Ročník 21
Číslo 3
20. 01. 2011

Foto NOVÉ STRAŠECÍ. Ples občanů města Nové Strašecí měl tradičně velmi dobrou návštěvnost a vynikající atmosféru. Na hlavním sále vyhrával K Band o půlnoci střídaný zpěvačkou Heidi Janků, v salonku se divoce křepčilo na Brass Band, až podpadky létaly. Veselo bylo i s některými cenami z tomboly. Např. plastový kontejner se výborně hodil na bubnování.

 • Řeka hrozila i škodila

  KŘIVOKLÁTSKO. Dramatický týden prožily obce ležící na březích řeky Berounky a Rakovnického potoka. Rychle tající sníh spojený s deštivým počasím zejména na západě Čech způsobily vzedmutí hladin vodních toků i na Rakovnicku. „Vyhlásili jsme druhý pohotovostní stupeň, do třetího nám zbýval ještě metr,“ řekl roztocký starosta Vladimír Melč.

 • Hledají dalšího seniora

  ČISTÁ/NOVÉ STRAŠECÍ. Obleva pomohla uzavřít pátrání po 74leté Aleně Galanské z Čisté, která byla nezvěstná od 29. listopadu. Její tělo objevil zeť jen pár desítek metrů od domu. Zatímco jedno pátrání po seniorovi skončilo, druhé ve stejný den začalo. Od čtvrtka hledá policie 82letého Karla Coufala z Nového Strašecí.

 • Zvýšení příspěvku neprošlo

  RAKOVNÍK. Redukce značného množství autobusových spojů od 1. února – to byl hlavní bod čtvrtečního jednání představenstva Svazku pro dopravní obslužnost Rakovnicka (SPDOR). Přítomen mu byl i jednatel největší dopravní společnosti okresu Anexia Pavel Kopřiva a starostové některých mikroregionů.

 • Byty zatím zůstanou

  RAKOVNÍK. Internát SZeŠ je od ledna převeden pod Domov seniorů Na Zátiší. Vedle dvou využívaných pater internátu jsou zde ještě i další pronajaté prostory.

 • Šetřit za telefon i odpad

  NOVÉ STRAŠECÍ. Jednou z priorit nového vedení strašecké radnice jsou úspory. Město by chtělo šetřit v oblasti telekomunikací, energií a komunálních odpadů.

 • „Vrahem“ byl i zahradník

  RAKOVNÍK (peg). Bývalá ředitelka Domova seniorů Na Zátiší Ivana Friebertová-Skalková se podle náměstka hejtmana Marcela Chládka neztotožnila s koncepcí rozšíření domova seniorů do objektu internátu zemědělské školy. To byl jeden z důvodů, proč ji kraj z funkce odvolal.

 • Díry hlaste senátorovi

  RAKOVNICKO (bed). Ke stavu vozovek na Rakovnicku se vyjádřil náměstek hejtmana Středočeského kraje a senátor Marcel Chládek.

 • Opět se bojíme mluvit?

  Když jsem si před Vánoci domlouvala rozhovor s dnes již bývalým ředitelem SZeŠ, nenapadlo mě, že v lednu si budu připadat jako fantom Rakovníka. Ten, koho se osobně týká téma internátu, se mnou totiž nechce mluvit. A ten, kdo se mnou ještě minulý týden hovořil, si to během dvou dnů rozmyslel. „Zatím nechci nic komentovat. Tak za půl roku bych klidně mluvil,“ zní nejčastější věty. Ale obavy se projevují i jinde. Když jsem si podruhé při hovoru na jiné téma vyslechla: „Abych nedopadl jako Pazák nebo Friebertová,“ začala jsem uvažovat o tom, kam jsme se to za dvacet let dopracovali.

 • Při honičce se střílelo

  RAKOVNICKO. V dramatickou honičku se střelbou, zátarasem a zraněným policistou se v úterý změnila rutinní silniční kontrola v Hořesedlích. Pronásledování prchajícího automobilu vedlo přes Kněževes a Senomaty až do Jesenice, kde policistům pomohl sám řidič, když odbočil do slepé uličky. Auto řídil muž, po němž bylo vyhlášeno celostátní pátrání.

 • Kaplička je připomínkou pověsti

  ČISTÁ. Co se týče drobných památek, je Čistá velmocí kamenných křížů. Ve výčtu zdejších pamětihodností nechybí ani kostel, kaple, radnice, smírčí kříže, sochy... Přesto tu dlouhá léta jeden tradiční typ drobné památky chyběl, a sice výklenková kaplička. Díky místnímu Divadelnímu souboru Tyl už to ale neplatí. Ochotníci dali postavit kapličku vlastními náklady na místě opředeném pověstí a věnovali ji obci k jejímu 970. výročí. Slavnostní předání se uskutečnilo v sobotu 8. ledna při odpoledním Tříkrálovém průvodu.

 • Sochu Husa vybere i veřejnost

  RAKOVNÍK. Pokud chcete ovlivnit, jak bude vypadat socha Mistra Jana Husa na Krakovci, máte jedinečnou možnost. V Rabasově galerii jsou od soboty 8. ledna vystaveny všechny návrhy, které zaslali sochaři do veřejné soutěže vyhlášené Středočeským krajem. Každý návštěvník galerie má možnost dát v anketě hlas návrhu, jenž ho nejvíce zaujal. Hlasování bude probíhat po dobu jednoho měsíce. Socha by měla být v Krakovci vztyčena při letošních červencových oslavách.

 • Úbytek půdy, dobytka i lidí

  Bulovna – úspěšná minulost, nejasná budoucnost

  Str. 4

  Senomatská roubenka své kouzlo neztratila

  Dům z 18. století zachránila obec Str. 9

  Před představením jedl u Michálka

   

  Rozhovor s hercem Marošem Kramárem

  Str. 9

 • Z úřadu práce

  RAKOVNICKO (ps). V týdnu od 10. do 17. ledna evidoval Úřad práce Rakovník 2833 uchazečů o zaměstnání, z toho 198 absolventů středních škol a učilišť. Celkový počet volných míst nabízených ÚP byl 601, z toho v regionu 116 míst. Míra nezaměstnanosti za měsíc prosinec činila 9,3%.

  Ředitel odstoupil

  RAKOVNÍK (lep). V pondělí 17. ledna skočnil na postu ředitele Střední zemědělské školy Ladislav Pazák. „Minulý týden jsem se z osobních důvodů vzdal funkce,“ potvrdil. Vedením školy je do doby jmenování nového ředitele a jeho nástupu do funkce pověřen dosavadní zástupce ředitele Ivan Kup. Kdy bude vypsáno výběrové řízení, zatím není známo.

  Krušovice – cíl turistů

  KRUŠOVICE (ps). Téměř třicet tisíc turistů přivítali v uplynulém roce na exkurzích v Královském pivovaru Krušovice. O pět tisíc návštěvníků více než v roce 2009. Napilno v pivovaru měli i na Silvestra či Nový rok. A nezastavili se ani v dalších lednových dnech. V Rusku začaly prázdniny, které řada rodin využívá k výletům do České republiky. V termínu od 1. do 10. ledna tak do Krušovic přijelo na šedesát autobusů se zahraničními turisty. „Rusové, Lotyši, Ukrajinci, Kazaši. Skladba našich návštěvníků koresponduje s tím, kam pivovar svůj produkt vyváží. Naše značka je v zemích bývalého Sovětského svazu velmi oblíbená a v tamních restauracích je krušovické pivo velmi ceněné,“ řekl Raportu Josef Helebrant.

« Zpět