Ročník 21
Číslo 49
08. 12. 2011

Foto RAKOVNÍK. Mikulášské trojice se objevily na nádvoří základní umělecké školy už ve čtvrtek 1. prosince. V programu Vánočního jarmarku se představily postupně všechny obory umělecké školy a k vrcholům programu patřila soutěž o nejsympatičtější mikulášský tým. Na snímku typická adventní situace: Anděl má v ruce peněženku a drží se za hlavu.

 • Porodnice v ohrožení

  RAKOVNÍK. Minulý týden se médii „prohnala“ zpráva, že ministerstvo zdravotnictví ve spolupráci se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou zvažují zredukovat od roku 2013 síť porodnic. Ty, které nebudou dosahovat stanoveného počtu porodů, budou uzavřeny. Zdravotní pojišťovny s nimi totiž neuzavřou smlouvy na úhradu výkonů a léků.

 • Karlovarku zavalila suť a trámy

  HOŘESEDLY. Cihly, střešní tašky a trámy zavalily včera v Hořesedlích karlovarku. Na silnici sjely jako lavina kolem sedmé hodiny ranní z takzvaného mlýna, který je už léta opuštěný. Naště­stí v tu dobu pod domem neprojíždělo žádné auto, ani nešel nikdo z chodců. Hasiči odklízeli suť z vozovky zhruba tři hodiny. Přivolaný statik nakonec rozhodl, že část objektu, kde jsou kvůli dlouhodobému zatékání uhnilé trámy, musí být zbourána minimálně do výšky druhého nadzemního podlaží.

 • Nejdl hrobařem náměstí?

  RAKOVNÍK. Neplánovaným bodem jednání posledního zastupitelstva bylo řešení stávající situace s vjezdem na Husovo náměstí. Podnětem se stal dopis podnikatelů. Připomněli v něm, že všechny politické strany měly ve volebním programu změnu parkovacích podmínek, zatím však došlo pouze ke změně tarifů, která má na ně tristní dopad.

 • Automaty zmizí z celého města

  RAKOVNÍK. Jak jsme již v týdeníku Raport informovali, rakovničtí radní se rozhodli bojovat s hazardem i s požíváním alkoholu na veřejnosti. K tomu mají sloužit dvě obecně závazné vyhlášky. Jejich návrhy předložila rada města na pondělním zastupitelstvu a obě doznaly značných změn. Zastupitelé odhlasovali jejich zpřísnění.

 • Město půjčí TS milion

  NOVÉ STRAŠECÍ. Od 1. září letošního roku převzaly Technické služby Nové Strašecí sběrný dvůr a veřejné osvětlení. Od začátku listopadu provozují i část městské kanalizační sítě včetně ČOV. Vzhledem k tomu, že TS NS vlastní město, počítají radní, že v budoucnu přinesou tyto aktivity zisky. Zatím je však situace opačná.

 • Přístroj od boxerů

  RAKOVNÍK (bed). Výtěžek z boxerské exhibice, kterou 16. listopadu uspořádala v Kulturním centru Rakovník TJ TZ Rakovník, už přinesl své ovoce. Vybraná částka 37 264 korun se „proměnila“ v přístroj Quik Read go, který byl minulý týden umístěn na dětské oddělení Masarykovy nemocnice v Rakovníku.

 • Čtyřiceti lidem zachránili nohu

  RAKOVNÍK. Vytrvalost primářky interního oddělení Masarykovy nemocnice v Rakovníku Evy Mandákové a odborná specializace lékařky Ilony Konečné přinesly letos své ovoce – v únoru byla na zdejší diabetologii otevřena podiatrická ambulance. Teprve jako 32. v České republice.

 • Na návsi založili chmelnici

  KOLEŠOVICE. Přímo na dolní návsi v Kolešovicích se bude pěstovat chmel. A to na tyčové chmelnici, která je nejstarší formou konstrukce pro pěstování chmele. Rostliny se budou vinout po tyčích, které se vždy při sklizni vyjmou a na zimu uskladní. I proto zatím plocha, na niž byly rostliny vysázeny, chmelnici příliš nepřipomíná.

