Ročník 21
Číslo 45
10. 11. 2011

Foto RAKOVNÍK. Ke studiu na střední škole se v KC lákalo na kdeco. Na jména slavných hokejistů, slušivou uniformu nebo třeba pestrou mimoškolní činnost. Flambování palačinek předváděli studenti oboru kuchař/číšník rakovnické ISŠ.

 • Šípek dostal přidáno

  PRAHA. Bývalý starosta Karlovy Vsi Luboš Šípek si v současné době odpykává trest šest a půl roku za několik podvodů a zpronevěru. Další podvod s vůbec největší škodou přesahující pět milionů korun řešil Krajský soud od roku 2008. V pondělí 31. října zřejmě padl poslední verdikt i v tomto případě. Krajský soud potvrdil své předcházející rozhodnutí, zrušené Vrchním soudem, a trest prodloužil na 9 let.

 • Střední školy lákaly nové adepty

  RAKOVNÍK. Jako na koncertě, v lese, v keramické dílně, restauraci nebo třeba na kynologickém cvičišti jste si chvílemi mohli připadat, pokud jste uplynulou středu vstoupili do budovy rakovnického KC. Přehlídka středních škol a učilišť se těšila nebývalému zájmu žáků základních škol. I letos připravil podmínky pro prezentaci rakovnický úřad práce.

 • Voda a kanalizace stále živé

  NOVÉ STRAŠECÍ. Přestože od 1. listopadu již město Nové Strašecí provozuje prostřednictvím Technických služeb tři čtvrtiny kanalizační sítě, je diskuse o vodě a kanalizaci v Novém Strašecí stále velmi živá.

 • Bitka na Letišti – 3 roky

  RAKOVNÍK. Senát Okresního soudu v Rakovníku uzavřel v úterý 1. listopadu případ bitky před rakovnickým klubem Letiště z 18. února t. r., která skončila těžkým zraněním jejího iniciátora Aleše P. Státní zástupce obžaloval původně napadeného dvacetiletého Michala Z. ze spáchání pokusu zločinu těžkého ublížení na zdraví, protože podle jeho názoru použil proti útočníkovi neadekvátní obranu a zbil ho tak, že musel být hospitalizován na chirurgickém oddělení Masarykovy nemocnice a potom byl ještě v dlouhodobé pracovní neschopnosti. O incidentu jsme již na stránkách Raportu informovali, stejně jako o průběhu soudního jednání.

 • Srazila ženu a ujela

  RAKOVNÍK (peg). Zvláštní nehodu, při níž neznámá řidička narazila do automobilu a jeho 28leté majitelky a poté z místa ujela, řeší od uplynulého víkendu policie. Zároveň žádá veřejnost o pomoc při pátrání. Nehoda se stala v sobotu 5. listopadu ve čtyři hodiny ráno v Luženské ulici u výjezdu z parkoviště v sousedství Autostopu.

 • Soud v oslabení

  RAKOVNÍK. Okresní soud v Rakovníku se v současné době potýká s nedostatkem soudců. Zatímco jeden ze dvou soudců pro věci trestní je dlouhodobě v pracovní neschopnosti, jeden z pěti soudců na civilně právním přestoupil na vyšší post.

 • Je Rakovník mrtvé město?

  RAKOVNÍK. Mezi rakovnickými prodavačkami se nese hlas, že by poblíž Tesca měl vyrůst i hypermarket Kaufland. Tuto informaci ověřoval na několika odborech MěÚ (stavební úřad, životní prostředí) i z hlediska samosprávy mluvčí radnice Jan Polák: „Ze všech stran zaznívala stejná odpověď, že žádná úřední řízení (povolení a pod.) se nevedou a žádný investor v tomto směru město Rakovník potažmo ani úřad nekontaktoval.“

 • Křivoklátské podzimní koštování

  KŘIVOKLÁT. Návštěvníci, kteří zavítali o státní svátek 28. a 29. října na hrad Křivoklát, si mohli prohlédnout nejen gotické interiéry, ale na nádvoří ochutnat „To pravé z Rakovnicka a Křivoklátska“. Pod tímto sloganem uspořádala Rakovnicko, o.p.s. koštování výrobků z našeho regionu.

 • Dvanáctá benefice pro jesle

  RAKOVNÍK. V pátek 28. října se opět rozeznělo Kulturní centrum v Rakovníku hutným bigbítem. Už podvanácté tu uspořádala skupina Prošlá lhůta spolu s třemi dalšími domácími kapelami benefiční akci ve prospěch malých dětí.

 • Zlato pro desítku

  PRAHA (ps). Krušovická 10° obdržela další prestižní ocenění. V degustační soutěži Sdružení přátel piva získala na začátku listopadu zlatou medaili. „Sdružení přátel piva je skupinou nadšenců, kteří pivu rozumí a je pro ně opravdovou srdeční záležitostí. I proto si jejich hodnocení naší desítky velice vážím. Zároveň je to i výzva pro všechny, kdo ji zatím neochutnali,“ přivítal ocenění vrchní sládek krušovického pivovaru Tomáš Kosmák.

  Rvačka duchů

  RAKOVNÍK (lep). „Dvacet mladíků v hallowenských maskách se porvalo na tanečních v rakovnickém KC,“ letělo v minulém týdnu Rakovníkem a fáma pokračovala dál: „Napadeni byli i pořadatelé v KC a městští strážníci.“ Podle Jiřího Karla, pořadatele v KC, se bitka skutečně v sobotu 29. října udála, nebyla však v prostorách kulturního centra, ale na silnici před ním. Tuto informaci nám potvrdil i vrchní strážník Pavel Škvára: „Šlo o rvačku dvou mladíků, zachytili jsme ji na kamerách a současně k nám někdo zavolal, že se před KC něco děje. Když tam dorazila hlídka, bylo po všem. Strážníci zajistili nacionále zúčastněných a zklidňovali útočníka, který byl poměrně agresivní. Podle mluvčího Policie René Černého se jedná o dvacetiletého mladíka z Rakovníka, který měl po výměně názorů napadnout svůj protějšek a následovala pranice uprostřed vozovky. Policie případ šetří jako výtržnictví.

  Dvoje nové záchody

  RAKOVNÍK (ps). Rekonstrukci WC ve smuteční obřadní síni a přebudování vodovodní přípojky zajistí pro město za 322 tisíc korun Roman Topinka z Rakovníka, vítěz výběrového řízení. Z bývalých skladových prostor vzniknou nové toalety také pro klienty odboru dopravy v Nádražní ulici. Nejnižší cenu nabídl Petr Hájek z Rakovníka. Práce provede za 136 tisíc korun.

 • Žádní „závisláci“. Všichni jen komunikují

  I desetiletí uživatelé Facebooku ho mají pod kontrolou Str. 4

  V Domově pro seniory vznikne 40 nových míst

  Přestavba bývalého internátu začne na jaře

  Str. 9

  Kytarista s darem od Pánaboha

   

  Představujeme Milana Šteruského

  Str. 7

« Zpět