna v šest hodin ráno. „Doma mám už čtyři děti, ale tohle byl pro mě nejtěžší porod,“ svěřila se, teď už spokojená maminka Lenka. Její Julinka se těší dobrému zdraví, měří 50 cm a váží 3,6 kilogramu. Šťastným tatínkem je pan Antonín Holzknecht.

   

« Zpět