Ročník 21
Číslo 26
30. 06. 2011Foto RAKOVNÍK. Ve znamení narozeninové párty se neslo loučení se školním rokem, které pořádá tradičně v letním kině městská knihovna. Bylo co slavit, děti všech věkových kategorií se totiž přišly pobavit s akcí Hurá na prázdniny již podesáté.

 • Soudce utrpěl vážná zranění

  HOŘESEDLY. K vážné dopravní nehodě došlo ve čtvrtek 23. června kolem 21. hodiny na karlovarce u odbočky na Děkov. Řidič jel ve směru na Prahu a pravděpodobně z důvodu rychlosti, která byla vzhledem ke stavu a povaze vozovky příliš vysoká, vyjel vpravo mimo silnici.

 • Spor kvůli billboardům

  RAKOVNÍK. Vloni jsme kritizovali lodní kontejnery, které instaloval na Lapáku Lubomír Lippert, aby na ně mohl připevnit reklamní billboardy. Majitel tvrdí, že bizarní stavba je výsledkem obstrukcí ze strany městského úřadu. „Chtěl jsem v tomto místě postavit billboardy na rámech. Ale stavební úřad mi stavbu nepovolil. Proto jsem na místo umístil kontejnery. Pokud je to ostuda, jak jste napsali, není moje. Ostuda je na straně stavebního odboru, který mi stavbu nepovolil, aniž pro to měl důvod. Nyní mi ve věci dalo za pravdu i ministerstvo a rozhodnutí městského úřadu zrušilo,“ vysvětluje Lubomír Lippert.

 • MOA nejlepší v kraji, třetí v ČR

  RAKOVNÍK. Vynikajícího výsledku dosáhla Masarykova obchodní akademie Rakovník při premiérových státních maturitních zkouškách. Podle hodnocení Ministerstva školství a mládeže ČR skončila mezi středními odbornými školami na prvním místě ve Středočeském kraji a na třetí příčce v republice.

 • Výpověď dodavateli tepla

  NOVÉ STRAŠECÍ (lep). Na svém patnáctém zasedání se rada města rozhodla vypovědět smlouvu mezi městem Nové Strašecí a společností ENES, která provozuje většinu kotelen ve městě.

 • Vysoká možná v září

  RAKOVNÍK (ps). Obyvatelé i podnikatelské a další subjekty z Vysoké ulice si stěžují na stav, v jakém se během rekonstrukce lokalita nachází. Také postup prací „neuprašuje“ tak, jak by si představovali. Na to, jak se daří plnit harmonogram investiční akce, jsme se zeptali vedoucí odboru výstavby městského úřadu Michaely Vachtlové.

 • Jedno odpoledne, dva vrtulníky

  RAKOVNICKO. Třikrát během jediného odpoledne musel na Rakovnicku zasahovat záchranářský vrtulník. Tři lidé se vážně zranili při dopravních nehodách, jeden člověk při opravě střechy. Navíc se první dva incidenty staly ve stejnou dobu, proto nad naším okresem létaly souběžně dva vrtulníky – z Plzně a Prahy.

 • Pekárna přestoupil k Mercedesu

  Josef Pekárna, nejlepší prodejce vozů značky Ford roku 2010, nahlásil přestup ke značce Mercedes Benz. „Přestože jsem měl u Forda vynikající pozici, chtěl jsem 15 leté zkušenosti v oblasti prodeje vozů využít pro ještě větší spokojenost zákazníků, což šlo jen v případě, že si povedu firmu sám. Navíc Mercedes byl už od malička mojí srdeční záležitostí,“ vysvětluje Pekárna.

 • Pod Tescem vznikl načerno chodník

  RAKOVNÍK. Policie a stavební úřad řeší velmi kuriózní případ. Majitel pozemku mezi hypermarketem Tesco a zahrádkářkou kolonií podal trestní oznámení na neznámého pachatele, který tu bez povolení vybudoval zhruba stometrový štěrkový chodník. Stavba zasahuje do pozemků několika vlastníků a nikdo neví, kdo je jejím zhotovitelem.