 • Ráčkům poputuje 61 600 korun

  RAKOVNÍK. Prý pouze ve výjimečných případech si může Městská knihovna Rakovník dovolit pronajmout sál KC. V neděli 27. listopadu se dokonce sešly dvě takové události, takže byl opravdu důvod nazdobit stoly a sejít se zde. Výjimečným je pro knihovnu celý letošní rok, neboť si připomíná 170 let svého trvání. Nedělním večerem tyto oslavy vyvrcholily. Byl jednak završením výstavy s názvem V rámci možností, jež proběhla v muzeu, a především byl večerem dražebním. Své nové majitele získaly rámy, kterým rakovničtí výtvarníci dodali punc originálních děl.

 • Senátor „naložil“ v ringu i starostovi

  Boxeři předali nemocnici 37 tisíc korun

  Str. 9

  Chlapi nemají rádi samostatné ženské

  Jana Koubková mění noty i s muzikanty

  Str. 4

  Bonus

  Elektro Planeo, Tradiční pivovar v Rakovníku, Pekařství a Cukrárna u Špáňů, Monitoring RC System, Sport, galanterie, rybářské potřeby, Jazyková škola ArinaRa, Kovomat u Krabců, Drogerie, parfumerie, Živé lázně Garra Rufa, Veterinární ordinace Vetora, Ubytovna Celnice

 • Úraz se prodražil

  RAKOVNÍK (ps). Město Rakovník odškodnilo za loňskou zimu čtyři občany, kteří si na městských zledovatělých chodnících způsobili zranění. V jednom případě byla škoda zvláště vysoká. Jednalo se o důchodce, který v minulosti vykonával funkci soudce, takže se v problematice dobře vyznal. „Škoda a bolestné byly vyčísleny na půl milionu korun a před pojišťovnou pak vše dokázali obhájit, což není úplně jednoduché. Pojišťovna zkoumá, zda chodec přizpůsobil chůzi stavu komunikace, musíte mít svědky apod.“ vysvětluje starosta Zdeněk Nejdl. Přesto se občan domohl odškodnění v požadované výši.

  Převezmou halu?

  RAKOVNÍK (ps). Město Rakovník už ví, na kolik by vyšla modernizace sportovní haly TJ TZ, o jejímž převzetí uvažuje. „Pracovní skupina se sešla nad studií, v níž znalec vyčíslil nutné náklady na opravy. Pokud bychom chtěli uvést objekt do lepšího stavu, potřebovali bychom 15 až 20 milionů. Na jeho rozšíření i pro sporty, které se v hale hrát nyní nemohou, bychom potřebovali nejméně 50 milionů. A pak jsou tu náklady na vlastní provoz. Nynější provozovatel zaměstnává v hale 5 a ¼ úvazku a má mzdové náklady ve výši 1,4 milionu plus odvody. Dále jsou tu náklady na energie a další výdaje. Na druhé straně tržby z nájmů činí 3 miliony korun,“ vysvětluje starosta Zdeněk Nejdl.

  Bohatší kultura

  RAKOVNÍK (ps). Žádosti o granty na sport a kulturu budou přijímány od 1. prosince do 15. ledna. Na návrh místostarosty Jana Šváchy byla letos posílena kapitola kultury o 100 tisíc korun. Důvodem jsou některé úspěšné akce, které se doposud konaly mimo Rakovník a měly by se stěhovat do města. „O prostředcích na kulturu se budeme bavit i v souvislosti s Domem osvěty. Od června by měl začít fungovat, což znamená náklady na provoz a jednoho zaměstnance. Určitě vznikne diskuse, kde prostředky vzít,“ naznačuje starosta Zdeněk Nejdl.

« Zpět