Ročník 21
Číslo 30
28. 07. 2011Foto RAKOVNÍK. Součástí letošního ročníku Rakovnického cyklování byly i závody horských kol – cross country, které byly pro všechny věkové kategorie. Na snímku je zachycen závod mužů.

 • Půjčky nebo investice?

  PRAHA. Krajský soud v Praze zahájil 13. července hlavní líčení ve věci rakovnického advokáta J. O. Státní zástupce ho v obžalobě z října 2010 žaluje pro zločiny podvodu a zpronevěry pod pěti body. Advokátovi, který byl kvůli trestnímu stíhání vyškrtnut z advokátní komory, hrozí trest odnětí svobody až do 8 let. Celkem měl způsobit škodu za 43,7 milionu korun.

 • Třetí cyklování v superlativech

  RAKOVNÍK. V pondělí ráno by náhodný návštěvník Rakovníka nepoznal, že uplynulý víkend patřil kolům a cyklistice v mnoha jejích podobách. Přitom v sobotu a v neděli byl nejčastějším zdejším úkazem člověk na bicyklu a rakovnické náměstí znělo zvukem galusek a pneumatik horských či sjezdových kol. Rakovník totiž už potřetí patřil cyklování.

 • Platíme víc, protože je fronta

  RAKOVNÍK. Se zajímavým postřehem se na město obrátil předseda Coop Jednota Petr Mojžíš. Poukazuje na to, že řidiči někdy musí zaplatit za parkování na náměstí víc, než předpokládali. Kvůli frontě u závory v Zákostelí se totiž nevejdou do časového limitu a musí zaplatit i za dobu, kterou stráví čekáním na zaplacení.

 • Pozor na pád do potoka

  RAKOVNÍK. Pokud vyrazíte z Rakovníka po cyklostezce směrem na Křivoklát, dejte pozor. Kousek za čističkou (před zahrádkami) se na rakovnickém potoce utrhl kus levého břehu. Vznikl nebezpečný sráz – tzv. nátrž. Při nepozornosti tu cyklistovi nebo kolejdoucímu hrozí vám pád z třímetrové výšky do potoka. Při průjezdu vozidla by se mohla zřítit i část komunikace.

 • Všechny faktury na webu

  RAKOVNÍK. Komise pro transparentnost, jejíž ustanovení bylo jedním z bodů koaliční dohody stran a hnutí ve vedení rakovnické radnice, už má za sebou první výsledky. Od června se na webových stránkách města objevily nové informace, jejichž zveřejňování prosadila. Občan tu najde veškeré faktury nad 10 tisíc Kč hrazené městem nebo služební cesty uvolněných funkcionářů radnice nad 150 km.

 • Po pádu ochrnul

  JESENICE (peg). Dětská hra na honěnou se ve čtvrtek 21. července změnila v drama. Naště­stí s dobrým koncem.

 • Spor vyvrcholil střelbou

  POCHVALOV (peg). Spory v rodině v Pochvalově vyvrcholily v pátek 15. července střelbou. Jednalo se sice jen o plynovou pistoli, ale i přesto utrpěl „postřelený“ vážné zranění.

 • Trať byla zábavná i krvavá

  RAKOVNÍK. Týden předtím, než se Rakovník proměnil v město cyklistiky, patřil jinému sportu. V lesoparku Jamka se uskutečnily mountainboardové závody Bloody boards. Závodilo se ve dvou disciplínách – boardercross a slopstyle. Přijelo sedmnáct závodníků a dvě závodnice.

 • Po dešti se zřítila část domu

  KOUNOV. Syn Marie Chytré se ve středu po osmé večer právě koupal, když se zvenku začal ozývat hluk od padajícího kamení. Během chvilky se k zemi sesunula část domu, v němž rodina několik měsíců bydlí. Jen pár metrů od míst, kde mají byt, zůstala do celé výšce objektu díra s průhledem na schodiště.

 • Kníratý festival rozžhavily seňority

  LUŽNÁ. Jediný kníratý open-air festival na světě Coombal se vrátil v sobotu 16. července po roční pauze do Lužné. Silnější o nápaditou a propracovanou propagaci (a v případě směrovek u silnic i lákavou pro zloděje), ale přesto stále spíše komorní, což sice není zas tak potěšující pro pořadatele, ale na druhou stranu patří právě rodinná atmosféra k silným stránkám Coombalu. Není to festival davů tlačících se pod pódiem, jako spíše klábosících skupinek roztříštěných po sportovním areálu.

 • Rozvody v družině

  RAKOVNÍK (bed). Do konce června obdrželo město Rakovník šest nabídek na opravu elektroinstalace v družině 3. ZŠ Rakovník. Jedná se o opravu osvětlení a elektroinstalací v druhém patře družiny. Rekonstrukce by měla být dokončena do 29. července. Tento termín ovšem nebyla schopna splnit firma, která městu nabídla nejnižší cenu, proto celou zakázku zrealizuje firma Michal Varyš z Rakovníka za cenu 117 641 Kč vč. DPH.

  Osvětlení pod TS?

  NOVÉ STRAŠECÍ (lep). Vzhledem k výsledkům „světelného“ auditu veřejného osvětlení, který se uskutečnil během května letošního roku, a proto, že 1. září končí smlouva na údržbu veřejného osvětlení se společností Elektromont Matějka, rozhodla se rada města tuto smlouvu již neprodloužit.

  Naopak vyzvala Technické služby Nové Strašecí, aby předložily návrh smlouvy na údržbu veřejného osvětlení včetně ekonomického zdůvodnění převzetí správy veřejného osvětlení pod technické služby města.

  Dotace na záchodky

  NOVÉ STRAŠECÍ (lep). Do 15. července se mohly přihlásit firmy do veřejné soutěže na stavbu veřejného sociálního zařízení pro návštěvníky knihovny a infocentra. Město Nové Strašecí na ni obdrželo dotaci téměř 135 tisíc ze středočeského fondu kultury a obnovy památek.

 • Po dešti se zřítila část domu

  Havárii kounovské „Židovny“ zavinilo dlouholeté zanedbávání údržby. Str. 3

  Polovina rodiny jezdí s ním, druhá skřípe zuby

  „S letadlem na lankách cítím každý poryv větru,“ říká rakovnický modelář Jaromír Hoblík. Str. 6

  Přívozy na Berounce stále frčí

  Prázdninový pohled na převoznické řemeslo na Staré řece.

  Str. 7

« Zpět