 • Inventura čipů

  RAKOVNÍK (ps). Na webových stránkách Raportu se objevil požadavek, aby město Rakovník zveřejnilo seznam držitelů čipových karet umožňujících bezplatný vjezd na Husovo náměstí.

 • Obor číšník – servírka končí

  RAKOVNÍK. V pátek 10. června se na Střední integrované škole Jirkov rozběhly závěrečné zkoušky. Ty jsou (z pohledu gurmána) zajímavé především pro obor kuchař – číšník (kuchařka – servírka) a samostatný obor číšník, servírka, neboť si během nich přijdou na své chuťové buňky pedagogů a několika pozvaných hostů.

 • Chmel se bez zavádění obejde

  KOLEŠOVICE. Kolešovický Rakochmel letos při pěstování chmele vynechal první zavádění. Na chmelnicích byste to v tuto chvíli už ale nepoznali. Co s rostlinami udělá, když se ošidí lidská práce, zkouší v Rakochmelu od roku 2006. Nejprve pokusy probíhaly na menších plochách, loni se rozšířily na 30 hektarů a letos již na všechny nové porosty. Pětileté pokusy totiž ukázaly, že se vynechání prvního zavádění projeví na výnosu jen minimálně.

 • David Hruška odchází do světa

  RAKOVNÍK. Letní scéna za kulturním centrem zažila v pátek 17. června jeden z nejlepších koncertů ve své historii. V cyklu Rock Open Air vystoupily kapely Phobos, Five Sins, Danger Edge a Cabin Fever. Zatímco část publika nejvíce chválila výkon formace Danger Edge, zasloužené ovace sklízel i závěrečný jam a rozlučka s frontmanem Cabin Fever Davidem Hruškou. Toho jsme po ukončení produkce požádali o rozhovor. Fenomenální kytarista totiž odchází z Rakovníka, aby se stal světově proslulým hráčem.

 • Chodníky ve Flemíkově

  RAKOVNÍK (ps). Ve Flemíkově ulici a Na Letné dochází od podzimu k rekonstrukci inženýrských sítí. „Síťaři mají povinnost obnovovat i povrchy silnice popř. chodníku, do něhož zasáhli. Po dokončení prací dojde k homogenizaci povrchů vozovky a chodníků, a protože v lokalitě je zhruba deset úseků, které zasaženy nebyly, zrekonstruuje je město Rakovník ze svých prostředků. Práce zajistí Údržba městských komunikací Rakovník za cenu 411 tisíc korun,“ informoval Jan Polák.

  Podlahy MŠ V Lukách

  RAKOVNÍK (bed). V kuchyni MŠ V Lukách dojde k opravě podlahy. Na vypsané zadávací řízení reagovaly čtyři firmy, které nabídly realizaci v rozpětí od 106 do 138 tisíc Kč . Zhotovitelem se stane Josef Drábek z Rakovníka, který nabídl nejnižší cenu.

  Knížky pro školku

  RAKOVNÍK (ps). Mateřská škola v Klic­perově ulici obdržela od společnosti Euromedia Group dar v hodnotě 35 tisíc korun. Jedná se o knížky, které školka využije k výuce a na různé akce pro své žáky.

  Interiér do roubenky

  RAKOVNÍK (ps). Interiér do rekonstruované Lechnýřovny dodá za 810 tisíc korun firma Revyko Praha. „Firma nabídla nejnižší cenu, nejdražší nabídka vybavení byla za 1,1 milionu,“ popisuje Jan Polák.

 • Studenti si libují nad nižší verzí

  Ředitelé se shodují: státní maturity přinesly nárůst byrokracie a papírování Str. 4

  Kytara od Duby, repráky z tlampače

  Rozhovor s Jindrou Průchou, jedním ze zakladatelů legendární Mandragory

  Str. 4

  Příští Raport vyjde

  již v pondělí 4. července

  Uzávěrka inzerce již ve středu 29. 6. do 14 hodin

« Zpět